© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Sistemi urinar, Veshkat, Ureterat, Fshikëza e urinës, Prostata, UretraSistemi urinar, Veshkat, Ureterat, Fshikëza e urinës, Prostata, Uretra

Disa mënyra për të parandaluar infeksionet e traktit urinar:

💦Qëndroni të hidratuar. Pini ujë vazhdimisht.
🧼Pastroni nga përpara – mbrapa.
🚽Shmangni mbajtjen e urinimit.
💊Merrni probiotikë nga suplimentet apo ushimet.
▫️ Përdorni Biolactine qeset – ruajnë funksionin e shëndetshëm të traktit urinar
▫️ Ndërroni metodat e prezentativëve.
🩲Shmangni produktet femërore me aromë & alkool.
▫️Urinoni para dhe pas aktit seksual.
🍾🚫Reduktoni pijet alkoolike.

#ITALMED

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.