E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi


Ish-doktori i Kombëtares U21 të Kosovës, Mehmet Maxhuni, ka konfirmuar rastin se ishte sulmuar nga Presidenti i FFK’së, Agim Ademi, dhe Muharrem Rama, shkruan Gazeta Metro përcjell Gazeta Shëndeti.
Ademi dhe Rama më 28 shtator të këtij viti kishin sulmuar fizikisht ish doktorin që punonte për më shumë se 25 vite në Federatën e Futbollit të Kosovës në parkun e Gërmisë. Krejt kjo ndodhi pas ardhjes së Ademit në krye të FFK’së, kur më pas largoi nga puna Maxhunin.
Kjo është konfirmuar për Gazetën Metro nga vet doktori në fjalë, Mehmet Maxhuni, ai ka thënë se ka paditur Ademin dhe Ramën dhe se tani po pret zhvillimet nga Gjykata. 
Maxhuni akuzon Ademin se prej se erdhi në krye të FFK’së, asgjë nuk ka shkuar për së mbari, sipas tij FFK po drejtohet nga një person i cili aktakuza.
‘’Ai mesazh ishte cak i sulmit. Unë në Federatë jam mjek që 25 vite. Jam mjeku i parë, mjek permanent para dhe gjatë luftës. Sa ishte Fadil Vokrri President i FFK’së, çdo gjë ka shkuar mbarë, por kur erdhi ky[Agim Ademi] që ka zero kontribut për pozitën që është aty edhe ma ka ndërru.  Ai më ka largu me arsyet që është kërkuar nga FIFA e UEFA, unë kam kërkuar ta shoh letrën edhe nga Eroll Salihi[sekretar i përgjithshëm i FFK’së], por ata nuk ma kanë treguar. Atij i kam thënë se nuk mundeni me bo çka të doni këtu se nuk i’ua ka bërë baba, unë këtu jam para teje dhe kam kontribut më të madh. Ndërkohë, unë ia kam dërgu një mesazh Agim Ademit. Unë se kam kërcenuar atë, por një ditë ai dhe Rama m’kanë dalë mbrapa dhe më kanë sulmu fizikisht. Unë normalisht se i kam paditur dhe po pres zhvillimet nga Gjykata. Mirëpo, unë nuk kuptoj se si është e mundur që të jetë në krye të një institucioni një njeri me të gjitha këto akuza që i ka. Ai gjithashtu ka çu njerëz për mu pajtu, por unë s’kam çka pajtohem me të sepse kurgjo borgj nuk i kam. Të shohim se çfarë do bëj gjyqi” – ka deklaruar Maxhuni për Gazeta Metro.
E gjithë kjo ngjarje ishte munduar dhe përpjekur të mbahet larg opinionit publik dhe mediave, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar dëshminë e cila në Policinë e Kosovës mban numrin “2019 AB – 2245” dhe është përcjellur tek Prokuroria e Kosovës si rast “PP II 4565/19” ku edhe pritet të bëhet kallëzim i ri Penal ndaj Agim Ademit dhe Muharrem Ramës.
Gazeta Metro në vijim do të sjellë edhe dëshminë e doktor Maxhunit dhënë në Polici, po ashtu edhe atë të Agim Ademit dhe Muharrem Ramës, ngjarje kjo që u mundua të fshihet nga publiku.

Related posts:

Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Sëmundjet kronike të veshkave tek të moshuarit
Lajmi i mirë, gjatë 24 orëve të fundit shërohen 5 pacientë
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose i shenjave
Veshka
Kimete Berisha: Fundi i hakmarrjes ushqimore të Ramush Haradinajt
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdhmemecët të flasin
Eksperti i ekonomisë sfidon Gjykatën Kushtetuese: Ligji për pagat të trajtohet pa presione dhe pa nd...
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Mesazhi prekës i mjekëve dhe infermierëve të Infektivës
Jeni të sigurt që po zgjidhni qumështin e duhur? Mësoni cili bën për ju – Gazeta Koha Jone
Mjeku shqiptar, Taulant Muka zbulon terapinë për të luftuar menopauzën
Vampirizmi energjetik
Dhënia e ryshfetit
Në Zvicër çdo i dyti mjek i huaj është gjerman
Mjekët e shpallin të vdekur, gruaja në Indi “ringjallet” gjatë ceremonisë mortore
Ide për të inkurajuar jetesën aktive
Konkursi Publik
Vitamina B2 ose riboflavina
Dhënia e ndihmës personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Dënohet deputeti zviceran që kishte “përshëndetur” vrasjen e një shqiptari
Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19. I shpreh ngushëlli...
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
Fëmija e pyeti prindin e vet: Çfarë do të thotë burrë?
Situata e krijuar në komunat e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe është rezultat i neglizhen...
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
KOMUNIKATË Informacione rreth aktiviteteve të MAShTI-t gjatë javës (23-27 mars 2020) MAShTI ka vazhd...
Ja sa dënohet marrja e deklaratave me anë të shtrëngimit
Mjekët: Përtej duartrokitjeve, qëndroni në shtëpi
Gurët në tëmth
Dr. Istref Plakolli: Sindroma Boerhave apo gjakderdhja e tmerrshme.
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Adnexal mass: Symptoms, treatment, and diagnosis
Të dashur miq, Besoj e keni vërejtur që nëpër media, e sidomos në rrjetet sociale, po zhvillohet nj...
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
Doktori kosovar godet Edi Ramën/ Nuk mbahet qurani një natë para Bajramit
Reciprocitet, që barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së...
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Miq të nderuar, Për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, sot jam i ftuar në em...
Ja 5 arsyet pse femrat nuk shijojnë seksin
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës
Çka është kutia e Pandorës?
Epidemiologu Kakarriqi: Pse ka më pak raste me koronavirus në vendet që kanë aplikuar vaksinën ndaj ...
Ushqimi dhe insuficienca kronike renale
Nobel Prize Winner Insults All Doctors
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në...
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Të martën riatdhesohen 150 shtetas kosovarë nga Suedia, Finlanda e Norvegjia
Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Infektohet me Covid-19 djali i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç
Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
Familja Demaku, ne bashkëluftëtarët dhe kombi ynë, para 21 vitesh, humbi një nga trimat e saj, Xheva...
Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra. Do japim bonuse 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët...
Answering the top 5 questions about catnip
Maji, muaj i normalitetit të jetës në Austri
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Të jesh a të mos jesh mjek
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Ja cilat sëmundje të lëkurës i shkakton stresi!
Australia ua ndalon hyrjen të huajve që kanë qenë në Kinë
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Studentja shqiptare shpallet fituese e “Çmimit Kombëtar të Ekselencës” në Kanada
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Komiteti Teknik i Ekspertëve: S’gjejmë arsye të ndryshojmë strategjinë e testimeve për COVID-19
Përfitimet e çajit argjentinas, Yerba Mate
Bëri 7 operacione pa pushim dhe e zuri gjumi, kirurgu përshëndetet si hero
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Kuvendi ia ka heq besimin! Qeveria e shkarkuar s’ka të drejtë në iniciativa ligjore! Raportet apo o...
Askush nuk flet për heronjtë e sistemit shëndetësor…
Fatmir Limaj
QKMF në Prizren siguron pajisje të rëndësishme laboratorike për analiza të ndryshme
Nuk përjashtohet teoria e laboratorit në Wuhan? Mediat britanike: Stafi u spërkat me gjak!
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Fatmir Limaj
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Pensionimi e mungesa e mjekëve, sfidë për shëndetësinë në Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo

Sun Nov 10 , 2019
Kjo është Marsela Ceno, mjeke kirurge, jo në Shqipëri, por në Gjermani. Në vitin 2010, përfundoi studimet në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë dhe ishte gati për të nisur specializimin. “Në fillim vendosa ta provoj në Shqipëri të kandidoja për specializim. Nuk funksionoi ndaj ndava mendjen të shkoja në Gjermani. […]