Është vetëm 1-vjeç por ka mbi 1.3 milion ndjekës, njihuni me vogëlushin që po ‘thyen’ Instagramin


Në llogarinë e tij në Instagram vogëlushi numëron të paktën 1.3 milionë ndjekës që rriten çdo ditë e më shumë.

Vogëlushi Kobe Wian është vetëm 1 vjeç, por në rrjetet sociale ai është kthyer në një yll që do ta kishin zili shumë Vip-a që kanë një jetë që punojnë për karrierën e tyre.

Në videot që shpërndahen në llogarinë e tij, vogëlushi shihet duke “përgatitur” receta të ndryshme, por më shumë duke provuar përbërësit e tyre.

Nëna e Kobe, Ashley Wian, tha për CNN se videot nisi t’i bënte thjesht për t’i treguar të afërmve dhe miqve se sa shumë e shijonte djali i saj qëndrimin në kuzhinë.

“E hapa Instagramin në fund të shkurtit. Deri në 15 prill kishte 200 ndjekës, pastaj shkuan 100 mijë, 200 mijë, 500 mijë… s’ e prisnim aspak”, shprehet mamaja e 1-vjeçarit.

Kush është receta e tij e preferuar?

“Gjithçka që bëhet me djathë, kryesisht meqë i pëlqen të hajë djathë”, thotë nëna.

o.j/dita

loading...

Related posts:

