Detaje të aksidentit me fatalitet në Landovicë

loading...


Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin e mbrëmshëm që ka ndodhur mbrëmë në  magjistralen Prizren- Gjakovë ku ka mbetur i vdekur një këmbësor.

Sipas policisë, deri të aksidenti ka ardhur për shkak të mospërshtatjes së udhës me shpejtësinë.

Policia në raport thotë se i dyshuari pas aksidentit s’ është ndalur në vendin e dukurisë por ka vazhduar udhën deri në fshatin Gjonaj ku edhe e ka parkuar veturën.

Më pas, i dyshuari është dorëzuar vet në Stacionin Policor në Prizren.

“I dyshuar ishte duke e drejtuar veturën Peugeot 206 me ngjyrë te zeze me targa vendore, ishte duke lëvizur ne drejtimin e udhës Prizren Gjakovë me te arritur tek lokacioni i shënuar vozitësi me pjesën frontale te anës se djathte të veturës e godet këmbësorin i cili bazuar ne dëmet e shkaktuara ne veturë si dhe lëndimet e këmbësorit dyshohet qe viktima ishte i ulur ne rruge”, thuhet në raport.

Në raportin e policisë thuhet që vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku i emergjencës që ishte në vendin e dukurisë. Më pas viktima është dërguar për autopsi në IML në Prishtinë.

ndërsa i dyshuari me urdhër te prokurorit i dyshuari ndalet ne mbajtje për 48 orë.

Prizren, vdes këmbësori pasi goditet nga një veturëRelated posts