https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865

https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865

Related posts:

Pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Mosekzekutimi i vendimeve gjyqësore
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Sukseset e një doktori shqiptar: Astma, shkaktarët, simptomat dhe trajtimi i sëmundjes!
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Mungesa e vitaminës D shkakton Psoriazën
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
Aba - Sinonimet e gjuhës shqipe
Gjeniu shqiptar nga Tirana ka goditur botën e kardiologjisë
Ja dy enzimat që rrisin shpresën për frenimin e kancerit të pankreasit
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
Vinorelbine
Studimi/ Njerëzit që jetojnë në fshatra janë 8 herë më të lumtur se ata që jetojnë në qytet – Gazeta...
Ja për sa orë e hapi Kina Spitalin e ri për koronavirusin
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Dëgjoje shpirtin e Anton Çettës, dëgjoje Anton Qunin, Albin 😢. Njerëzit e mëdhenj i kanë fal gjaqet...
Infektohet me Covid-19 djali i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç
Avdullah Hoti:Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar
8 ekzaminime mjekësore që çdo grua duhet t’i bëjë pas moshës 40 vjeç
Mungesa barnave esenciale në QKMF në Kamenicë, problem në nivel Kosove
The Simple Hacks You Need to Eat More Salads
Punëtorët e shtetit mund të mbesin pa rroga
Të nderuar qytetarë Të gjithë ne po kalojmë një situatë të rëndë dhe sfiduese me virusin COVID-19. N...
Zyrtari për të cilin Albin Kurti hyri në karantinë del negativ në testin për Coronavirus
Demenca vaskulare
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala
Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Çka është gjaku?
Çfarë ndryshimesh në gji duhet të tërheqin vemendjen?
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Ekipit të mjekësisë i shtohen tetë mjekë të rinj
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Vertigo kardiake
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Falsifikimi i dokumenteve
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Gazeta Express dhe Gazeta Shneta sërish plasojnë fake news kundër mjekëve shqiptarë
Ambulanca e parë ushtarake e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Covid-19, OBSH paralajmëron: Mos i hiqni masat kufizuese shumë herët, gjendja mund të përkeqësohet
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Zinku- motori i enzimeve
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Gurët në veshka, çfarë duhet të kemi kujdes
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Gjashtë shkaqet më të shpeshta të ankthit dhe depresionit
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe dhe 5 infratavolina
Mungesa e kësaj vitamine në trupin tuaj mund t’ju shkaktojë humbjen e shikimit
https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
What Your Legs Could Be Telling You About Your Heart Health
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Historia e mjekësisë
Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë
Ja çka po bëjnë Mjekët francezë ndaj qeverisë së Francës
Could a probiotic prevent or reverse Parkinson's?
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Akademiku Morina: Ja çka thotë për mjekët që punojnë edhe në të shtetit edhe në privat
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
Mjeku virtual i lansuar nga “Microsoft Healthcare” u zhvillua në Izrael
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Mjekët janë me koeficientin më të lartë të inteligjencës
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta
Harxhohen vaksinat kundër gripit, qytetarët i blejnë ato me çmim 12.5 euro
Shifrat alarmante, Elson Jacaj: 7 mijë infermierë të larguar në total
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
VEZIKULË - Çka është Vezikula?
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Letër nga karantina nipave në Shqipëri: Mos bëni gabimin që bëra unë
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
Të dashur qytetarë të komunitetit Rom, Më lejoni t'ju uroj e përgëzoj për Ditën Ndërkombëtare t...
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
E mbrojnë Zotin nga Albini....BE-në nga Gjermania....Skënderajin nga mielli...et cetera. 1. Ikë prej...
Çka është Transplanti i veshkave?
Nackt und unwohl beim Arzt – nicht in den USA
Disa nga arsyet që të shtyjnë drejt duhanit dhe alkoolit
Pacientët po bëjnë ankesa duke trilluar ngjarje ndaj mjekëve dhe infermierëve
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Pak Femra, Shumë Plastikë… Shumë Meshkuj, Pak Burra!
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
"Do të ketë baba dhe nënë": Putin përjashton mundësinë e legalizimit të martesave homoseksuale
Gastronomet mbushin sheshin e Vjenës me karrige të zbrazëta
Kadri Veseli was live.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua paska lejuar deputetë...

Mon Apr 13 , 2020
Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua paska lejuar deputetëve të marrin pjesë në mbledhjen e nesërme në Kuvend. Kjo do të thotë se Sveçla dhe policia vehen mbi përfaqësuesit e popullit. Në qoftë se ai nuk ua lejon, deputetët nuk […]