Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj

Nutricionistja e famshme Diola Dosti-Baftiu në murin e profilit të saj ka shkruar për nënën e saj me rastin e ditëlindjes së saj.

Për më shumë lexoni postimim e plotë të saj

Nuk vijmë në jetë me manual përdorimi, por Zoti na ka dhënë mamin.

Eh sa shapka kokës kam ngrënë nga ty kur nuk haja mëngjesin, kur nuk vishja kanatjeren në dimër, kur nuk mësoja dot kiminë, kur ndërroja rrobat me shoqet, kur haja ëmbëlsira, kur ngulja këmbë për ato xhinset e shtrenjta që ti nuk kishe mundësi të m’i blije, kur shtrydhja puçrrat në fytyrë, kur drejtoja kaçurrelat, kur nuk mbaroja gjellën me bamje, kur nuk e pija qumështin, kur zihesha me çunat e lagjes për t’ju marrë biçikletën xhiro, e sa e sa të tjera ( që mos të lë nam tani duke i përmendur të gjitha).

Mbi të gjitha, të falenderoj që je mami im! Je forca ime, je frymëzim dhe unë jam sot këtu, falë shapkave të tua ( që shyqyr Zotit nuk kishin taka🤣).

Gëzuar ditëlindjen.  Ngele 30 vjeç! Të dua, çapkënia jote që s’pyet njeri!

Related posts:

Sot shënohet dita ndërkombëtare e Epilepsisë
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Ja në cilin vend u hap Spitali më i madh në Evropë
Filantropi Lazim Destani ndihmon familjet në nevojë në Maqedoni
Ventrikulit
Raport ditor nga Klinika Infektive në QKUK Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ( Q...
Gjithnjë e më shumë zviceranë po largohen nga Zvicra – por ku shkojnë?
Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje
Mjeku shqiptar nga Frankfurti: Pas dy vitesh do të qeshim me frikën tonë nga COVID-19
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
Me cilin Grenell paske fol Ti? Amerika e ka bërë të qartë se Grenelli nuk e ka pa asnjë marrëveshje...
Sugar alters brain chemistry after only 12 days
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
E turpshme: Kalon amandamenti që shpërblen zv/ministrat me pagë edhe pas përfundimit të mandatit
Abaci - Sinonimet e gjuhës shqipe
Kimete Berisha: Fundi i hakmarrjes ushqimore të Ramush Haradinajt
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Kirurgjia Abdominale:Rezultatet e testit për Drejtor
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e priti sot drejtoresh...
Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor
Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik
Kulusevski mbërrin në “J Medical”, mjeku i Kombëtares shqiptare thotë fjalën e fundit
Ja sa dënohet trajtimi i pandërgjegjshëm mjekësor!
Edhe në Qendrën e Studentëve sot pashë nga pranë masat që janë marrë për t’u kujdesur për kosovarët ...
Which operations can restart first? New guide could help hospitals decide
Gastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteve
Deklaratat e rreme të dëshmitarëve bashkëpunues
Reagon Ministri i Shëndetësisë në lidhje me sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Në Zvicër s' falet Fitër Bajrami, xhamitë s' hapin dyert për xhematin
Urologët janë akoma në grevë
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Shaban Polluzha : Unë do t’ vazhdoj deri n’ fund!
Viridis
Mjekët janë me koeficientin më të lartë të inteligjencës
Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit Lewy
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Skandaloze: Kujdestaritë e Specializantëve keqpërdoren përsëri
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Studentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë sfidave
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Shkollimi i fëmijëve nga diaspora do të zhvillohet ndryshe pas Covid-19
Ja sa para i shpenzon populli i Kosovës për shërim në shtetet fqinje
Virusi kinez ka mbërritur edhe në Zvicër, 2 të shtruar në Triemlispital të Cyrihut
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
https://bbc.in/2V5ifYM
Albin Kurti jo vetëm vendimin e Haradinajt, por e rrëzon edhe vendimin e Isa Mustafës
Ja cila vitaminë e ndalon dhimbjen e shpinës!
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
DY RASTE TË REJA ME COVID-19! Nga data 08.02.2020 deri me 31.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologj...
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Kujdes si i trajtoni fëmijët!
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, aprovimi i Kushtetutës së Republikës së Ko...
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Gazeta "Infermierët" do të botohet edhe në formë të shkruar
Viskoz
Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Rrezikimi i trafikut publik
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjig...
Sot riatdhesohen 150 persona nga SHBA-ja në Kosovë
Marrëveshja Kolektive - Ligji i Punës
Banorët në kërkim të një mjeku
Kirurgët: Grevë deri në fund
Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënim...
Fillon zbatimi i masave parandaluese kundër etheve hemorragjike Krime Kongo
Çka është fotoreceptori?
Së shpejti, analizat për gratë shtatëzëna TRIPLE TEST, do të bëhen në QKMF-në e Prizrenit
Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
Miratimi i Kushtetutës së Kosovës 12 vite më parë, shënoi një moment të rëndësishëm historik për kon...
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
Mjeku maqedonas i lë në baltë banorët e Bukoviçit të Shkupit dhe emigron në Gjermani
Take time to read and appreciate [email protected]
Mjekët e shpallin të vdekur, gruaja në Indi “ringjallet” gjatë ceremonisë mortore
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Për ushqimet "bio" !

Mon Feb 25 , 2019
Shkruan: Dr.Sotiraq Lako E pamundur te kete te tilla, perderisa ekziston njerezimi. Tymi i fabrikave, lendet radioaktive, nafta, gazi, perhapen me ane te erave, ajrit, shiut, ujit kudo. Dhe ato qe shkruajne te tilla, jane te paketuara, jane perdorur substanca per ti ruajtur sa me gjate te jete e mundur; […]