Everton – Liverpool, përfundon pa fitues (VIDEO)


loading...

Ka përfunduar pa fitues derbi i xhiros së pestë në Premierligë ndërmjet Evertonit dhe Liverpoolit, duke barazuar me rezultat 2-2.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me Sadio Manen në minutën e 3’.

Evertoni e barazoi rezultatin me mbrojtësin anglez Michael Keane në minutën e 19’.

Mohamed Salah e riktheu epërsinë e mysafirëve në minutën e 72’.

Vendasit e barazuan rezultatin në minutën e 81’ me Calvert – Leëinin.

Pas këtij barazimi Evertoni mbetet në vendin e parë me 13 pikë.

ndërsa Liverpooli në vendin e dytë me 10 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.

 loading...