Fluturimet nga Zvicra në Prishtinë do të vazhdojnë edhe gjatë korrikut


Në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” do të ketë fluturime për në Zvicër. Fluturimet e tjera të radhës do të jenë gjatë tërë muajit korrik.

E Mërkurë, 1 Korrik 2020 – 9:40
albinfo.ch

© Chair Airlines

Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë fluturime për në Zvicër. Gjatë tërë korrikut do të ketë fluturime të tjera në Zvicër, shkruan albinfo.ch.

Albinfo.ch është njoftuar se fluturimi do të realizohet nga kompania CHAIR nga Zürichi dhe Bazeli për në Prishtinë, 14 herë në javë.

Sqarim: Aeroporti i Prishtinës kërkon që për fluturime në kthim nevojitet të adresoni pyetjet tuaja në Ambasadën e Kosovës në shtetin ku ndodheni, kurse për bileta kontaktoni drejtpërdrejt kompanitë ajrore dhe agjencitë.

Po ashtu nevojitet të keni mirëkuptim dhe për dokumente udhëtimi, kontaktoni autoritetet relevante dhe përcillni informacionin e ambasadave/Zyrave të Huaja në Kosovë në faqet e tyre zyrtare, transmeton albinfo.ch.

Rezervoni biletën tuaj të fluturimit ose rirezervoni një fluturim ekzistues që mund të keni me Chair Airline me anë të internetit të Air Prishtina www.airprishtina.com ose me anë të numrave 038 222 099 dhe +41 44 221 19 17.

 (Visited 2 times, 1 visits today)

Related posts:

