Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

Shkruan: Dr.Ibrahim Maliqi

Derisa njeriu më antikombëtar në Kosovë, presidenti skandaloz Hašim Tači, nënshkruan marrëveshje, bashkë me zyrtar të autorizuar por jo legjitim të ish-ministrit grykës dhe vampir të Qeverisë kaoboje të Haradinajëve, P(k)ali;
e në anën tjetër opozita në Republikën e Kosovës nuk duan gjithëpërfshirje në bisedime !!!
O të mjerë, ka përfunduar epoka e juaj, nuk na duhen “komandantët” e kampeve, e as të hoteleve;
pseudopatriot e hajdut !

Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të .

Related posts:

Lirimi i kundërligjshëm i personave të privuar nga liria
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Pagat e punëtorëve shëndetësorë me Ligjin e ri të pagave (Infografikë)
Dhjetë javë për të shtypur kurbën
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Alkooli dhe pasojat e tij tek të rinjtë
Rritet numri i personave të prekur me kancer
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
Revista “INFERMIERI 2.0”
Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?
Thënie për shëndetin
Sot shënohet dita ndërkombëtare e Epilepsisë
COVID-19: Vetizolohen 14 punëtorë mjekësor në Vushtrri
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Derisa po e 'zbusim' Albinin, po na koçitet Isa. Mule tash me zbut Isën. Duke e rrzu Alb...
Mos e stresoni një grua shtatzënë, 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Këto janë pagat e mjekëve në Zvicër
Hendboll: FC Bayern me një trajner shqiptar
Numri i ri i magazinës albinfo.ch, në shenjë të "heronjve të pandemisë"
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Frymëzimi në kohën e karantinës
Ambasada e Kosovës në Zvicër me njoftim të rëndesishëm për bashkatdhetarët
Answering the top 5 questions about catnip
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
E FUNDIT / Shënohet viktima e 22 nga koronavirusi
Greva e Kirurgëve vazhdon
Valla bre e kishit pas dasht shumë këtë Kosovë!
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone
Mos e ngrini një person që i bie të fikët
E mbrojnë Zotin nga Albini....BE-në nga Gjermania....Skënderajin nga mielli...et cetera. 1. Ikë prej...
Konkursi Publik
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Çka është Amniocenteza?
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
Rrezikimi i trafikut publik
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Çka është Sektori publik?
Kadri Veseli was live.
Grupi i Kirurgëve kryejnë operacionin e parë të ndarë në disa faza
Përse të rinjtë tanë “tremben” nga studimi i mjekësisë?
Dr.Desaret Murati: Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2
Mjekët rusë japin lajmin e mirë: COVID-19 ç’aktivizohet në 30 gradë celcius
Kadri Veseli updated their cover photo.
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Si të jeni një baba i mirë për foshnjën tuaj
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
Mjeku francez habit me deklaratën e tij: Përse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Sekretin ma ...
https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
Rifilloi mësimi në shkollat shqipe të Kantonit të St. Gallenit
Austria ka nevojë për mjekë, austriakët ikin jashtë vendit
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
QKUK: Rritet numri i Rezonancave Magnetike dhe i shërbimeve radiologjike
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
Inf.Hajdin Ramadani: Askush si Ne
10 drogat më të rrezikshme në botë
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Në 24 orët e fundit shërohen 5 personel shëndetësor nga Covid-19, shkon në 27 numri total
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Ramush Haradinaj
Prevalenca e sëmundjeve kronike të veshkave
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
Dr.Haxhi Avdyli: nga nesër shumë punë na presin
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Mesazhi i ministres Hykmete Bajrami për fillimin e mësimit në distancë. Për më shumë, ju lutemi ndiq...
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Studentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë sfidave
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Vitamina D- Roli dhe rëndësia e saj
Sot kujtojmë me pietet dëshmorët e Brigadës 138 “Agim Ramadani”, të rënë në një nga betejat më të l...
7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës
10 Theniet më të bukura për infermieret
451 raste për tri ditë në Emergjencë, 20 të lënduar në aksidente komunikacioni
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Sot pranuam një pako me ndihma mjekësore nga Turqia që do të ndihmojë në betejën kundër COVID-19. Kj...
Anesthesia
Australia merr shembull Kosovën rreth Koronavirusit
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Sat Feb 15 , 2020
Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1. Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë intelegjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga liderët e rinj më të […]
Albin Kurti