Enea Lapa, kampion në Foley Open në Alabama

loading...


Enea Lapa është shqiptari i parë që u shpall kampion në Foley Open në Alabama

E Diel, 25 Tetor 2020 – 16:50
albinfo.ch

Tashmë sportist i dëshmuar i shumë fitoreve dhe medaljeve radhazi, Enea Lapa na bërë sërish krenar duke u shpallur kampion në Foley Open në Alabama të ShBA-ve, në peshën e tij, shkruan albinfo.ch.

Enea Lapa është sportist me origjinë shqiptare i cili jeton dhe vepron në SHBA. Së fundmi, ai dha një shfaqeje të shkëlqyer në Alabama duke sjell në shtëpi një medalje të artë, dy të argjenda dhe katër medalje të bronzta.

Kujtojmë se Lapa, në muajin e kaluar (shtator), është shpallur kampion në “Austin Open”, duke u renditur në vend të parë, shkruan albinfo.ch.

 Related posts