Dr. Dafina Krasniqi ndihmon me pako ushqimore familjet në nevojë


Festa e Fitër Bajramit simbolizon humanitetin, e këtë e ka dëshmuar edhe doktoresha Dafina Krasniqi.

Ajo me anë të një aksioni humanitar, ka gëzuar disa familje në nevojë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Krasniqi ka shpërndarë pako ushqimore për 20 familje nga Prishtina dhe Fushë Kosova.

“Afrimi i një feste sikur Bajrami , simbolizohet në mënyrë të veçantë me ofrimin e diçkaje, sado modeste , për ata që më pak kanë. Mjafton një buzëqeshje ta sho te kto familje i ndajta disa orë nga dita ime e ster ngarkuar dhe me pako ushqimore për të shkuar tek njerëzit në nevojë dhe për tu dhënë atyre disa çaste lumturie.

Ka disa emocione të cilat s’ përshkruhen me fjalë prandaj “Askush s’ është varfëruar nga bamirësia. Çdo kontribut i joni se bashku bën të mundur ndryshimin e jetës së një njeriu”, ka shkruar dr .Dafina Krasniqi.

Krasniqi ka falënderuar Spitalin Amerikan, depon farmaceutike ‘Sante Farm’, barnatoren ‘Joni’ dhe Mango Express për mbështetjen./Familja Jonë

loading...

Related posts:

