Dyshoni që fëmija ka infeksion në vesh? Këto janë shenjat paralajmëruese që duhet t’i njohin të gjithë prindërit

loading...


Mënyra më e lehtë për të kuptuar Me kusht që fëmija ka infeksion veshi është ta vëzhgoni sjelljen e tij. Me kusht që ai duket i acaruar dhe qan më tepër se zakonisht atëherë me siguri ka nje problem. Me kusht që shfaqet temperatura atëherë keni edhe një sinjal tjetër tepër domethënës, shkruan Living.

Kur mund të shfaqet infeksioni i veshit? Zakonisht ndodh pas një gjendjeje virale apo infeksioni tek sinuset, andaj tregohuni vigjilente. Shkaktohet nga një virus apo bakter dhe ndodh kur lëngjet vendosen pas daulles së veshit dhe infektohen. Normalisht ato duhet të thahen me anë të tubit të eustakut, por kur ai është i bllokuar siç ndodh zakonisht gjatë virozave, infeksioneve të sinuseve apo alergjive, lëngjet ngecin në veshin e mesëm dhe infektohen. Si të kuptojmë nese femija ka infeksion veshi? Kini parasysh këto simptoma:

-Fëmija tërheq, prek, shtyp veshin dhe kjo mund të jetë një shenjë treguese që ai ka dhimbje. Por, ai mund ta bëjë këtë edhe pa ndonjë arsye të veçantë andaj Me kusht që gjendje e tij e përgjithshme duket e mirë s’ duhet të shqetësoheni.
-Fëmija ka diarre apo vjell. Virusi apo bakteri që shkakton infeksion në vesh mund të shkaktojë edhe probleme në traktin gastro-intestinal.
-Mungesë oreksi. Infeksioni shkakton probleme në stomak dhe kryesisht dhimbje. Me kusht që fëmija ka probleme në vesh atëherë mund të largojë gjirin apo biberonin pasi e ka thithur vetëm disa herë.
-Ka rrjedhje të një lëngu të verdhë nga veshi. Kjo s’ ndodh gjithmonë por me siguri ka lidhje me një infeksion.Më të vizituarat3 shenjat që do ta kenë fatin me vete gjatë gjithë 2021MOS I INJORONI kurrë këto simptoma gjatë periodave, por lini menjëherë takim me gjinekologunNga 1 janari Me kusht që ke këtë model celulari s’ do mund të përdorësh WHATSAPPINEdhe sot një lajm i mirë; Ulen rastet e Covid-19, 24 orët e fundit në ShqipëriMos i INJORONI kurrë, këto janë 4 arsyet pse keni mpiksje gjaku gjatë periodaveSkënder Brataj tregon se ç’do të ndodhë me masat pas 4 janaritPërshesh me gjel deti nga Living; receta e shijshme tradicionale e festaveDr.Blerta Brati ”Vaksina anti-COVID s’ ndërhyn në ADN. Në verë do jemi më të lirë”Ina ka ngritur fermën unike të mikrobimëve në Shqipëri; Filizat që zbukurojnë pjatat e festaveby Taboola

ARTIKUJ TE NGJASHEM

Kur e qara e bebes ka lidhje me dhembjet e barkut dhe kur joNë nderim të të gjitha nënave që i rrisin fëmijet pa burrin…Është kjo Krishtlindja e parë e bebit tuaj? Këtu janë 5 gjë…Më puth që të plotësoj dëshirën; Kur nëna do të shpërblehet…“Fëmija i pastër s’ tregon se prindërit janë cilësorë, për…“Pusho mi ti se je vajzë”…Dua t’u them nënave dhe gjyshev…Mos e shtyni më, kjo është mosha e duhur kur fëmijët duhet …Bëni kujdes nga rosaku që ndodhet në vaskën e fëmijëvë tuaj…Ka një arsye pse fëmijët bëjnë naze me ushqimin; Faji është…Pediatrja Gjeorgjina Kuli shpjegon pse kemi rritje të numri…Gabimi që bëjnë prindërit kur fëmijët kthehen nga kopshti; …Gjyshet thonë se në darkë është keq,po kur duhet t’i prisni…Kujdesuni për fëmijët; Nutricionistja shpjegon thjeshtë dëm…Dhëmbët e parë mund t’i shpëtojnë jetën fëmijës, ja pse mje…Gabimi që bëjnë te gjitha mamatë; Mos e mbuloni karrocën se…Mjekët e shëndetësuan duke kërkuar në internet, rasti i 2-vjeçare…Më në fund u gjet SHPËTIMI, njihuni me metodën 3 ditore që …Halloween po afron; 6 ide si të vishni fëmijët këtë vit nga…Gjithçka nis nga familja, 4 sekretet e Edi Gogut për të rri…Gjithçka nis nga familja, 4 sekretet e Edi Gogut për të rri…https://8a4825764394173018c09ad29bd4ea62.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

HOROSKOPI

Lexo artikuj astrologjie >Dashi21 Mars – 20 PrillDemi21 Prill – 21 MajBinjakët22 Maj – 21 QershorGaforrja22 Qershor – 22 KorrikLuani23 Korrik – 22 GushtVirgjëresha23 Gusht – 22 ShtatorPeshorja23 Shtator – 22 TetorAkrepi23 Tetor – 21 NëntorShigjetari22 Nëntor – 21 DhjetorBricjapi22 Dhjetor – 20 JanarUjori21 Janar – 19 ShkurtPeshqit20 Shkurt – 20 mars

Living.al merr pjesë në programe
të ndryshme marketingu, që do të thotë
që mund të marrim komisione të paguara
për produktet e zgjedhura në botimet tona.

©2018 Tring shpk
Te gjitha te drejtat e rezervuara.

KONTAKT MARKETINGTE DHENAT PERSONALEhttps://8a4825764394173018c09ad29bd4ea62.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.htmlRelated posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *