Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave


Gazeta Shëndeti ka siguruar dokumentin  apo kërkësën ku Infermierët përmes saj i drejtohen Presidentit të Kosovës dhe nga Presidenti kërkojnë mos t’a nënshkruaj ligjin e pagave dhe ta kthej në Kuvend për përmirsimin e Koeficientëve të INFERMIERËVE/MAMIVE dhe profesionistëve tjerë shëndetsorë, për shkak së këta koeficient janë nënçmues dhe nuk janë të duhurit me punën që ne bëjmë. 
Kjo kërkesë përmban edhe peticionin me rreth 8 mijë nënshkrime nga të gjithë Infermierët e Kosovës thuhet në njoftimin e tyre.
Related posts:

Masat e parandalimit të pneumonisë me Coronavirus
Si të jeni një baba i mirë për foshnjën tuaj
Kimete Berisha: Euforia e frikshme e Richard Grenell
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Sa u rrezikohet shëndeti mjekëve gjatë punës?
Skandaloze: Express dhe Monitor.al plasojnë lajm të rremë rreth pagave të mjekëve
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Shifrat alarmante, Elson Jacaj: 7 mijë infermierë të larguar në total
Mbingarkohet Klinika Emergjente
Hendboll: FC Bayern me një trajner shqiptar
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Cilat janë simptomat e lupusit?
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Vezikular
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune
Lul Raka shpallet fitues i çmimit ‘Evropiani i vitit’
Sa është paga vjetore e Mjekut, Prokurorit dhe Gjyqtarit në Gjermani?
Malisheva po vlerësohet si bombë biologjike
Vezikofiksim
Stadet e demencës
Mjeku Alimehmeti: Jemi pranë pikut, arsyet pse epidemia u shfaq më butë tek ne
Good Girl Gone Bad
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Rreth 200 operacione në ditë po anulohen për shkak të grevës së kirurgëve
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Disa rekomandime për mësimdhënie në shtëpi
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Çfarë është VIS? - Fjalori mjekësor
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Virusi vdekjeprurës kinez: Dyshohet për rastin e parë në Kosovë
Ja sa mjekë ikën nga Kosova në katër mujt e parë të këtij viti
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
Futja në karantinë e komunave veriore të vendit me vendim të qeverisë serbe është cenim dhe shkelje ...
Kurz: Faleminderit të gjithëve që jetoni në Austri
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Mediat "peshkojnë" vetëm shembujt negativë për Mjekët
Ushqimi tek personat e sëmurë nga sulmi në tru (pika në tru)
Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
"Mu shterrshin sytë nëse pushoj Lirinë tënde me ëndërrue Mallkue qoftë gjaku im Po qe se m’vras...
E mbrojnë Zotin nga Albini....BE-në nga Gjermania....Skënderajin nga mielli...et cetera. 1. Ikë prej...
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Sonte kuptova se në New York iku nga kjo jetë Rexhë Xhakli, atdhetar, veprimtar e biznesmen i shquar...
Intervista/ Mjeku specialist Erges Eskiu: Në shtet ka shumë pak logopedë, nuk arrihet të plotësohen ...
Giving TB vaccine intravenously boosts efficacy
Versacion
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Grevë
Visceroptozë
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Muzetë e Vjenës rihapen, hyrja falas në disa prej tyre
Ventrikulopunksion
I bëj apel Qeverisë së Kosovës në detyrë që për sa kohë që Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë qëndrim ...
Ventrikujt e Trurit
Dr.Blerim Myftiu: Kokëdhembja e tipit “cluster”
Dr.Hamdi Ramadani: Vdekja e Kobe Bryan është ngjarje tragjike për mbarë botën
Gjysmë milion euro ryshfet nga mjekët gjermanë
Çka është Teknologjia?
Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Albin Kurti flet për pezullimin e Ligjit për Paga nga Kushtetuesja, ky është qëndrimi i tij
Qeveria austriake me udhëzime në gjuhën shqipe: rruga jonë drejt rikthimit
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
Sot kujtojmë me pietet dëshmorët e Brigadës 138 “Agim Ramadani”, të rënë në një nga betejat më të l...
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Veshka
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Publikohen libra dygjuhësh për fëmijët e diasporës
Veçoritë e Gjakut
Dënim 750 euro për ata që ngacmojnë seksualisht vajzat në rrugë
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
Me pikëllim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Sefer Avdi Batushës nga Krusha e Vogël. Ai kishte humb...
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Të dashur qytetarë të komunitetit Rom, Më lejoni t'ju uroj e përgëzoj për Ditën Ndërkombëtare t...
Ja cili Kirurg u pensionua!
Çka janë Vezoret?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor

Fri Feb 8 , 2019
Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Naser Rugova në profilin e tij në Facebook ka postuar listat me votat e deputetëve të parlamentit të Kosovës për amendamentet ose  shtojcat që përmban një ndryshim të ligjit të pagave ose projektligjit me qëllim që të plotësohet a të përmirësohet ligji i pagave dhe […]