Granit Xhaka me shokë gjunjëzohen para Leicester Cityt, Vardy vendimtar me golin e tij

loading...


Ka përfunduar ndeshja në mes Arsenalit dhe Leicester Cityt.

Leicester ka triumfuar ndaj skuadrës së Mikel Artetas me rezultat 0 me 1 në trasnfertë, përcjell GazetaBlic.

Ishte një ndeshje e nivelizuar nga të dy skuadrat , por që një gol i realizuar në fund të ndeshjes ishte vendimtar.

Jamie Vardy realizoi në minutën e 80′ pas asistimit nga Cengiz Under.

Pas kësaj humbje Arsenali zbret në pozitën e 10-të me 9 pikë, ndërsa Leicester City ngritet në pozitën e 4-të me 12 pikë.Related posts