Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikëGreva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë. Kirurgët janë të interesuar për dinjitetin e tyre. Kirurgët kërkojnë vlerësim ashtu si e meritojnë. 
Gazeta Shëndeti ka mësuar nga disa burime që Greva e Kirurgëve nuk e ka as edhe një nuancë të vetme politike. 
Qëllimet dhe kërkesat e tyre janë të drejta dhe duhet të vlerësohen maksimalisht nga institucionet përgjegjëse. 
Ata ndër të tjera thanë për Gazetën Shëndeti se rrtimet e bëra në disa media që kinse Greva ka ngjyrime politike janë vetëm gënjeshtra dhe tentativa të dështuara për t’a dëmtuar grevën dhe grevistët.
Greva e Kirurgëve po vazhdon dhe është duke u mbajtur që nga 17 dhjetori i vitit të kaluar.

Related posts:

Në Kosovë rreth 95 për qind e fëmijëve janë të vaksinuar
🙏
Të martën riatdhesohen 150 shtetas kosovarë nga Suedia, Finlanda e Norvegjia
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Çfarë përfitimi do të keni nëse keni vendosur të lini duhanin?
Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19
Shqipëria moshohet me 5 muaj më 2019, plakja rëndon sistemet shëndetësore dhe skemat e pensioneve
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Sot dëshiroj të uroj përzemërsisht te gjithë besimtarët e krishterë, Gezuar Pashkët! Harmonia e tole...
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Cila fazë e mitozës është paraqitur në figurë?
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
10 Things Every Woman Should Know About Yeast Infections
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Punëdhënësi mund të dënohet deri në 35.000 euro për shkelje ndaj punëtorit
Gabimet që mund t’i bëni për t’u mbrojtur nga dielli
Ja çfarë metode e re e operacioneve po aplikohet në Kirurgjinë Torakale!
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
Gazeta Metro nxit urrejtje ndaj mjekëve duke plasuar lajm të rremë
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
Ushqimi dietal
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Ves
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Ministria e Shëndetësisë: 29 raste të reja me COVID-19, shkon në 18 numri i viktimave në vend
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Thirrja e mjekut nga Drenasi: Rrini në shtëpi, së bashku e tejkalojmë këtë krizë
Verbal
113 të vdekur nga koronavirusi në Itali vetëm në 24 orët e fundit
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Me ambasadorin amerikan në Berlin, z. Richard Grenell, jam takuar dy herë. Takimi i parë ishte më 9 ...
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Urdhëresë administrative për pagesën e anëtarësisë vjetore 2019
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë
Pezullimi nga Kushtetuesja i Ligjit për paga po konsiderohet i dëmshëm për mjekët
Infermierët dhe Edukimi në vazhdim
QKUK: Kryhet rasti i parë në Kosovë në Stroke Center, pacientit i shpëtohet jeta dhe invaliditeti
A mund të përdorin arra fëmijët?
Kosova është e bekuar që ka shtete mike partnere që na kanë ndihmuar në çdo sfidë gjatë së kaluarës ...
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Beteja e Koshares, 21 vjet më parë, ishte vetëm faza e parë e operacionit “Shigjeta”. Kjo betejë e l...
Vertigo cerebrale
Lenjani: Pacienti i moshuar është trajtuar denjësisht
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
10 Theniet më të bukura për infermieret
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër
Ja çka shkruan Dr.Armend Rexhepi për kryetarin e Komunës së Vitisë z.Sokol Haliti
Virusi vdekjeprurës/ Çfarë dihet deri më tani?
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Mjeku kosovar kritikon Qeverinë: Koronavirusi vret, merrni masa të shpejta!
Online information about probiotics often misleading
Lul Raka shpallet fitues i çmimit ‘Evropiani i vitit’
Për një vit, skemave të asistencës sociale iu shtuan edhe 2.500 familje
Kuvendi ia ka heq besimin! Qeveria e shkarkuar s’ka të drejtë në iniciativa ligjore! Raportet apo o...
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
Reagon Mjekja rreth vendimit të Qeverisë për Postën dhe Telekomin e Kosovës
Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, sot kisha një takim me ambasadorët e...
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
Në SHBA do të trajtohen në spitalet publike edhe shqiptarët pa dokumenta
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Nesër merret vendimi, SBAShK-u paralajmëron grevë dyorëshe të premten
Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin
5 benefite shëndetësore të Zinkut
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Harxhohen vaksinat kundër gripit, qytetarët i blejnë ato me çmim 12.5 euro
46 mijë shqiptarë ikin në 1 vit, përveç të rinjve largohen mjekë, infermierë, mësues dhe inxhinierë
Dita e parë e kimioterapisë…, një reflektim që duhet lexuar
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Në Suharekë, aparat elektronik hyrje- daljet punëtorëve shëndetësorë
Lamtumirë Cigare!!!
Ministria e Shëndetësisë blen 8 euro e 50 centë një maskë kineze
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 20:45, në emisionin “Pressing” në T7. Aty do të flasë për z...
Kirurgët: Grevë deri në fund
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Koronavirusi, mjeku Vargu: Ka diçka të ndryshme, nuk kemi virozë normale
Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj
Mos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundë
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Çka është Bronkioliti?

Wed Jan 23 , 2019
Bronkioliti është infeksion i organeve frymëmarrëse të poshtme, i cili godet rrugët e vockla frymëmarrëse degëzuese të quajtura bronkiole. Nëpërmjet bronkioleve ajri përcillet në mushkëri dhe nga mushkëritë. Gjatë infeksionit rrugët frymëmarrëse janë të ënjtura dhe përplot me jargë. Për këtë arsye fëmija frymon me vështirësi. Bronkioliti është një infeksion […]
Bronkiolitis