Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës

Duket se infermierët po shkojnë drejt themelimit të Sindikatës së tyre.
Disa burime brenda infermierisë kanë thënë për Gazetën Shëndeti se infermierët do të themelojnë Sindikatën e tyre nëpërmjet të cilës do t’i mbrojnë interesat dhe të drejtat e tyre.

Ata për fund thanë se Sindikata e tyre do të bëjë përfaqësimin dinjitoz të të gjithë Infermierëve. 

Related posts:

Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë
Në disa kantone të Zvicrës vijon mësimi online në gjuhën shqipe
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Sot 21 vite më parë, në Rezallë, forcat ushtarake e policore serbe kryen një nga masakrat më të rënd...
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Rasti i parë me AH1N1 në Durrës
Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!
Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala
217 raste, për 24 orë në Emergjencë
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
A ekzistojmë apo jo? Pyetja që po i mundon shkencëtarët
Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh
Sot kujtojmë me dhimbje dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht 21 vite me parë në fshatin Burim...
Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet do...
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Veçoritë e Gjakut
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
Athinë, fitojnë ambientalistët. Tarraca e hotelit luksoz që “fsheh” Akropolin do të prishet |Revista...
Çka janë Lipidet në gjak?
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Viscerit
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
Si duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Në Zvicër jetojnë 2 milionë e 111412 të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Keqpërdorimi i informatës zyrtare
Gjermania kërkon Mjekë shqiptarë
Verapamil
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Trump ndalon fondet për OBSH-në, e akuzon për keqmenaxhim
Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit ...
Radiologët ankohen për udhëzime pa kritere për ekzaminime radiologjike
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Konfirmohet, dy raste me koronavirus në Kosovë
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Venerologjia
Vitaminë - Çka është Vitamina?
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
Vezikorektal
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
QKMF e Rahovecit përfiton dy EKG nga kontigjenti Italian i KFOR-it
Intervistë rreth ushkurit. Berati nuk e nxori intervistën që ka dashur nga Richard Grenelli, por me...
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Urologët janë akoma në grevë
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
Punëdhënësi mund të dënohet deri në 35.000 euro për shkelje ndaj punëtorit
Për dhjetë muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë
29 të infektuar në qendrën e shpërndarjes së postës në Hagenbrug të Austrisë
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Kush veç Mjekëve?
A janë mjekët kosovarë të përgatitur për coronavirusin, flet Gerxhaliu
Lirimi i kundërligjshëm i personave të privuar nga liria
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...
6 Ways to Burn More Calories Doing Bodyweight Exercises
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Çfarë e shkakton lupusin?
Kjo është gjendja e katër të plagosurve në Prishtinë
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
Qytetarë të nderuar Për mua dhe LDK-në është i papranueshëm shkarkimi i Ministrit të Punëve të Brend...
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
A është izolimi i mirë për zemër?
Sonte kuptova se në New York iku nga kjo jetë Rexhë Xhakli, atdhetar, veprimtar e biznesmen i shquar...
Sot filluam shpërndarjen e qindra pakove thelbësore shëndetësore nëpër vendbanimet e komunave të ver...
20 mijë e 972 analiza, për katër ditë në QKUK
Tahirsylaj paralajmëron temperatura deri në -20 gradë
Tërmeti la pa spital Laçin, banorët: S’dimë ku të kurohemi
Parashikimi i fundit afatgjatë – dimri në Evropë ka mbaruar
Hapen xhamitë në Zvicër, rregullat që nevojitet t'i respektojnë myslimanët
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Qëndrimi ulur gjithë ditën dhe infeksionet respiratore
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Në Suharekë, aparat elektronik hyrje- daljet punëtorëve shëndetësorë
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
Si quhet organi te peshqit i cili kushtëzon mbajtjen e trupit në thellësira të ndryshme?
Disa rekomandime për mësimdhënie në shtëpi
E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Viridis
Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Sot kisha një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Ne u...
Blerim Latifi: PTK test i fuqisë së politikanëve
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euro

Tue Feb 5 , 2019
Kirurgu Dr.Skender Shabani nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka reaguar ndaj ligjit të pagave.  Ai ka shkruar se pagën me rritje janë duke e marr vetëm Qeveria, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët. Ndërsa Kirurgët shprehet se nuk është fare e sigurtë se a do t’a marrin me […]