Inf. Luljeta Musliu: Kush tjetër, përveç INFERMIERËVE

Inf. Luljeta Musliu: Kush tjetër, përveç INFERMIERËVE

Infermierja Luljeta Musliu në profilin e saj në Facebook ka shkruar rreth punës së infermierëve ku ka treguar për punën e tyre me orar të stërzgjatur dhe në reparte me rrezikshmëri të lartë. Për më shumë lexoni postimin e saj të plotë.

Postimi i plotë:

35 orë punë në javë, në kujdes për të sëmurët, në reparte me rrezikshmëri të lartë,
+ 12 orë punë shtesë, në mungesë të infermierëve,
+ 12 orë punë shtesë, punë gjatë vikendit.

Gjithsej, 59 orë punë gjatë javës.

Energji e ulët, gjysma e pagës kredi për studime të pavlerësuara, shkelje e të drejtave themelore të njeriut dhe motivi zero.

Kush tjetër, përveç INFERMIERËVE.

Related posts:

Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare
Facebook vjen me pamje të re – Gazeta Koha Jone
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
Fenomeni në Bosnjë: Mjekët po kërkojnë pushim mjekësor
Sëmundjet e zemrës dhe grupet e gjakut
Ja cili Mjek shkruan për librin e parë universitar në Kosovë për SËMUNDJET INFEKTIVE
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri
Gazeta Metro nxit urrejtje ndaj mjekëve duke plasuar lajm të rremë
Viremi
SHTATË TË SHËRUAR DHE PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Mo...
Albin Kurti jo vetëm vendimin e Haradinajt, por e rrëzon edhe vendimin e Isa Mustafës
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan
Pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
Kosovë/ 14 raste të reja pozitive me COVID-19, shkon në 224 numri i të prekurve
Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Mundësi riatdhesimi më 9 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Zvicër
Sulmi ndaj personit zyrtar
Mesazh nga një mjek italian
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Sot bëhën 21 vite nga masakra e Izbicës, ku forcat ushtarake, policore serbe vranë mizorisht 147 shq...
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Nëse i keni këto tri simptoma njëkohësisht, mund të keni probleme! Hulumtimet në Kinë zbulojnë fakte...
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Mjekët izraelitë zhvillojnë një metodë revolucionare për kancerin e gjëndrave tiroide
Fitorja e parakohshme ndaj Covid 19
Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Të dashur miq, Besoj e keni vërejtur që nëpër media, e sidomos në rrjetet sociale, po zhvillohet nj...
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashash
Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Doktori kosovar godet Edi Ramën/ Nuk mbahet qurani një natë para Bajramit
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
Veneseksion
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Sulmohen Mjekët Specializantë në QSUT
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Ja cili është dallimi në mes të Psikologut dhe Psikiatrit
Verte
Kimete Berisha: Taksë 100% ndaj Serbisë, 200% ndaj nesh
Rebelimi i personave të privuar nga liria
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Ide për të inkurajuar jetesën aktive
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Blerim Latifi: Vrasja mizore e Qerim Kelmendit lajm tronditës
Nëse doni të shmangni sëmundjet e zemrës filloni nga kujdesi për dhëmbët
Shkelja e fshehtësisë së procedurës
Kryetari i komunës së Mitrovicës vlerëson me mirënjohje Ortopedët
Dr.Blerim Myftiu: Epilepsia dhe agjërimi
Vezikovaginal
Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Gjinekologu Ahmeti u shënjestrua pa të drejt për rastin e të dhunuarës në Drenas
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…
Cilat janë vetitë e gjakut?
Ja pse qajnë bebet
Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga K...
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Me cilin Grenell paske fol Ti? Amerika e ka bërë të qartë se Grenelli nuk e ka pa asnjë marrëveshje...
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Kosovari si polic i rremë, ia merr plakës zvicerane 15.000 franga “për t`ia ruajtur”
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Liria e organizimit sindikal - Ligji i Punës
Benefits, safety, and side effects
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndrysh...
Përhapet virusi “Influenca A”, infektologët kërkojnë kujdesë
FMN, e shqetësuar me Ligjin për pagat, viti 2020 problematik
Cilët janë faktorët e rrezikut për konstipacion ose kapsllëk?
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Dënim 750 euro për ata që ngacmojnë seksualisht vajzat në rrugë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!

Sun Jun 2 , 2019
Kur transplantimi i parë i veshkave u krye në vitin 1954, ai ndryshoi përgjithmonë fushën e kirurgjisë. Në vend që të humbisnin jetën, mijëra pacientë me organe të cilat ishin jashtë funksionit, do të mund të kishin mundësi t’i zëvendësonin ato me organe të reja dhe të shëndetshme. Transplantimi i […]