Gjilan: Vdes një foshnje gjatë procesit së lindjes, arrestohet doktori


Spitali Regjional i Gjilanit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një doktor në Gjilan, pas rastit së vdekjes së një foshnje gjatë procesit së lindjes.

Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:00.

“Viktima femër kosovare ka informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur.

Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i foshnjës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar (doktor) dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimi e Policisë.

62 / 100

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!