Gazeta “Infermierët” do të botohet edhe në formë të shkruar

Gazeta Infermierë do të botohet edhe në formë të shkruar

Gazeta “Infermierët” do të botohet edhe në formë të shkruar(shtypur). Kështu ka bërë të ditur kjo faqe përmes Facebookut. Iu urojmë suksese!

Postimi i plotë!

E di që jeni duke e pritur edhe reagimin tonë

E kemi thënë dhe po e përsërisim prap, që kurr askush nuk është marrë me infermierët, janë marrë vetëm kur ju ka konvenu për numër dhe për greva, me qëllimin e vetëm, mbushjen e gushave dhe apetiteve të tyre.

Këta i kanë llogaritë infermierët si njerëz të dorës së dytë. Vetes pagën 1500 euro, e infermierët le të lëpijn ashtin.

Por, jo vetëm në kushtetuese, por edhe në kuvend përmes plotsimiþ apo ndryshimit të pagave duhet infermierët të kërkojnë koeficient 3.2, madje edhe në Gjykatën e Strasburgut.

P.s. nga dje gazeta jonë, pas vendimit të kryeredaktorës sonë, ka vendosur që nga prilli i vitit të ardhshëm gazeta të botohet edhe në formë të shkruar, si fillim 2 herë në muaj dhe pastaj çdo ditë. Secilin nga të interesuarit për bashkpunim, ju mirepresim.

Related posts:

Skandaloze: Express dhe Monitor.al plasojnë lajm të rremë rreth pagave të mjekëve
Kurti i la pa punë edhe koordinatorët e Haradinajt
Ja cilat sëmundje të lëkurës i shkakton stresi!
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Deputetit i duket çudi e madhe 16 orë me qëndru në seancë
Cilat teste diagnostike përdoren për konstipacion ose kapsllëk?
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Dr.Çlirim Berisha: fokusohuni në luftimin e pandemisë e jo në luftimin e vendimeve të njëri-tjetrit
COVID-19 is now a pandemic: What next?
Australia ua ndalon hyrjen të huajve që kanë qenë në Kinë
Dhuna ndaj mjekëve dhe infermierëve është e papranueshme dhe e patolerueshme
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Rëndësia dhe nevoja për njohjen e dhënjes së ndihmës së parë
Enlirat Duraku: Me vendim arbitrar dërgohet në “standby” shkollimi i specializantit!
Skleroza Multiple dhe Terapia Hiperbarike me Oksigjen
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Ndikimi i barnave në shenjat vitale
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Sulmuesi i Mjekut në Lezhë vetëdorëzohet në Polici dhe pranon fajin
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botë
Dita e parë e kimioterapisë…, një reflektim që duhet lexuar
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Parku i qytetit në Podujevë në lloç dhe i “pushtuar” nga bërlloku
Shkollimi i fëmijëve nga diaspora do të zhvillohet ndryshe pas Covid-19
Pneumonia virale
#PCR #TESTING
Virusët onkogjenë dhe onkolitikë!
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Zyrtarizohet Kolegji i Kirurgëve të Kosovës
Couple both working on the FRONTLINES GEORGIA
"Do të ketë baba dhe nënë": Putin përjashton mundësinë e legalizimit të martesave homoseksuale
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Këshilla për dhëmbët që nuk duhet neglizhuar
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
Drejtoria e SHSKUK-së kërcënon Gazetën Shëndeti
Çfarë e shkakton lupusin?
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Dhunoi partneren dhe kërcënoi me thikë mjekët, prangoset shqiptari në Itali
Të dështuarit që fajësuan SHBA-të për pazotësinë e tyre, sot duhet t’u kërkojnë falje të gjithë qyte...
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili po u bën presion të vazhdueshëm Grevistëve
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur Leze Qena. Tras...
Venosklerozë
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Ja 3 mjeket italiane që arritën të izolojnë koronavirusin
Nackt und unwohl beim Arzt – nicht in den USA
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Dr.Desaret Murati: Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Koronavirusi/ Mungojnë mjekët në Itali, qeveria merr vendimin urgjent
COVID-19/ SHBA shënon rekord vdekjesh, 1736 viktima vetëm ditën e fundit
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Using copper to boost immunotherapy
Infeksioni
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Çfarë deshti dje Blerim Syla?
Ja sa dënoheni për dokumente të rrejshme lidhur me tatimin
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen
Pezullimi nga Kushtetuesja i Ligjit për paga po konsiderohet i dëmshëm për mjekët
Kjo është gjendja e katër të plagosurve në Prishtinë
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
Kosovarët ia mësyjnë psikiatrisë
PËR 5 VJET BIE NATALITETI MBI 30% NË KOSOVË
E drejta e grevës - Ligji i Punës
Çka është Shkencëtari?
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente nuk i triazhojnë rastet e dhomës Ortopedike dhe Kirurgjike
Miq të nderuar, Për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, sot jam i ftuar në em...
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Sindikatat paralajmërojnë grevë prej të mërkurës nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti dhe Kryemini...
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
“Njerëzimi mund të jetë duke jetuar sipas një simulimi kompjuterik”
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Ventrikulomegali
Edhe mjekët në grevë – Syla: Bravo për shkatërrimin e shëndetësisë
This Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half Marathon
Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës
A po i ndal Koronavirusi shkarkimet në Shëndetësi?
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Ministria e Shëndetësisë blen 8 euro e 50 centë një maskë kineze
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Visceroptozë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Oda e Infermierëve të Kosovës e dënon sulmin ndaj dy infermierëve!

Thu Dec 5 , 2019
Oda e Infermierëve të Kosovës e dënon ashpër sulmin që ka ndodhur ndaj dy infermierëve të Shërbimit Emergjent të Spitalit Regjional të Mitrovicës, dhe shprehë keqardhje për kolegët që kanë pësuar lëndime raporton Gazeta Shëndeti. Duke e vlerësuar si akt qyqar dhe të papranueshëm sulmin ndaj kolegëve infermierë, OIK kërkon […]