Edhe një Shqiptar bëhet Specialist në Gjermani

Shqiptarët po tregohen çdo ditë e më të suksesshëm në Gjermani. Kjo po dëshmohet me daljen e Specialistëve Shqiptarë vazhdimisht në Gjermani.
Këtë herë është Dr.Burim Prushi, shqiptar nga Kosova i cili sot e ka kryer me sukses provimin specialistik nga Mjekësia Interne dhe ka marr titullin Specialist i Mjekësisë Interne shkruan Gazeta Shëndeti.
Dr.Burimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar edhe kjo u kry dhe ka falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur dhe i kanë besuar, me një falenderim të veçantë për familjen përfundon shkrimin e tij në Facebook Dr.Burim Prushi.

Related posts:

Common foods alter gut bacteria by influencing viruses
Përhapet virusi “Influenca A”, infektologët kërkojnë kujdesë
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Kosovarët me viza pune austriake, mbesin në Kosovë
Foto sa 1000 fjalë/ Situata alarmante në Itali në një foto të vetme
Në Spitalin Rajonal të Durrësit për herë të parë realizohet kjo ndërhyrje kirurgjike
Çfarë është Ekzaminimi klinik i gjirit?
Për mjekët e QSUT që më shpëtuan jetën
Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin
Çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini kafe me stomakun bosh
JU LUTEMI RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 🔴 Vërehen grumbuj të njerëzve në kryeqytet! 🔴 Ju lutemi qytetarëve të...
Përse të rinjtë tanë “tremben” nga studimi i mjekësisë?
Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj
Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Vaksina
Kur të mësoni përfitimet e kësaj perimeje nuk do e ndani nga tryeza
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Konfirmohen 3 viktima nga gripi. 37-vjeçari nga Gramshi nuk i mbijetoi
Dr.Elton Bahtiri: Halli i njeriut paralel të ditëve tona, i përshkruar me një ironi të hollë
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
“Rrisin xhiron e bizneseve” – Gazeta Koha Jone
Maji, muaj i normalitetit të jetës në Austri
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
Vita
Mjeku shqiptar nga Maqedonia po mahnitë Zvicrën
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Punëdhënësi mund të dënohet deri në 35.000 euro për shkelje ndaj punëtorit
How to increase height: Factors that influence growth
Sëmundja tmerruese e shpikur nga mjekët, që shpëtoi dhjetëra hebrenj
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Sot vizitova komunën e Fushë Kosovës, ku bisedova me kryetarin Burim Berisha dhe kolegët të tij për ...
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni, sonte, në “Rubikon” me Adriatik Kelmendin, duke filluar nga or...
What bleeding gums mean for people with diabetes
Vir
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
Thënie për shëndetin
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Kosovarët ia mësyjnë psikiatrisë
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
Dental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci, shkon në 51 numri i të infektuarve në Itali. Kontrollet vijojnë për ...
Zbulimi i fshehtësisë zyrtare
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
Ventroinguinal
Sot dita botërore e shëndetit, sa është pritshmëria për të jetuar e shqiptarëve, si krahasohet me Eu...
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Vezikal
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Çka është Transplanti i veshkave?
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Ja pse njerëzit që ushtrohen rregullisht nuk kanë gjasa të preken nga sëmundjet mendore
Refleksione mbi jetën e një Mjeku
Si e vjedh Vampiri energjinë tuaj?
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Mos i vlerësoni mjekët si terrorist
Ventral
Shkelja e fshehtësisë së procedurës
Shërbimet e qendrave mjekësore, vazhdon normalisht vaksinimi i fëmijëve dhe konsultat për gratë shta...
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Pengimi i ceremonive fetare
Kërkesa të shumta për shërim jashtë vendit
Kimete Berisha: Euforia e frikshme e Richard Grenell
“Parc de la Distance”, parku publik që respekton rregullat e distancimit social |Revista Monitor
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Vertigo Arteriosklerotike
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Oksigjeni
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Mjeku Shqiptar në SHBA, zbulon një bakter të rrezikshëm që vjen në rrugë të pazakontë (Foto)
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Rezultatet e testeve për COVID-19, mbi 50 raste të reja
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Nëna e dy fëmijëve bëhet personi i parë në SHBA që merr vaksinën kundër koronavirusit
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune
Pagat e punëtorëve shëndetësorë me Ligjin e ri të pagave (Infografikë)
Vertebrat lumbale
Sot qenka dita shumë e bukur, me diell...me thirr n'Durrës me pyet: 'A keni karantina të l...
Gështenjat nuk janë vetëm të shijshme, por edhe të shëndetshme
Për Mjekët!
Gastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteve
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet

Wed Mar 6 , 2019
Hulumtuesit në Spitalin Universitar të Lozanës (CHUV) kanë zbuluar një lloj të virusit të hepatitit E, i cili rezulton të jetë unik në Zvicër. Ata thonë se kjo mund të shpjegohet me faktorë gjeografikë, pasi liqenet dhe malet e Zvicrës formojnë një pengesë natyrore me botën e jashtme. Një faktor […]