Di Marzio flet për transferimet e yjeve të Kosovës në Serie A: Ka një favorit që e sheh me kujdes

loading...


Gianluca di Marzio ka qenë kryeqendra e gjithë opinionit botëror në kuadër të raportimeve në lidhje me lëvizjet e futbollistëve në merkato.

Gazetari italian në një rrëfim në “Klan Kosova” është rrëfyer për shumë gjëra, si nga karriera e tij.

Gjithashtu, ai ka folur edhe për transferimet e Rrahmanit, Muriqit dhe Vojvodës në Serie A.

“Kosova ka shumë futbollistë të talentuar, dhe shpresojmë që të vijnë të vijnë gjithmonë e më shumë futbollistë kosovarë”, deklaroi Di Marzio për Klan Kosovën.

“Amir Rrahmani e Vedat Muriqi janë transferime të suksesshme. Vojvodën e shoh me kujdes, ai është lojtar i suksesshëm. Muriqi është një lojtar i fortë dhe i përgatitur. Mendoj se ai do ta gjejë në Lazio një trajner që është i zoti”, tregoi gazetari italian.

“Gjithashtu ai ka ardhur edhe në moshën e duhur në skuadër”, shtoi ai.Related posts