5 truke bukurie për vajzat dembele
Vitia: “U shtoftë besimi ndër ne dhe sakrifica e dëlirë u bëftë shpërblim për më të mirën në ne.’
Epidemia më e madhe jo ngjitëse e ditëve të sotme
Para Se Ta Blini – Si Të Dalloni Me kusht që Mishi i Pulës Është i Freskët
Pesë mënyra për të lënë cigaren
SHBA dhuron materiale shëndetësore për Shqipërinë
A e dini çfarë i ndodhë trupit kur qëndroni gjatë ulur ?
Po qe se të sëmurëve me coronavirus u mungon vitamina D, urgjentisht duhet t’u bëhet kompensimi! Për...
Biskota të Lehta me Mollë – Shije dhe Aromë Fantastike në Shtëpi  
Krijoni një rutinë të fuqishme mëngjesi
Çfarë duhet të bëjmë kur jemi të zemëruar?
Afro 9 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Rusi
Rama tregon një rast se si një djalë ka shkelur rregullat e qarkullimit dhe ka infektuar prindërit
Mënyra Më e Shijshme Për Gatimin e Lulelakrës
Çaji i Dafinës Me Kanellë Për Rënien e Shëndetshme Nga Pesha
5 shenja që tregojnë se je lidhur me një person manipulues
Shkon në 446 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri
Gjithçka rreth gjëndrës tiroide
Eliminoni Erën e Keqe të Frigoriferit me Këto Metoda të Thjeshta Natyrale
Receta Shëruese me Petale Trëndafili dhe Uthull Molle
Meteorologia: Temperaturat gjatë verës do arrijnë mbi 40 °C, do kemi masa ajrore nga Afrika
Arrestohen 70 persona brenda 24 orëve – nuk i respektuan vendimet e Qeverisë për parandalimin e pand...
Heqja e papilomave shpejt dhe sigurt në shtëpi!
Domatet Zemërkau – Autentiket Shqiptare, Plot Vlera Për Organizmin
Koreja e Jugut regjistron numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus që nga prilli
Shkencëtarët: Rrezet e diellit arma sekrete kundër koronavirusit
Xeni u këndon mjekëve, nxjerrë stafin e Infektivës në oborr (VIDEO)
FOTO: Nga iftari në rrënoja tek maskat speciale, ç’po ndodh në botë
Peshku tretet për 60 minuta, mishi për tri orë, për sa kohë tretet çdo ushqim në trupin tonë
CDC shton në listë edhe gjashtë simptoma të tjera të koronavirusit
Rregullat për të mbrojtur dëgjimin që nga fëmijëria
Meridian Express, aty ku bëni blerje të sigurta (VIDEO)
Këto supermodele nga vitet e 90-ta do ju inspirojnë për modele flokësh
Kur Mund Të Ndihemi Plotësisht Të Sigurtë Jashtë Shtëpisë?
Ëmbëlsira e Nuses – Receta e Veçantë e Traditës
Besnik Peci : “NA VRAU COVID 19, VIRUSI Pandemik APO Virusi “INFODEMIK”
Shkon në 8 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
VIDEO: Sa e sigurt është distanca që ruajmë? Shihni stërkalat kur kollitemi
Ushtria amerikane përgatitet për skenarin më të keq nga COVID-19 - Gazeta Express
DW: A do të ketë më qejf njeri të fluturojë pas koronavirusit?
“Aplikacioni i pandemisë”, u shkarkua në masë nga të rinjtë gjatë izolimit
Çomlek me Patëllxhanë dhe Mish Viçi – Receta e Veçantë me Shije Speciale
Kjo është mosha kur femrat i tradhëtojnë burrat
Turqi: Foshnja katër muajshe mposht koronavirusin
ROLI DHE RËNDËSIA E MINERALEVE NË FORCIMIN E SISTEMIT IMUNITAR Imuniteti (lat. Immunitas -. rezisten...
Shkon në 110 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Ngërçi, një ndër simptomat e para të Covid-19, por shkencëtarët tani e zbuluan
Ky qytet po shpërndan prezervativë falas dhe ia dërgon në shtëpi çdo personi që i dëshiron
Shenjat Që Tregojnë Se dhembja E Kokës Është realisht migrenë apo hemicrani
Të Vërtetat e Hudhrave të Mbira – A duhet t’i konsumoni
Zbulimi i ri i shkencëtarëve: Ky është rreziku më i madh për t’u infektuar me koronavirus
COVID-19: Numër rekord i rasteve pozitive, vetëm sot 79 raste
Gjëja e parë që do bëni sapo të dilni nga karantina bazuar në shenjën tuaj të horoskopit
Meshkujve të cilëve u bien flokët në moshë të re janë të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës
Nëntë pacientë me koronavirus në Klinikën Infektive, dy në gjendje të rëndë
Biftek i Tiganisur Me Salcë Barishtesh
Trangujt e Hidhur – Pse Ndodh dhe A Duhen Konsumuar
Lajm i mirë: Veterniku së shpejti me Qendër të Mjekësisë Familjare
Vdes 59 vjeçari me koronavirus nga Prizreni
101-vjeçari shërohet nga koronavirusi
“Pedalo Tiranën”, Veliaj prezanton konkursin për përdoruesit e biçiketave dhe 3 çmimet për fituesit
26 Prill 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Këta persona s' nevojitet të mbajnë kurrsesi maskë
E dini cili ishte biznesi më fitimprurës gjatë pandemisë?
5 veshjet bazike që ju duhen për kombinimet e verës
Çfarë ndodh me një pacient me coronavirus kur vendoset në Njësinë e Kujdesit Intensiv?
Sekreti për një trup si Xhensila Myrtezaj/ VIDEO
Fitnesi në karantinë: Cili ushtrim në shtëpi e zëvendëson vrapin
Mjekja tregon ndryshimin mes koronavirusit dhe alergjive, jep disa këshilla të rëndësishme
Si të dallojmë koronavirusin nga alergjitë e stinës?
Punëtorëve shëndetësorë dhe Idriz Asllanit iu ndahet titulli “Nderi i Qytetit” në Vushtrri
Këshillat e mjekut: Si të mbrohen shtatzënat nga COVID-19
Si ndikon aneuploidia e kromozomeve seksuale tek fëmija?
Studiuesit publikojnë skanimet e mushkërive të fëmijëve me COVID-19: Pasojat që shkakton infeksioni
Bima Medicinale e Jamballit – Kundër Stresit, Virozave dhe Ulçerës
25 Maji –Dita ndërkombëtare e Tiroides❗️
Një viktimë dhe 21 të shëruar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Çfarë Të Bëni Me kusht që Keni Dhimbje Dhëmbi Gjatë Karantinës
Infektologu Ahmeti: s' do të ketë valë të dytë të koronavirusit në vjeshtë
Studimet zbulojnë se Covid-19 mund të infektojë zorrët, veshkat dhe organet e tjera
Një shtesë antimikrobike rezulton e aftë për eliminimin e Covid për një afat kohor prej 90 ditësh
Pulë me Limon dhe Gjalpë të Freskët – Receta me Shije Perfekte
A është më mirë për qafën dhe shpinë që të flini me ose pa jastëk?
​Njihuni me antibiotikun më të fuqishëm natyror
Pyetja e ditës: Kush e solli kanabisin në Shqipëri, Kiço apo Koço?
Doni të mos shtoni peshë? Hani mëngjes të bollshëm
Këto pantallona janë hit i vërtet pranveror
Bukë Shtëpie me Qumësht dhe Gjalpë – E Butë Plot Shije
​Zbulimi amerikan do të ndihmojë në rastet e rënda me koronavirus
Perimet në Mëngjes – Pse Duhen Patjetër Për Shëndetin
Shmangni këto gjëra për të ngadalësuar plakjen
UNICEF: Fëmijët në paraburgim janë në rrezik të shtuar të infektimit me COVID-19 dhe duhet të lirohe...
Kujdes! Këto persona s' nevojitet të mbajnë kurrsesi maskë
3 të vërteta rreth shenjave të lindjes cezariane
“Periudha ku po jetojmë, një moment kritik në historinë e njerëzimit”- Ekspertët: Po sikur COVID-19 ...
I infektuari me koronavirus nga Prizreni është në gjendje kritike
Për këto arsye fëmijët s'bën të konsumojnë ushqime të shpejta
72 vjeçarja me Covid 19 del nga intubimi, rasti i parë në vend
Po qe se uji s’na hidraton aq sa mendonim, çfarë nevojitet të pimë?
Pse nevojitet të përdorim krem kundër diellit edhe kur jemi shtëpi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

US regulators approve new type of contraceptive gel

Fri May 22 , 2020
by Linda A. Johnson This May 2020 photo shows Phexxi, a contraceptive made by San Diego-based Evofem Bioscience. The Food and Drug Administration on Friday, May 22, 2020 approved the new contraceptive. (Christine Blackburne via AP) U.S. regulators on Friday approved a birth control gel that works in a new […]