Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Adriatik Kelmendi përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se do të duhej t’u ndalohej me ligj greva dy sektorëve shëndetësisë dhe arsimit. Ndaj këtij shkrimi ka reaguar Dr.Leonard Bytyçi i cili ndër të tjera e ka quajtur Adriatikun edhe Kuller. Për më shumë shikoni postimin e tij.
Postimi i Dr.Leonard Bytçit

Pak fjalë për TIK Kelmend-kullerin.
Ne nuk ndalemi të shpëtojmë jetë, 24 orë pa pushim edhe pse me paga më të ulëta se pastruesit e postës, por e kryejmë punën tonë me shumë dinjitet. 
Ndërsa ti o  Adriatik Kelmendi je shumë i vockël për të na mat punën tonë edhe s mer erë hiq nga kjo punë. 
Kullero , goxha mesele osht me ja nal e me ja lshu njeriut zemrën prapë, kullero , ktu nuk osht si portalet tua që ja fut një rrenë e kurgjo kurkuj, kullero ktu pasuli njehet me kokrra, kullero ktu djersitesh e teresh 4 herë brenda një operimi, kullero na sallën e operimit e kemi shtëpi të parë e shtëpitë tona si shohim nga 3-4 ditë.
Na flejmë shumë pak për 24 orë se jemi n shërbim edhe gjatë gjumit,kullero ti flen e zgjohesh kur dush edhe fol brockulla sa here t duash e s m ban përgjegjsi.
Ti rri servilosju atyne që i ki dosta e mos u mer me vlersim t mjekve. 

Kaq për ty kullero, zoti t faltë shnetën./Dr.Leonard Bytyqi/Gazeta Shëndeti


Related posts:

Visceralgji
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
Ja çfarë punëtorie u mbajt në IKSHPK!
Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Version spontan
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Mungesë e barnave jetike për pacientët
Vezikovaginal
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Në Gjermani Kisha bëhet "xhami" për myslimanët që s'kanë ku të falen
Në klinikën Infektive të QKUK-së, sot me 06/04/2020, janë të hospitalizuar gjithsej 55 pacientë. Me...
Inf.Hajdin Ramadani: Askush si Ne
Lajm fantastik nga Londra: Zbulohet vaksina kundër koronavirusit, testohet suksesshëm te minjtë
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Unused Dental Surgery Prescriptions May Help Fuel Opioid Epidemic
Këta ishin më të dalluarit e Spitalit të Prizrenit, për vitin 2019
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Ventrikulografi
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Darka e Kirurgut i cili duhet të operojë 24 orë...
Të dashur miq, Tani kur deklarata nga Shtëpia e Bardhë qartësoi gjithçka rreth të sotmes dhe të ard...
Me dhimbje mora lajmin që një bashkëvendëse e imja sot ka ndërruar jetë, duke mos arritur të përball...
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Ikja e mjekëve vazhdon: mbi 150 në këtë vit
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Ramush Haradinaj
Një shikim mbi përparimin e pandemisë nga Covid-19
Çka është Sektori publik?
Apeli i fortë i mjekut: Profesioni na vodhi rininë, politika kërkon të na grabisë lirinë
NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
Liria e organizimit sindikal - Ligji i Punës
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Ja sa dënohet ushtrimi i ndikimit
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Revista “INFERMIERI 2.0”
Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë
Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili
Kosovë/ 184 të infektuar me koronavirus, 5 të vdekur dhe 30 të shëruar
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
Skandaloze: Dyshohet që specializantët që ikën në Gjermani paguhen edhe nga Kosova edhe nga Gjermani...
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Gazetat vazhdojnë me urrejtje ndaj mjekëve duke plasuar edhe një lajm të rremë
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
Dr.Bashkim Gllareva: Për të gjithë ata që na shajtën, na ofenduan!
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Gjykata Kushtetuese pezullon Ligjin për Pagat – nuk zbatohet së paku edhe katër muaj
Shefja e OBSH-së në Kosovë: Pas dy javëve bie numri i të infektuarve, nëse qytetarët vetizolohen
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Raport 24 orësh nga Klinika Infektive Në Klinikën Infektive, sot me 01/04/2020, gjenden të spitalizu...
Fenomeni në Bosnjë: Mjekët po kërkojnë pushim mjekësor
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
"Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë të gjitha llojet e kancerit
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
Si quhen me emër të përbashkët: lëkura, leshi, halat, gjembat?
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Mjekët nga Kosova dhurojnë barna e materiale për Shqipërinë
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Ja cila është simptoma e parë e kancerit të zorrës së trashë
Avdullah Hoti:Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Ja kur do të jetë gati vaksina antikoronavirus sipas industrisë farmaceutike
Demenca frontotemporale
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Vigor
Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin
Niacina (acidi nikotinik ose vitamina B3)
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Kërcënohet doktoresha në Deçan
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Mos i vlerësoni mjekët si terrorist
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Jennifer Aniston rrëfen se vuan nga agorafobia
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
Ushqimi dhe të sëmurët me ulçerë
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Përsëri Specializantët ankohen se nuk janë paguar
Iran - Rritet në 5 numri i viktimave nga koronavirusi
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
E mbrojnë Zotin nga Albini....BE-në nga Gjermania....Skënderajin nga mielli...et cetera. 1. Ikë prej...
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Ministri Uran Ismaili i ka kërkuar homologut gjerman që mos t’i marrin Mjekët nga Kosova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kirurgji

Mon Jan 14 , 2019
Në vitin që lamë pas në Spitalin e Ferizajt, në repartin e Gjinekologjisë u lindën  1508 foshnje. Sipas drejtorit të Spitalit të Ferizajt, Jeton Zeqiri,  këtë vitë ka pasur më shumë lindje se vitin paraprak 2017 ku në  repartin e Gjinekologjisë kishin lindur 1486 foshnje. Sipas statistikave që ka  ky […]