Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi


Banorët e Bulevardit “Zogu I” në Tiranë, kanë alarmuar policinë dhe ambulancën pasi kanë parë një shtetas kinez që flinte tek shkallët e pallatit të tyre.
“Ejani urgjent, ju lutem ejani dhe merreni nga këtu pasi po na rrezikon. Mund të ketë koronavirus,”– mësohet të kenë thënë banorët e këtij pallati apo të bizneseve përreth në momentin që kanë kontaktuar autoritetet përkatëse.
Pasi është marrë njoftimi, shkallët, të cilat shtetasi kinez i përdorte si strehë, pasi ishte endacak, janë rrethuar nga forca të shumta policie dhe nga mjekë që kanë zbarkuar pranë zonës bashkë me ambulancën.
Në pamjet e siguruara nga Dosja.al shihet mjaft qartë se si mjekët të super maskuar me veshjen mbrojtëse futen në hyrjen e pallatit dhe i afrohen personit për të cilin është bërë telefonata.
Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se shtetasi kinez qëndronte ashtu i shushatur në një cep te hyrjes dhe priste që ta merrnin e ta çonin për të bërë analizat përkatëse. Në pamje të parë ai duket që është rreth moshës 35 vjeç dhe mban nja çantë me sendet e tij në shpinë.
“Është endacak, po këta banorët janë alarmuar sepse mendojnë që ka koronavirus. Kanë dy ditë që telefonojnë polici dhe ambulancë. ‘Hajdeni e mërreni’, thonë. Kalojnë në shkallë që hipin dhe zbresin dhe kanë frikë t’i afrohen,”– u shpreh një burim.
Më pas, kinezi që alarmoi zonën mësohet se është dërguar për të bërë analizat përkatëse, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka rezultuar pozitiv apo negative për koronavirus, virus i cili ka marrë 1016 jetë njerëzish. Ndërkohë që të prekur mësohet se janë mbi 42 mijë persona.

Related posts:

Kajsia ilaç për zemrën
Çka është karma?
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci, shkon në 51 numri i të infektuarve në Itali. Kontrollet vijojnë për ...
Uran Ismaili po konsiderohet Ministri më i mirë prej pasluftës në Shëndetësi
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
Mos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundë
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni sonte, duke filluar nga ora 21:00, në Syri TV. Intervista do t...
Shqipëri: Regjistrohet viktima e parë nga gripi
Shëndeti riprodhues në sëmundjet reumatike dhe muskuloskeletale
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Si quhet organi te peshqit i cili kushtëzon mbajtjen e trupit në thellësira të ndryshme?
Ja pse hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Mundësimi i arratisjes së personave të privuar nga liria
150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë
Gazeta Express dhe Gazeta Shneta sërish plasojnë fake news kundër mjekëve shqiptarë
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë. Me...
Ditët Ndërkombëtare të Menaxhimit të Rrugëve të Frymëmarrjes
Pas 12 ditë pritjeje, varroset në Kosovë M.R., i vdekur nga Covid 19 në Zvicër
Gastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteve
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Gjon Muharremaj arrin edhe një sukses, e kualifikon Zvicrën në “Eurovisionin gjerman”
Shqiptari që jeton në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon më lehtë pandeminë
Dr.Çlirim Berisha: fokusohuni në luftimin e pandemisë e jo në luftimin e vendimeve të njëri-tjetrit
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Ja cila vitaminë e ndalon dhimbjen e shpinës!
Vazhdimi i punësimit
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave
Pata kënaqësinë të bisedoja me ambasadorët e Kosovës në Gjermani, Zvicër, Austri dhe Francë, të cilë...
Nga jelekverdhët tek mjekët e zemëruar, protestuesit francezë kundër reformave të Macron
Çka janë qelizat e bardha të gjakut?
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
Dr.Gëzim Berisha: Kur është shqetësuese një DHIMBJE E GJOKSIT⁉️
Iran - Rritet në 5 numri i viktimave nga koronavirusi
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Shtetet me pagat më të larta për Mjekët
Ja sa dënoheni për dokumente të rrejshme lidhur me tatimin
Maqedoni: Infermieret po ikin jashtë vendit për të punuar
Ja kur konsiderohet se Prokurori ka kryer shkelje disiplinore!
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente kujdestarojnë 12 orë por paguhen për 24 orë
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Mjekët shërbëtorë të pacientëve, jo të oligarkëve!
Dr.Desaret Murati: Aftet (ulçerat) e gojës,mjekimi i tyre shtëpiak
53 % e të prekurve nga COVID-19 në Shqipëri janë meshkuj
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Ja cilat raste të sëmundjeve rriten në Shqipëri
Skandaloze: Emrat e pacientëve keqpërdoren për analiza nga ana e infermierëve dhe infermiereve
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor
Fatmir Limaj
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Çka është Sektori publik?
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim...
Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
KOMUNIKATË Informacione rreth aktiviteteve të MAShTI-t gjatë javës (23-27 mars 2020) MAShTI ka vazhd...
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Të bëhesh INFERMIER
Pacientët po bëjnë ankesa duke trilluar ngjarje ndaj mjekëve dhe infermierëve
Kandidatët e papranuar në konkursin për logopedë në QKUK ankohen për parregullsi
Vertebrat cervikale
Ministri Uran Ismaili i ka kërkuar homologut gjerman që mos t’i marrin Mjekët nga Kosova
Eksperti i ekonomisë sfidon Gjykatën Kushtetuese: Ligji për pagat të trajtohet pa presione dhe pa nd...
Vertebër
Supertalentja shqiptare mahnitë jurinë me lëvizjet e saj në “Das Super Talent Germany”
Përfitimet e çajit argjentinas, Yerba Mate
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Sot kujtojmë me pietet dëshmorët e Brigadës 138 “Agim Ramadani”, të rënë në një nga betejat më të l...
Agim Ademi dhe Muharrem Rama sulmuan fizikisht mjekun e Kombëtares së Kosovës në Gërmi
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Sëmundjet ngjitëse morën jetën e 63 qytetarëve të Kosovës gjatë vitit 2018
Nuk do ta besoni: Kaq i ka kushtuar Qeverisë mbledhja në Prevallë
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Dental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?
specialistët zbulojnë se njerëzit me ngjyrë rrezikohen 4 herë më shumë se të bardhit nga koronavirus...
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
A rriten shanset për të ngelur shtatzënë nëse kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë?
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Të afërmit e pacientëve shqiptarë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?

Tue Feb 11 , 2020
Gjatë ditëve të ardhshme, në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe herë-herë me reshje shiu, ndërsa në viset kodrinoro-malore parashihet të bjerë shi dhe borë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas institutit, reshjet parashihen ditën e martë, të mërkurën dhe të premten, derisa […]
Moti në dimër