Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë

Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë


Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Kirurgu dr.Arbër Morina përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se Kolegjiumi Profesional i Kirurgëve ka marrur vendim të njëzëshëm që Kirurgët nuk janë në grevë! Ai e përfundon postimin e tij reagues se puna vazhdohet normalisht!Lexo postimin e plotë të Kirurgut Dr.Arbër Morina
KOLEGJIUMI PROFESIONAL I KIRURGEVE sot merr vendim te njezeshem:
 NUK KA ASNJE LLOJ GREVE, 
 Puna vazhdohet NORMALISHT.


Related posts:

OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Zinku- motori i enzimeve
Si qëndrojnë shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhë rajon
Cilat janë llojet e dializës?
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
This Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half Marathon
Kapacitetet testuese në SHBA, shumë vende vuajnë mungesën e testeve
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Ja kur do të jetë gati vaksina antikoronavirus sipas industrisë farmaceutike
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Çka është Shkenca?
Profesioni i Mjekut dhe Popullata e paedukatë
6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë
Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit
Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia
Punësimi i shtetaseve të huaj
Benefits, safety, and side effects
Anesthesia
Manipulimi me shifra i Blerim Sylës
Vuani nga shtypja e lartë e gjakut? Këto janë ushqimet që nevojitet të konsumoni në mëngjes – Gazeta...
Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik
Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë?
Virusi Corona, në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Ja cili Kirurg u pensionua!
Për ushqimet "bio" !
6 këshilla për motivimin
Kush preket nga lupusi?
Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen
Ta ruajmë veten dhe mbrojmë njëri-tjetrin. Për shëndetësi dhe siguri e keni qeverinë në detyrë kudo ...
I ftohti polar pritet të ‘shpërthejë’ në muajin shkurt, i prekur edhe Ballkani
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
5 benefite shëndetësore të Zinkut
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Veshka
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve shpëton 4 të rinjtë e aksidentuar në Valbonë
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Ulrike Lunaçek jep dorëheqje - Albinfo
Sulmi ndaj personit zyrtar
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone
Në Zvicër çdo i dyti mjek i huaj është gjerman
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Stomatologët kërkojnë punësim në institucionet shtetërore
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Efektet çudibërëse të specit djegës
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Sukseset s'ndalen: kthehen në funksion të plotë sallat e Ortopedisë
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Ambasada e SHBA përgëzon betejën që po bënë Kosova me Covid-19
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
COVID-19 is now a pandemic: What next?
Kosovë/ 184 të infektuar me koronavirus, 5 të vdekur dhe 30 të shëruar
Përgatitja për OPU(oocyte pick-up) ose marrjen/grumbullimin e vezëve/oociteve tuaja.
Ligji për Pagat: Doktorët të premtën në grevë!
NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
Doktorët e ORL-së këshillojnë: Si të ndihmohet kur dhemb veshi?
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Përhapet virusi “Influenca A”, infektologët kërkojnë kujdesë
Artistët e Berlinit i shndërrojnë ballkonet në një ekspozitë arti |Revista Monitor
Të dashur miq, Besoj e keni vërejtur që nëpër media, e sidomos në rrjetet sociale, po zhvillohet nj...
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Për sulmet fizike ndaj Mjekëve reagon Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
Prilli i përgjakshëm i vitit 1999, ishte vendimtar për ardhmërinë dhe lirinë tonë. Sot kujtojmë jet...
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni sonte, duke filluar nga ora 21:00, në Syri TV. Intervista do t...
Aba - Sinonimet e gjuhës shqipe
Ja sa dënohet marrja e ryshfetit!
Çfarë funksioni kryejnë veshkat e shëndetshme?
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Dr.Visar Berisha: Në Malishevë s'ka pasë karantinë por kultivim të virusit, me gjasë
These Foods to Absolutely Avoid If You Want Clear, Glowing Skin
Stafi i Klinikës Infektive vazhdon të kujdeset 24-orë për pacientët e dyshuar dhe diagnostikuar me C...
Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Rastet e posaçme të falsifikimit të dokumenteve
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
Fluturime nga Prishtina për në Stuttgart dhe Dusseldorf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kirurgët nuk i përgjigjen grevës: Vazhdojnë punën

Fri Dec 13 , 2019
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se sektori i shëndetësisë do të hyjë sot në grevë 8 orëshë për shkak dërgimit të Ligjit mbi Pagat në sektorin publik nga ana e Avokatit të Popullit në Gjykatën Kushtetuese, shkruan Indeksonline. “.. morën vendim me shumicë votash që me […]