Frutat që duhet konsumuar kundër diabetit (sëmundja e sheqerit)


Ka spekulime sipas të cilave diabetikët s’ mund të hanë fruta për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit. Këto spekulime s’ janë të vërteta për faktin se frutat s’ ofrojnë vetëm sheqer.

Frutat dhe diabeti (sëmundja e sheqerit)

Frutat ofrojnë shumë vlera shëndetësore dhe jo vetëm për diabetikët. Ato janë shumë të pasura me vitamina, , fibër dhe antioksidantë. Të dhënat thonë se frutat mund tu bëjnë mirë diabetikëve Vetëm po të këta të fundit kujdesen për racionet dhe s’ e teprojnë. Siç e thamë edhe më lart,  frutat përmbajnë fibër. pengon rritjen e nivelit të sheqerit që ndodh rëndom pas ushqyerjes. Ajo rrit ndjesinë e ngopjes dhe pengon ushqyerjen e tepërt.

Për më tepër, frutat janë një burim i shkëlqyer vitaminash dhe mineralesh siç është kaliumi, i cili ndihmon në uljen e tensionit të gjakut.

për diabetikët

Një aspekt negativ i frutave është se ato konsiderohen si karbohidrat dhe përmbajnë sheqerna natyralë të quajtura fruktozë. , edhe Vetëm po të përthithen nga buka, kosi, patatja apo fruti, shpërbëhen dhe transformohen në glukozë. Kjo është arsyeja përse diabetikët duhet të jenë të vëmendshëm ndaj sasisë së karbohidrateve që konsumojnë, përfshirë këtu edhe frutat.

Frutat me nivel të ulët glicemie janë të përshtatshme për diabetikët

Niveli i glicemisë në një të caktuar tregon shpejtësinë e organizmit për të përthithur glukozën nga ky . Ky matës s’ ka të bëjë me përmbajtjen specifike të sheqerit në një ushqim por sasinë e glukozës që do të futet në organizëm gjatë ngrënies së një racioni. përthithet më shumë dhe më shpejtë nga ushqimet me një nivel të lartë glicemie. Frutat me nivel të ulët glicemie janë: mollët, dardhat, boronicat, luleshtrydhet, kivi, , nektarinat dhe portokalli. Frutat me nivel mesatar glicemie janë qershitë, mango dhe rrushi. Frutat me nivel të lartë glicemie janë shalqini dhe ananasi.

Kombinoni frutat me proteinë

specialistët thonë se kombinimi i frutave me një proteinë ngadalëson rritjen e nivelit të sheqerit në gjak. Për shembull, ju mund të hani një filxhan mjedër me një filxhan të vogël çaji me kos. Një dardhë të vogël mund ta kombinoni ose me djathë ose me gjizë. Shmangni frutat e Thata dhe e Frutave Frutat e thata përmbajnë shumë karbohidrate dhe janë të dëmshme. Për shembull, dy lugë gjelle me rrush të thatë ofrojnë 23 gramë karbohidrate dhe 18 gramë sheqer.

 duhet të shmangin gjithashtu edhe lëngjet e frutave të cilat rrisin sheqerin në gjak.

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *