Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave


Gazeta Shëndeti ka siguruar dokumentin  apo kërkësën ku Infermierët përmes saj i drejtohen Presidentit të Kosovës dhe nga Presidenti kërkojnë mos t’a nënshkruaj ligjin e pagave dhe ta kthej në Kuvend për përmirsimin e Koeficientëve të INFERMIERËVE/MAMIVE dhe profesionistëve tjerë shëndetsorë, për shkak së këta koeficient janë nënçmues dhe nuk janë të duhurit me punën që ne bëjmë. 
Kjo kërkesë përmban edhe peticionin me rreth 8 mijë nënshkrime nga të gjithë Infermierët e Kosovës thuhet në njoftimin e tyre.
Related posts:

Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Darka e Kirurgut i cili duhet të operojë 24 orë...
Mospjesëmarrja në mënjanimin e rrezikut të përgjithshëm
Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e ...
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Në klinikën Infektive të QKUK-së, sot me 06/04/2020, janë të hospitalizuar gjithsej 55 pacientë. Me...
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
Venografi
Seksologu kosovar flet për vdekjet e të moshuarve në motele
Konkursi Publik
Përbërja e gjakut
Virologu gjerman: “S’ka asnjë provë që Covid-19 të përhapet kur jeni duke bërë blerje”
“Aderimet” e kardiokirurgëve, nga QKUK në ‘Spitalin Amerikan’ deri te ‘Millenium’
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Bërvenica me mjek amë pas pesë vitesh
Gjinekologu Ahmeti u shënjestrua pa të drejt për rastin e të dhunuarës në Drenas
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Kujdes si i trajtoni fëmijët!
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin
Çka është Agjërimi? - Vlera dhe Historia e Agjërimit
Cilat janë simptomat e lupusit?
Kapacitetet testuese në SHBA, shumë vende vuajnë mungesën e testeve
OBSh kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar “Covid-19”
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Suedi, hapet restoranti i parë për vetëm një klient |Revista Monitor
7 mënyrat se si funksionon Ligji i Karmës
Ambasada e Kosovës në Austri: 36 qytetarë të Kosovës janë riatdhesuar në Kosovë
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Dark urine could indicate a liver problem
Hapet Reparti i Pediatrisë në Gjilan
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj
LAPSH në Cyrih ka një njoftim për prindërit
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndrysh...
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Njoftim: Riatdhesimi i qytetarëve shqiptarë që ndodhen në SHBA
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë
Mbi 2 mijë kërkesa të kosovarëve nga diaspora për t’u kthyer në Kosovë
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
A janë mjekët kosovarë të përgatitur për coronavirusin, flet Gerxhaliu
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Nobel Prize Winner Insults All Doctors
Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Çka është Muri qelizor? - Përkufizimi
Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar
Në Itali, mbi 2.000 punonjës mjekësorë me koronavirus
Çfarë e shkakton lupusin?
Vertebrat cervikale
5 Must-Follow Rules If You Want to Get Strong
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
Ku zhvillohet dializa peritoneale?
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Ditë më parë në T7 kam thënë se vendimet arbitrare në fillim mund të duken simpatike e të duartrokit...
Kirurgët: Grevë deri në fund
Ja cilin lloj të kancerit e shkakton çaji shumë i nxehtë!
Shqipëri: Regjistrohet viktima e parë nga gripi
Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Sëmuret presidenti Thaçi
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Anesthesia
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Microbiome therapy protects against recurrent bacterial vaginosis
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Doktorët e ORL-së këshillojnë: Si të ndihmohet kur dhemb veshi?
Mjekët amerikanë po e trajtojnë pacientin me virusin Corona përmes një roboti
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani
Dallimi i pagës së infermiereve në Kosovë dhe në shtetet tjera
Studentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë sfidave
Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor

Fri Feb 8 , 2019
Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Naser Rugova në profilin e tij në Facebook ka postuar listat me votat e deputetëve të parlamentit të Kosovës për amendamentet ose  shtojcat që përmban një ndryshim të ligjit të pagave ose projektligjit me qëllim që të plotësohet a të përmirësohet ligji i pagave dhe […]