Good Girl Gone Bad

Good Girl Gone Bad.

Good Girl Gone Bad is the third studio album by Barbadian singer Rihanna, released on May 31, 2007, by Def Jam Recordings and SRP Records. Inspired by Brandy Norwood’s album Afrodisiac (2004), Good Girl Gone Bad is a pop, dance-pop and R&B album with 1980s influences. It marks a departure from the Caribbean sound of Rihanna’s previous releases. Critics gave it generally positive reviews, praising its composition and Rihanna’s new musical direction, though some criticized the lyrics. The album received seven Grammy Award nominations at the 2008 ceremony; the single “Umbrella” won in the Best Rap/Sung Collaboration category, and later came in at number 412 on Rolling Stone’s updated 500 Greatest Songs of All Time list. The album debuted at number two on the US Billboard 200 chart, reached number one in Canada, Switzerland and the United Kingdom, and had sold over 9 million copies worldwide as of 2017. It spawned five singles, including “Umbrella” and “Don’t Stop the Music”.

Related posts:

Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Ja 10 vendet me sigurimin shëndetësor më të mirë në botë
Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Akuza të forta për mjekët që bëjnë miliona me 'operacionet e virgjërisë'
Pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Riatdhesohen 300 shtetas zviceranë dhe qytetarë maqedonas në Zvicër
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Baba Vanga parashikoi 23 vjet më parë virusin në Kinë dhe tërmetin në Turqi!
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Veneseksion
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Reputacioni dhe karakteri
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Më 9 prill të vitit 2008, Kosova vendosi themelet e saj të konsolidimit si shtet, duke e funksionali...
Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Cilat janë shenjat dhe simptomat e sëmundjeve kronike të veshkave?
Formula 1 pritet të zhvillohet më 5 korrik në Austri
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 21:50, në emisionin “Open” në Top Channel. Aty do të flas ...
“Rrisin xhiron e bizneseve” – Gazeta Koha Jone
Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent
Vetëgjyqësia
Sa shumë kisha humbur në sakrificën time për jetët e të tjerëve
Deri në tre vjet burg për sulmet ndaj mjekëve dhe infermierëve në Kroaci
Fillon zbatimi i masave parandaluese kundër etheve hemorragjike Krime Kongo
Kostoja e sëmundjeve kronike të veshkave
Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Gjermania do të hapë në qershor plotësisht kufijtë me Austrinë
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Për ty qytetar i pabindur
Disa gazeta shpifin dhe manipulojnë me kërkesën e Kirurgëve
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
Gjashtë shkaqet më të shpeshta të ankthit dhe depresionit
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Në Zvicër jetojnë 2 milionë e 111412 të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit ...
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Alarmante: Në çdo të tretën ditë largohet nga një Mjek nga Kosova
Të dashur miq, Sonte nga ora 21:30, jam i ftuar në emisionin “Pressing”, në T7, për të folur për zhv...
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Kajsia ilaç për zemrën
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut
Kryetari i komunës së Mitrovicës vlerëson me mirënjohje Ortopedët
Sipërmarrës të suksesshëm në Zvicër, donatorë të KF "Llapi" në Kosovë
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Shënohet viktima e 5 në Kosovë nga COVID-19
Rinis futbolli edhe në Austri
Paralajmërojnë mjekët: Edhe Kosova mund të preket nga virusi kinez
Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë
Ikën 525 mjekë: Shëndetësia kroate, para kolapsit
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Infermierët, akuza mbi portalin e punësimit: S’ka transparencë!
Gjykata Kushtetuese
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
“Jeta si Kirurg i trurit”, Petrela sjell në shqip rrëfimet e Henri Marsh
Hithra, karrotë dhe mollë, për një mëngjes plot energji – Gazeta Koha Jone
COVID-19 is now a pandemic: What next?
TELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...
Dr.Liridon Selmani: Stop Duhanit në hapësira të përbashkëta!
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Ja cilat janë 10 ushqimet që djegin dhjamin!
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË
Kërkohet pensionimi i parakohshëm i mësimdhënësve me sëmundje të rënda
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone
Hapet Reparti i Pediatrisë në Gjilan
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Për indeksonline është e çuditshme se mjekët bëjnë pauzë 30 minuta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit

Fri May 31 , 2019
Tek fëmijët nën moshën dy vjeqare, të cilët kanë konvulsione toniko-klonike me prejardhje febrile dhe kur temperatura trupore është më e madhe se 38°C deri në 40.8°C, atëherë akorduar shoqatës së pediatërve amerikanë, zgjedhja më e mirë momentale edhtë dhënja e analgjetikut Acetaminofen. Nëse një fëmijë i tillë na vije […]