Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiqin

loading...

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë telefonike me presidentin kosovar, Hashim Thaçi.

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e Presidencës turke në Twitter.

Po ashtu aty u njoftua edhe një bisedë kreu i shtetit turk e ka pasur edhe me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq.

“Janë diskutuar zhvillimet rajonale dhe hapat që synojnë forcimin e marrëdhënieve Turqi-Kosovë dhe Turqi-Serbi. Presidenti Erdogan u pajtua me Presidentin Thaçi dhe Presidenti Vuçiq për vazhdimin e bashkëpunimit të ngushtë dhe konsultave për çështje bilaterale dhe regjionale”./Rtkliveloading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *