E vërteta 20 sekondëshe e videos së postuar nga familjarja e pacientës L.G.

Video

p

Familarja L.G. e pacientës e cila u trajtua në ambulantën specialistike të Endokrinologjisë e shfrytëzon rastin 20 sekondësh për t’a shkelur ligjin me këmb e duar duke bërë regjistrim video me telefonin e saj të flliqur dhe me mendjen e saj patologjike dhe urrejtëse ndaj personelit shëndetësor.  Duke e ditur që inqizimi brenda hapësirave shëndetësore është i ndaluar rreptësisht kjo L.G. e bën të kundërtën e shkel rregulloren.
Ku e gjen kjo guximin për të postuar gjëra të tilla në Facebook video 20 sekondëshe dhe propaganduese sa për të nxitur urrejtje shfrenuese ndaj Mjekut. 
Po ti zonjë e nderuar nëse i urreni Mjekët kaq shumë pse shkoni te mjeku. Njeriun që nuk e don, nuk dëshiron me ja pa as sytë thotë një fjalë ndërsa ti paske dashur që jo vetëm sytë por edhe veshët e mendjen me ia parë.
Sëmundjet endokrinologjike shumica prej tyre janë si pasojë e viteve të tëra deri 20 vite pra ju zonjë e nderuar keni pritur 20 vite dhe nuk jeni në gjendje të prisni 20
sekonda. Kjo është paradoksale dhe e tmerrshme në të njejtën kohë. Sa i turpshëm është veprimi juaj ku e shfrytëzoni profilin tuaj në facebook për nxitje të urrejtjes së pabazë ndaj personelit shëndetësor.  Siç mund t’a shihni menjëherë pas 20 sekondave doktoresha ua merr raportet dhe ua kontrollon familjaren tuaj. Pra edhe përkundër shërbimit që keni marrur ju përkundrazi e nënçmoni shërbimin e ofruar dhe duke gënjyer se nuk e keni marr shërbimin mjekësor. E turpshme, gënjeni në mënyrë patologjike.

Definitivisht veprim teper i ultë nga ana juaj dhe uroj që kjo video të fshihet sepse ajo video 20 sekondëshe është 20 herë video e gabueshme dhe tendencioze.

Related posts:

Hithra, karrotë dhe mollë, për një mëngjes plot energji – Gazeta Koha Jone
Kur je me shëndet nuk i intereson askujt ndërsa kur je i sëmurë interesohen të gjithë për ty
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
5 Must-Follow Rules If You Want to Get Strong
Tritan Kalo: Nuk është sakrificë të qëndrosh në shtëpi, jemi në luftë me një armik të padukshëm, tin...
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë
Pse po shtrembërohen faktet për Shëndetësi?
Akuza të forta për mjekët që bëjnë miliona me 'operacionet e virgjërisë'
Vertigo kardiake
Çka është Kontrata e Punës?
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët
Artistët e Berlinit i shndërrojnë ballkonet në një ekspozitë arti |Revista Monitor
Doktori kosovar godet Edi Ramën/ Nuk mbahet qurani një natë para Bajramit
Naim Maloku: Keni vjedhë edhe në varret e Dëshmorëve!
Teknologjia izraelite tani mund të zhbllokojë çdo telefon
Ja sa dënoheni për dokumente të rrejshme lidhur me tatimin
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
Gjykata Kushtetuese
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë
Nefrologjia
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Kur shkenca ndrydhet nga një dogmë filozofike
“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit
Kjo shenjë tregon se rrezikoheni nga kanceri i zorrëve
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: Të shkojë për familjet në nevojë
Skandaloze, Sindikata e Shëndetësisë kërcënon anëtarët se kush largohet do t’i hiqet shujta e mëngje...
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
14 Things Only People Who Work in the Medical Field Will Understand
Pasuria milionëshe e politikanëve ndërsa paga e mjekut më e vogël se e shoferit të politikanëve
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
KOMUNIKATË Informacione rreth aktiviteteve të MAShTI-t gjatë javës (23-27 mars 2020) MAShTI ka vazhd...
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Viskoz
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
Tahirsylaj tregon kur do ta kaplojë vendin i ftohti ekstrem: Temperaturat deri në -20 gradë
Sqarime rreth Aprobacionit në Gjermani
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqatave
Presidenti austriak i del në mbrojtje restorantit shqiptar në Vjenë
Rivalitet për ekskluzivitetin e vaksinës, betejë e fortë mes Gjermanisë dhe SHBA-ve
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
Gjermania kërkon Mjekë shqiptarë
Demenca Alzheimer
Çka është sëmundja Creutzfeldt-Jakob dhe kush e shkakton?
7 eye exercises
Vibrant
Ja në sa milion ka arritur popullsia e Turqisë
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Çka është gjaku?
Skandaloze: Emrat e pacientëve keqpërdoren për analiza nga ana e infermierëve dhe infermiereve
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Çka është Migrena? - Neurologjia
Shqiptari i dehur sulmon mjekët dhe policinë
Mjeku Shqiptar në SHBA, zbulon një bakter të rrezikshëm që vjen në rrugë të pazakontë (Foto)
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Dita e 53-të e grevës së Kirurgëve
Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lok...
Numri i ri i magazinës albinfo.ch, në shenjë të "heronjve të pandemisë"
Të mbrojmë mamitë, se ato sigurojnë që gratë dhe foshnjat të jenë të shëndetshme në mes të pandemisë...
Në Austri, me shqiptarët që strehuan shqiptarë gjatë pandemisë
Mesazh nga një mjek italian
Kapacitetet testuese në SHBA, shumë vende vuajnë mungesën e testeve
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre
Supplement may help burn fat long after exercise
Samoa shpall gjendje emergjente për shkak të përhapjes së fruthit
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Vital
Shqetësuese: Kirurgut i vendosin tritol në makinë
Vezika urinare
Mbi 100 shtetas kosovarë nesër kthehen nga Zvicra dhe SHBA-të
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Pata kënaqësinë të bisedoja me ambasadorët e Kosovës në Gjermani, Zvicër, Austri dhe Francë, të cilë...
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Çka është fruthi? - Sëmundjet ngjitëse
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
Kujdes si i trajtoni fëmijët!
Koronavirusi/ Mungojnë mjekët në Itali, qeveria merr vendimin urgjent

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dr.Desaret Murati: Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2

Wed Mar 27 , 2019
Shkruan: Dr.Desaret Murati Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2. Bari më i ri në treg,emri xhenerik Depagliflozin,është një bari anti-Diabetikë,i cili u hodh së pari në treg në Sh.B.A, më  8 Janar 2014 u aprovua nga FDA (Food and Drug Administration).Tek ne,kohëve të fundit është paraqitur në tregun […]