Fjalor Latinisht Shqip

Related posts:

Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Pezullimi nga Kushtetuesja i Ligjit për paga po konsiderohet i dëmshëm për mjekët
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Vertebrat cervikale
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Kërkohen pjesëmarrës për studim shkencor
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
Viscera
Causes of psoriatic arthritis: Triggers and risk factors
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Take time to read and appreciate [email protected]
217 raste, për 24 orë në Emergjencë
Mirë se vini në “Universin e Lindës”
Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)
Shtohen foshnjat me anomali, mjekët: Shtatzënat vijnë në kontroll me paketën e cigareve
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Virusët onkogjenë dhe onkolitikë!
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni sonte, duke filluar nga ora 21:00, në Syri TV. Intervista do t...
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
Sulmohen Mjekët Specializantë në QSUT
Sot shënohet dita ndërkombëtare e Epilepsisë
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Ruzhdi Shkodra: Shqiptarët të vetmit në botë që i mbrojtën hebrenjtë
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Historia e një foto që ndryshoi botën
Harxhohen vaksinat kundër gripit, qytetarët i blejnë ato me çmim 12.5 euro
Mos e stresoni një grua shtatzënë, 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes
A janë reale epidemitë e viruseve?
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Could a probiotic prevent or reverse Parkinson's?
Infektologët paralajmërojnë që coronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, ndërkaq te disa edhe sulm...
Gazeta "Infermierët" do të botohet edhe në formë të shkruar
Mjekët italianë kanë arritur të izolojnë koronavirusin.
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e ...
Tri vjet pa specializime në shëndetësi
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Verteks
Hetuesi i lartë i Krimeve Ekonomike arrestohet për korrupsion
Ja 5 gjëra që nuk duhet të bëni me stomakun bosh
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
INTERVISTË ME KRYETARIN E AAK-së, RAMUSH HARADINAJ
Ministria e Shëndetësisë: Pacientët me koronavirus po infektojnë mjekët, ju lutemi tregoni të vërtet...
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Mjeku kosovar kritikon Qeverinë: Koronavirusi vret, merrni masa të shpejta!
Dr.Salih Krasniqi demanton fuqishëm Gazetën Shneta
Ja cilat raste të sëmundjeve rriten në Shqipëri
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
Skandaloze:Fëmijëve u shiten stimulues për seks në shkollën “Maarif” në Prizren
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për hetim të shkeljeve të mundshme në tenderët e hapur nga kjo ...
Zyrtari për të cilin Albin Kurti hyri në karantinë del negativ në testin për Coronavirus
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Nesër do të kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Dubai
Studentja shqiptare shpallet fituese e “Çmimit Kombëtar të Ekselencës” në Kanada
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Miratimi i Kushtetutës së Kosovës 12 vite më parë, shënoi një moment të rëndësishëm historik për kon...
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
Deklarimi i rremë nën betim
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Ide për të inkurajuar jetesën aktive
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Dr.Halil Krasniqi: Njeriu është aq i vjetër sikur gjendja e enëve të gjakut të tij
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Si matet funksioni i veshkave?
Më në fund reagon Oda e Mjekëve ndaj sulmit të Dr.Bujar Gashi
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Shtohet numri i viktimave nga koronavirusi, humb jetën 84-vjeçarja tek Infektivi
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Në Kosovë rreth 95 për qind e fëmijëve janë të vaksinuar
Me pikëllim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Sefer Avdi Batushës nga Krusha e Vogël. Ai kishte humb...
QKUK- Shskuk info
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Zinku- motori i enzimeve
Cilat janë llojet e dializës?
https://bbc.in/2V5ifYM
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Zvicra kërkon të mbahen hapur kanalet për dërgimin e parave të migrantëve
Mjeku francez habit me deklaratën e tij: Përse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Sekretin ma ...
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

10 Theniet më të bukura për infermieret

Sat Mar 16 , 2019
 Gazeta Shëndeti 1. Si infermiere, ne kemi mundesi te lartesojme mendjen,shpirtin dhe trupine pacienteve tane, familjareve dhe vetvetes.Mund te te harrojne emrin por jo si i ke bere te ndihen. Maya Angelou 2. Ti, student i infermierise, ti nuk studion per te mbaruar nje provim . Ti studion te pregatitesh […]