Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Duda Balje, ka shprehur një prej dëshirave të saj të hershme.
E pyetur në një emision në TopChannel se çfarë do të ndryshonte nëse do të kthehej pas në kohë, ajo është përgjigjur se do të donte të bëhej kirurge.
Ky është edhe një pasion i hershëm, me sa duket, i deputetes që tërheq vëmendjen me hiret e saj.
E pyetur nëse pamja fizike ka ndikuar si një plus në karrierën e saj, ajo e ka pohuar këtë.
Edhe paranë, Balje e shikon si një gjë shumë të rëndësishme në jetën e saj.

Related posts:

Ja cilat sëmundje të lëkurës i shkakton stresi!
Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Ismaili: Rritja e pagave ndalon migrimin e mjekëve
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
8 ekzaminime mjekësore që çdo grua duhet t’i bëjë pas moshës 40 vjeç
Antibody Test Intepretations
Sqarim nga Klinika Infektive QKUK
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Ikja e mjekëve vazhdon: mbi 150 në këtë vit
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Dr.Blerim Myftiu: Epilepsia dhe agjërimi
Which operations can restart first? New guide could help hospitals decide
Kushdo, herët a vonë, e ka një takim final me Doktorin dhe Perëndinë
Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje
Deputetët Lekaj dhe Haxhiu kishin kontakt me infermierin e prekur nga Coronavirusi në Spitalin e Gja...
DEBAT - INTERVISTË: KADRI VESELI
Vepra Penale
Vitamina D- Roli dhe rëndësia e saj
Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19. I shpreh ngushëlli...
Viremi
Liridon Lika ka doktoruar në Shkenca politike dhe shoqërore
Kanella bën mrekulli në trupin tuaj!
Mërgimi fiton pasaportën zvicerane, përkundër vullnetit të Këshillit për Natyralizim
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Reputacioni dhe karakteri
Abaci - Sinonimet e gjuhës shqipe
https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865
Çka është Akti i Brendshëm i Punëdhënësit?
Kirurgu Shqiptar emërohet Shef i Klinikës gjermane
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Ditët Ndërkombëtare të Menaxhimit të Rrugëve të Frymëmarrjes
Sot pasdite bisedova me zonjën Ferdonije Qerkezi nga Gjakova, në ditën që u mbushën 21 vjet prej kur...
Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19
Mjeku shqiptar nga Maqedonia po mahnitë Zvicrën
6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë
Riatdhesohen 300 shtetas zviceranë dhe qytetarë maqedonas në Zvicër
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Ta ruajmë veten dhe mbrojmë njëri-tjetrin. Për shëndetësi dhe siguri e keni qeverinë në detyrë kudo ...
Cila fazë e mitozës është paraqitur në figurë?
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
6 këshilla për motivimin
Po të mos ishte koronavirusi, Dua Lipa sonte do të mbante koncert në Vjenë
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Të bëhesh INFERMIER
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Uran Ismaili: Shpresoj që Gjykata Kushtetuese do të marrë vendim shpejt dhe në favor të mjekëve
Marrja e ryshfetit
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
Ventrikul, Ventrikulo
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
Sot, 21 vjet pas rënies heroike, me respekt të thellë e kujtojmë Agim Ramadanin, njërin prej strateg...
Austria e ka nën kontroll koronavirusin
Visceroptozë
Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Kryeinfermierja akuzon Odën e Infermierëve të Kosovës
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Eksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjente
Pa pagesë, por me vullnet: Liga Shqiptare e Futbollit në Austri
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
5 këshilla për t'u mbrojtur nga alergjitë pranverore
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Çifti shqiptar e lidh, rrah dhe poshtëron ish të dashurin e gruas
Bashkohen një avokat dhe një mjek dhe … prodhojnë çokollatën për diabetikët
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Diaspora ndihmoi Kosovën me afër 700 mijë euro, për të luftuar koronavirusin
Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lok...
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Edhe një Shqiptar bëhet Specialist në Gjermani
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
Fatmir Limaj
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Venosklerozë
Asgjë nuk ndodh rastësisht!
Vitamina C ose acidi askorbik
Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë
Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga
Guriel Nasto, doktori që spikat për punën e palodhur për të porsalindurit
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Kosovë/ 184 të infektuar me koronavirus, 5 të vdekur dhe 30 të shëruar
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
Mjekët e huaj zgjedhin Shqipërinë
Virologji
Vestibular
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Ky është kryetari i vetëm në Kosovë që realizoj 100% të premtimeve
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Cilat janë llojet e dializës?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?

Fri Mar 1 , 2019
Nga disa burime, Gazeta Shëndeti ka mësuar se paga vjetore e Mjekut në Austri është 58 mijë e 958 euro. Ndërsa paga mujore shkon deri në 4 mijë e 900 euro. Related posts:TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...28 foshnje, për […]