8 të arrestuar për parregullsi gjatë votimeve në Maqedoni të Veriut
Juventusi dështon të fitojë ndaj Sassuolos (VIDEO)
Administrata Tatimore e Kosovës diskriminoi dy zyrtarë të lartë të saj
Arsenali e mposht kampionin e ri të Premierligës (VIDEO)
Kriza ekonomike nga pandemia, gazeta britanike “The Guardian” mbyll 180 vende pune
Gjakovë, dy policë sulmohen rëndë nga tre qytetarë
Dalja e votuesve deri në ora 20:30 në Maqedoni të Veriut është 50.84%
Arsenali po e mposht Liverpoolin (VIDEO)
Ministri austriak: Anulimi i fluturimeve s' nënkupton mbylljen e kufijve me shtetet e Ballkanit
Qeveria Hoti hap konkursin për Bordin e Drejtorëve të KEK-ut
Incident në një port iranian, disa anije përfshihen nga zjarri
Tubimi i Ramush Haradinajt me vetëm një qytetar me maskë
Milani tregohet i fortë për Parmën (VIDEO)
Kërkohet rihapja e fitnesve, pishinave dhe shkollave të futbollit në ambiente të mbyllura
Infektohet me coronavirus kryeministri i Republikës Serbe
71-vjeçarja nga Podujeva mbytet në plazhin e Shëngjinit
Qeveria hap konkurs për Bordin Mbikëqyrës të Trepçës
Manchester City shënon fitore minimale ndaj Bournemouthit (VIDEO)
Tottenhami e mposht në shtëpi Newcastlen (VIDEO)
Qeveria e Kosovës hap konkurs për 11 Borde Publike, që ishin shkarkuar nga Kurti
Qeveria Hoti shpallë konkurs për Bordin e Postës së Kosovës
U shënua 25-vjetori i masakrës së Srebrenicës në Mitrovicë
Këshilli bashkiak i Durrësit miraton shembjen e 10 pallateve të dëmtuara nga tërmeti
Edhe 11 persona vdesin nga coronavirusi në Serbi
Mos qëndroni gjatë në livadhe për shkak të rriqërave
Kaçaniku kursen energjinë elektrike, fik dritat pas orës 01:00
Vdesin dy pacientë me COVID-19 nga komuna e Skenderajt
Presidenti Thaçi do të vazhdojë të intervistohet për të katërtën ditë rresht
Dy komuna të udhëhequra nga LDK, kritikojnë ashpër Armend Zemajn
Komuna e Prishtinës blen 10 mijë e 800 teste për COVID-19
Komuna e Pejës ankohet se IKShPK po i vonon rezultatet e COVID-19 deri në 6 ditë
Kuvendi tenton që për të katërtën herë t'i votojë marrëveshjet ndërkombëtare
Komuna e Prizrenit e kursen shtetin, ndau 120 mijë euro për të blerë teste serologjike
Salla sportive në Istog përfundon në shtator të këtij viti
Mos e vononi përpunimin e rezultateve për COVID-19
Vuçiq paralajmëron vaksinë kundër COVID-19 deri në fund të vitit
Spitali i Gjilanit me 61 shtretër për t’i shërbyer të prekurve me COVID-19
Intervistimet e gjata të presidentit para vendimit rreth aktakuzës
Përbërja e Bordit Qendror për shkollim specialistik
Takimi i nesërm Hoti - Vuçiq në Bruksel nis në orën 16:00
Nacionalizmi dhe ekstremizmi janë ende në mesin e shoqërisë
Asistentja e ish-zv/ministres së PDK-së punësohet pa konkurs në Ministrinë e Kulturës  
Gjilani ende s' e ka marr dritën e gjelbërt për të filluar testimet serologjike
Ferizaj, 2 të vdekur sot nga COVID-19
Agim Veliu anulon vendimn e Xhelal Sveçlës, IPK me ud-kryeshef të ri
Bllokimi i llogarive rrezikon operimin
I dënuar me 30 vjet burg për vrasje, Gëzim Retkoceri kërkon drejtësinë në Gjykatën e Apelit
Fshihet murali i artistes Fitore Berisha afër "Sllovenia Sporti"
Për shkak të COVID-19, Prokuroria e Prishtinës punon me staf të reduktuar
Prishtinë, dëmtohen pritoret e reja të autobusëve
Hoti takon Komisionerin e BE-së, Oliver Varhelyi
19 persona 55 deri në 74 vjeç kanë vdekur në kryeqytet nga COVID-19
Airbnb, 1 milion net të prenotuara në ndonjë ditë |Revista Monitor
314 pacientë me COVID-19 të shtrirë momentalisht nëpër spitalet e Kosovës
Ministri i Ekonomisë reagon për bllokimin e llogarive të Telkomit: Besojmë në zgjidhje
Komuna e Prishtinës planifikon vendosjen e kamerave nëpër qytet brenda vitit
Shërbimi Korrektues pajiset me dyshekë antizjarr, radiolidhje e pasqyra të sigurisë
Anti-korrupsioni detyron ish-prodekanin e Fakultetit të Arteve të tërhiqet nga OJQ-ja
Vetëvendosje reagon për bllokimin e llogarive në Telekom
Virusi prekë 30 fëmijë nga Prishtina
Fotografia e Armend Zemajt me Salih Sekiraqën
UNICEF-i i jep donacion IKSHPK-së pajisje për testimin e cilësisë së ujit të pijshëm
Ulet numri i të infektuarve, dalin rezultatet për 420 testime
Bllokohen llogaritë e Telekomit, punëtorët paraljmërojnë protesta
Bllokohen llogaritë e Telekomit, sindikata paralajmëron protesta
Publikimi i të infektuarve nga COVID-19 në kundërshtim me ligjin
Nis gjykimi në rastin “Abi Çarshia”, tensione mes avokatëve dhe prokurorit në sallë
Veshje dhe prodhime tradicionale nga gratë e Istogut
Komunat e Kosovës angazhojnë staf shëndetësor shtesë për luftën kundër COVID-19
Fillon ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë
Pas interesimit të KALLXO.com, zëvendësministri paguan në tërësi dënimin me gjobë
Vdes mitrovicasi pas lëndimeve që pësoi në vendin e tij të punës
Drejtoresha e Pulmologjisë kundërshton deklaratën e deputetit të LVV-së për toaletet në këtë klinikë
Zëvendësministri në qeverinë Hoti, ende s' e ka paguar plotësisht dënimin me gjobë
Thaçi vazhdon intervistimin në Hagë, s' prononcohet për media
Çfarë do të përfitojnë qytetarët dhe bizneset nga buxheti i rishikuar?
Agjencia e Privatizimit angazhoi 68 punëtorë me kontrata mbi vepër pa procedura
Policia kufitare arreston tre të dyshuar për marihuanë
Punëtori në stacionin e policisë në Lipjan dyshohet se tentoi të godiste me veturë një këmbësor
Ministria e Integrimit Evropian pagoi ‘paushall’ shpenzimet e rrymës dhe pastrimit
Auditori s' gjen dëshmi për shërbimet e konsulencës që i pagoi Ministria e Integrimit Evropian
Përplasje vdekjeprurëse e trenave në Republikën Çeke
Myslimanët në Zvicër kanë mundësinë të reflektojnë fenë e tyre në mënyrë akademike
Komisioni Parlamentar shqyrton shkresën drejtuar BE-së me kërkesë liberalizimin e vizave për Kosovën
Detaje nga operacioni i policisë ku u zbuluan mbi 20 kilogramë marihuanë
Therrje me thikë në Pejë
Ministria e Zhvillimit Ekonomik pagoi 18 ish-pjesëtarë të strukturave paralele pa dalë në punë
Të infektuarit me COVID-19 shëtiten në qytet edhe në rajon të Gjakovës
Sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë flet pas pezullimit nga puna, thotë se punoi ndershëm
Prizrenasi i infektuar me COVID-19 del lirshëm nga shtëpia
Ai s' e di se çfarë flet
I infektuari me COVID-19 sulmohet nga disa persona pasi del nga shtëpia
Vaksina e SHBA-së kundër COVID-19 jep shenja premtuese
Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës
Frika nga shkëmbimi i territoreve "e ekzagjëruar"
Fillojnë votimet në Maqedoni të Veriut, shqiptarët synojnë postin e kryeministrit
Thaçi vazhdon intervistimin në Hagë për të tretën ditë me radhë
Mitrovicë, punëtori vdes pas lëndimeve të rënda të pësuara në vendin e punës
Parashikimi i motit, sot me diell, nesër reshje shiu
Izraeli zbuloi antitrupa që neutralizojnë coronavirusin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *