Infermierit

Burimi: Gazeta Infermieri

Infermierit

Si infermier, ne kemi mundesi te lartesojme mendjen,shpirtin dhe trupin e pacienteve tane, familjareve dhe vetvetes.Mund te te harrojne emrin por jo si i ke bere te ndihen.

Ti, student i infermierise, ti nuk studion per te mbaruar nje provim . Ti studion te pregatitesh per diten kur ti te jesh perballe pacientit te semure dhe aftesive te tua.

Infermieret jane qenie speciale. Ato kane nje deshire te madhe te kujdesen per te tjeret, gje qe i ben luftetaret me te medhenj te se keqes.

Nuk ka rendesi nese je nje i alkoolizuar, me AIDS, ke abortuar nje femije, nene adoleshente, ke kancer. Nje infermier gjithmone do te kujdeset per ty.

Nje infermier i trajton te gjithe me edukate dhe etike, jo sepse ato jane te gjithe te tille,por sepse infermieri eshte i tille.

Mjeket jane truri i spitalit, ndersa infermieret zemra e saj.

Kur je infermier e di se cdo dite do prekesh ne zemren e dikujt dhe dikush do preke zemren tende gjithashtu.

Shpeto nje jete dhe behesh hero, shpeto shume dhe behesh infermier.

Infermieret ndonjehere gjejne nota humori dhe atje ku te tjeret ju vjen per te vjelle.

Zoti gjeti disa njerez te forte dhe i beri ato Infermiere!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Të gjithë e kritikojnë Mjekun...

Mon Jan 21 , 2019
Jetojmë në një kohë kur vërtetë pothuajse të gjithë flasin kundër mjekut, shpifin, trillojnë, urrejnë, thurrin akuza nga më të ndryshmet. Por për të gjitha këto ekziston një kundërpërgjigje të shkurtë dhe e qartë. “Të gjithë e kritikojnë mjekun, megjithatë ata duan që fëmijët e tyre të jenë mjek”. Related […]
Mjeku