“Kemi një rritje mesatare të qëndrueshme”- Manastirliu: Çfarë ilaçesh përdorim në spitale. Realiteti...
Bima Medicinale e Jamballit – Kundër Stresit, Virozave dhe Ulçerës
Musaka me Patëllxhanë – Shije Fantastike në Tryezë
Vazhdojnë lajmet e mira: 43 të shëruar dhe vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Përse s' nevojitet T’i Mbyllni Perdet dhe Grilat Gjatë Ditës
Pite me Mish Pule dhe Lakër të Bardhë – Shije Shtëpie
“Pedalo Tiranën”, Veliaj prezanton konkursin për përdoruesit e biçiketave dhe 3 çmimet për fituesit
Koronavirus, sot hyjnë në fuqi masat e reja të qeverisë
5 produktet kancerogjene që mund ti keni në shtëpi
Dita e Irisit, Lules Së Ylbertë Me Simbolikë Të Bukur
Sapuni Në Ndërresa, Këshilla e Lashtë e Nënave Shqiptare Që Vlen Edhe Sot
Nga 19 të infektuarit në Prizren, 12 janë policë
Profesori, të cilin koronavirusi e bëri milioner
Studiuesit e Universitetit të Kopenhagës klonojnë gjenet e koronavirusit
​Mbi 32.000 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe
Erin, vetëm 6 muajshe përballet me një betejë të ashpër
A do ta ngadalësojë moti i ngrohtë përhapjen e koronavirusit ?
5 mënyra efektive për të menaxhuar peshën e trupit – Gazeta Tribuna
Zgjidhjet Më Të Mira Natyrale Kundër Pagjumësisë
Ngrirja e Duhur e Boronicave dhe Manaferrave
Ish-truproja “kryqëzon” Ellen DeGeneres: Ajo shtiret, është një fasadë
IKSHPK : Vaksinoni fëmijët Tuaj!
Vajza e Kylie Jenner me gajret të hekurt/ VIDEO
IKSHPK bën thirrje për kujdes ndaj rriqrave
asnjëherë s' ka pasur probleme me peshën trupore! – Gazeta Tribuna
Endoskopia dhe COVID19
A është koronavirusi një alarm fals?! Zbulohet dokumenti
Këta janë shtatë aksesorët e flokëve të cilët po shiten më së shumti gjatë karantinës
Frutat Dhe Perimet e Kuqe Për Zemrën, Gjakun dhe Trurin
Veset Që nevojitet të Shmangni Gjatë Izolimit Në Shtëpi
Çfarë janë sëmundjet zoonotike dhe pse ato po përhapen gjithnjë e më shumë te njerëzit?
Bota në luftë me pandeminë: Mbi 1 milion e 150 mijë të shëruar
Gjesti i rrallë – porosit një kafe dhe paguan 50 euro, ja arsyeja përse e bëri
Këto janë tetë shenjat që tregojnë se gjendra tiroide s' funksionon si nevojitet
AKTIVITETI FIZIKË DHE RËNDËSIA E TIJ Të bëshë jetë active është e dobishme për çdo moshë, përse zgj...
Shkencëtarët shpjegojnë se çfarë ndodh në trupin tuaj kur hani lakër Brukseli çdo ditë
Shefi i doktorëve kinezë tregon se kur pritet vaksina: Amerikanët e kanë tipin e tyre, ne tonin - Ga...
Çfarë ndodh Me kusht që s' ka vaksinë kundër COVID-19? Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë
Ahmeti: Jemi qytet shumë i bukur për tu shkatërruar nga kerret
Mburoja për të porsalindurit që të mbrohen nga koronavirusi
Habit shkencëtari amerikan: Mos shpresoni tek vaksina, ndërkohë që …
25 Maji –Dita ndërkombëtare e Tiroides
Së shpejti një libër që mund të trondisë familjen mbretërore
Një studim sugjeron gratë që takojnë burra të rinj janë më të lumtur në marrëdhëniet e tyre
Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në në të ardhmen në Europë
4 shkaktarët e dhimbjes kronike
Kujt po i “konvenon” pandemia koronavirus?
11 rastet e reja me Covid-19, janë nga këto komuna
Rikthimi i Lakrës Në Arenën e Kampionëve Të Shëndetit
Djali 7 muajsh i infektohet me koronavirus, nëna ka një thirrje
Nga 11 maji në Shqipëri hapen qendrat tregtari, parukeritë dhe klinikat dentare
Kura me 12 Limonë Dhe Hirrë Për Tretjen Dhe Shëndetin E Stomakut
NASA prodhon një respirator për pacientët me COVID-19
Tetë shenjat që tregojnë se gjendra tiroide s' funksionon si nevojitet
KRU ‘Prishtina’ jep këshilla se si të përdoret uji gjatë kohës së pandemisë
Bashkëjetesa e fëmijëve me kafshë (FOTO)
Lajm i mirë: 14 persona të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë
Si të Përdorni Bajamet për Shëndetin e Mëlçisë
QKMF-ja në Rahovec pa termometër, indinjohet qytetari
Nga 1 qershori kafiteritë e restorantet hapen plotësisht, këto janë rregullat
Epidemiologu britanik: Distanca sociale të vazhdohet deri në zbulimin e vaksinës
Rrudhat s' Shkaktohen Vetëm Prej Moshës – Cilët Janë Faktorët e Tjerë
Ky është orari i ri i lëvizjes për komunat në karantinë
Koronavirusi në Itali: 1402 raste të reja pozitive dhe 172 vdekje
Studimi/ Shkencëtarët zbulojnë vitaminën që ndihmon në luftën kundër koronavirusit
Vitia: Hapja e plotë e kafeterive shqyrtohet pas 1 qershorit
Qofte Shtëpie me Lulelakër – Si t’i Përgatisni Me Recetën e Shpejtë
Ja disa ushqime që mund të konsumoni kur keni dhembje të kokës
Këta dy artikujt të fuqishëm pastrojnë trupin nga viruset dhe helmet
262 të vdekur për 24 orë në Belgjikë
Coronavirusi s' sulmon vetëm mushkëritë, studimet e fundit zbulojnë dëmtimet e organeve të tjera
2 Mollë Në Ditë – Përfitimet Shëndetësore në Organizëm
Mashurkat e Veçanta Mahune – Bishtajoret e Alpeve Të Shqipërisë
Lansohet në gjuhën shqipe programi për fëmijët “e-Bug”
Kjo proteinë mund të luaj një rol të rëndësishëm në pneumoni dhe Covid-19, thonë studiuesit
Makarona me Salcë Domatesh të Pjekura – Receta e Veçantë që nevojitet ta Provoni
COVID-19/ Të hënën nis analiza serologjike me personelin shëndetësor
14 raste të reja me koronavirus dhe dy të shëruar
IKSHPK-ja bën thirrje sërish që të respektohen masat parandaluese ndaj koronavirusit
Përse s' do ta përqafoj babin?!
Bajame Dhe Hurma Arabie – Formula Perfekte Për Gjumë Të Qetë
Me kusht që Ndiheni Të Lodhur Çdo Ditë Ju Duhet Më Shumë Hekur – Ushqimet Ku Mund Ta Gjeni
Vdes 53 vjeari nga koronavirusi
Pispili me Spinaq dhe Gjizë – Cili Është Kombinimi Perfekt
Lajm fantastik nga Italia: Numër rekord i të shëruarve
Të Ecurit Zbathur – Përfitimet Jetike Për Shëndetin dhe Organizmin Njerëzor
Bekimet e Çiklaminit – Lules Shëruese të Lashtësisë
Kujdesë para se të blini ujë në shishe të plastikës!
Çrregullimet e Spektrit të Autizmit! Nga Mr.Sci. Elma Miftari – Neuropsikologe Klinike, Specialiste...
Ditëlindja e Bieta Sulos në karantinë, ja sa vjeç mbush/ FOTO
Rritet numri i rasteve të reja me COVID 19 në Kosovë
ISHP: Vendosni maska në ambientet publike
Lidhja midis seksit dhe gjumit
Hudhra e Egër – Shëruesja e Plotfuqishme Për Stomakun Dhe Tensionin
Receta Shëruese me Petale Trëndafili dhe Uthull Molle
Pasojat e koronavirusit: Shtyrja e vaksinimit rrezikon mbi 117 milionë fëmijë nga fruthi
Lajm i mirë: Koronavirusi s' mbijeton në ujërat e kripura
Facebook “emëron” Gjykatën e saj Kushtetuese, çmime Nobel, kryeministra dhe profesorë të njohur
Dy ditë pasi solli në jetë beben, vdes nga koronavirusi infermieria
Edhe pse s’kishte dalë nga shtëpia për 3 javë, gruaja “e tmerruar” nga koronavirusi, rezulton poziti...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kjo është veshja më e vjetër në botë

Sat May 23 , 2020
Kjo është veshja egjiptiane 5000-vjeçare. Testet e reja tregojnë se një veshje prej liri e gjetur në një varr egjiptian daton më shumë se 5000 vjet, duke e bërë atë veshjen më të vjetër të gjetur, transmeton lajmi.net. E qepur bukur, ajo sinjalizon kompleksitetin dhe pasurinë e shoqërisë antike që […]