Doktoresha kosovare e tregon ilaçin kundër Koronavirusit


Dr.Luljeta Hetemi-Biokimiste, është shumë e njohur për qasjen e saj profesionale në fushën e biokimisë dhe në hulumtimet shkencore mbi Autizmin, përvojën si doktoreshë edhe jashtë vendit dhe standardet, protokollet e reja në fushën e biokimisë.
Dr.Hetemi, e vlerësuar nga bota akademike, shpesh ftohet edhe nëpër intervista e panele për të folur në lidhje me problematika të ndryshme shëndetësore, ku sjell pikëpamjet e saj mjaftë të vyera, shkruan “Kosovarja” përcjell Gazeta Shëndeti.
Doktoresha, ka thënë diçka mjaftë konkrete edhe rreth Koronavirusit, virusit të ri që po tmerron botën dhe nga ajo çfarë thuhet në media, duket sikur po kalon na pandemi.
Përmes postimit të mjekes ne “Facebook”, mësojmë se cili është kombinimi që na mbanë larg virusit tip i ri 19./Kosovarja/Gazeta Shëndeti

Related posts:

Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare
Kadri Veseli was live.
Ku mund të bëhet Hemodializa, sa herë në javë bëhet dhe sa kohë zgjat?
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Ja sa dënohet ushtrimi i ndikimit
Qëndrimi ulur gjithë ditën dhe infeksionet respiratore
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
Sommaruga dhe Bellen, si “qytetarë normalë”, në metronë e Vjenës
Çfarë është Ekzaminimi klinik i gjirit?
Fertiliteti mashkullor dhe plakja/mosha
TELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...
Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale
Thënie për shëndetin
Lezhë/ Shërohen infermierja dhe sanitarja të infektuara me Covid, asnjë rast i ri
Pse paraqitet dhimbja në pjesën e poshtme të abdomenit ose pelvikut?
INTERVISTË ME KRYETARIN E AAK-së, RAMUSH HARADINAJ
Covid 19 will go away as all exposed eventually get immune.. we just need to sacrifice with social d...
Hipnoza regresive apo prapavajtes
Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
Takimet e psikiatërve shqiptarë në Zvicër, shembull bashkëpunimi të mirëfilltë
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Portalit insajderi
Me ambasadorin amerikan në Berlin, z. Richard Grenell, jam takuar dy herë. Takimi i parë ishte më 9 ...
Which operations can restart first? New guide could help hospitals decide
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
26 marsi nuk është një datë e zakonshme. Është datë që risjellë trishtim e dhembje. Na e përkujton t...
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
Dëgjoje shpirtin e Anton Çettës, dëgjoje Anton Qunin, Albin 😢. Njerëzit e mëdhenj i kanë fal gjaqet...
Vëllezërit Shoshi prej Zvicra ndihmojnë fshatin e tyre në kohë pandemie
Më pikëlloi vdekja e kardiologut Sami Gjoka, në kulmin e energjive të tij të punës në shërbim të qyt...
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Dyshohet për një rast me coronavirus në Shqipëri
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
1,000 doktorë shqiptarë nga diaspora në shërbim online për mërgimtarët
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Gjykata Kushtetuese
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Masat disiplinore për shkeljen e detyrave të punës
Cilat janë funksionet e gjakut?
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
AMC dhe Cycle Kosovo dhurojnë shtretër për foshnje në Repartin e Neonatologjisë në Mitrovicë
Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj
Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Historia e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë - QSUT
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Si mund të zbulohen sëmundjet kronike të veshkave?
Prishtinë, 6 prill 2020 Komunikatë nga Ministria e Shëndetësisë Sot me datë 06.04.2020 në Klinikën ...
Patate kundër njollave të zeza në fytyrë
Pacientët po bëjnë ankesa duke trilluar ngjarje ndaj mjekëve dhe infermierëve
What Are 10 Types Of Patients From A Doctor’s Point Of View?
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
Ventrikulopunksion
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, përbën shkelje. Presidenti ka vendosur të anashkalojë nenin 8...
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Britania kërkon Mjekë dhe Infermierë, lehtësohen procedurat
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Tërë ditën e duron dhimbjen ndërsa ora 2 pas mesnate kërkon ndihmë mjekësore te Mjeku
Më në fund reagon Oda e Mjekëve ndaj sulmit të Dr.Bujar Gashi
LAPSH në Cyrih ka një njoftim për prindërit
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Kërkesa të shumta për shërim jashtë vendit
Kosovarët duhet të krijojnë shprehi që Mjekët dhe Infermieret në Kosovë kudo që i shohin t'i përqafo...
Çfarë është VIS? - Fjalori mjekësor
Startapi izraelit Sonovia gjen zgjidhjen për ndalimin e përhapjes së koronavirusit
Patients Want Doctors To Dress Formal
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose i shenjave
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
Lajm i mirë nga Infektivi, edhe 15 të infektuar fitojnë betejën me COVID-19
Kërcënohet doktoresha në Deçan
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Fushata sensibilizuese “Zbulimi i hershëm-Mbijetesë”.
Gurët në tëmth
Në disa Spitale Rajonale gjatë ndërrimit të pasdites dhe natës mungojnë ekzaminimet laboratorike dhe...
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Kjo shenjë tregon se rrezikoheni nga kanceri i zorrëve
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Cilat janë simptomat e lupusit?
Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mentor Llugaliu: Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli

Sat Feb 29 , 2020
Shkruan: Mentor Llugaliu Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli, jemi vjedhë, plaçkitë, vra, plagosë, drogu, keqshëru, keqarsimu, falsifiku, helmu, e 1 milion të zeza, e kurrë Amerika nuk reagoi. Hala pa i bo 1 muaj n’punë ju gju ne kry një kryeministri super të ndershëm e […]
Mentor Llugaliu