Ja 4 arsyet pse përjetoni dhimbje gjatë seksit

Të bësh seks me partnerin duhet të jetë argëtuese, por jo shpeshherë, meqë akti intim di të jetë edhe i dhimbshëm.Për miliona gra, dhimbja gjatë seksit është
një realitet shqetësues i cili gjithashtu mund të ketë ndikim në
shëndetin e tyre mendor, transmeton lajmi.net.Ekspertët kanë vlerësuar se të paktën një në 13 gra përjetojnë dhimbje ose siklet gjatë seksit.


Gjendja, e quajtur dispareunia, përfshin një numër arsyesh pse marrëdhënia intime mund të shkaktojë dhimbje.


Por gjëja e rëndësishme për të bërë sa herë që hasni ndonjë problem në shtrat është të vizitoni mjekun.


Sidoqoftë, këto janë katër arsyet kryesore që ka radhitur Daily Star:

– Seksi i pambrojtur

– Thatësia vaginale

– Endometrioza

– Vaginoza. /Lajmi.net/

Related posts:

The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Sot kisha një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Ne u...
Ilaçi më i shtrenjtë në botë kushton 2.1 milionë dollarë
Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu
Për Mjekët!
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut
Paralajmërohen fluturime të reja drejt Vienës për riatdhesimin e shqiptarëve
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Vertebrat Torakale
Avdyli: Këto dy të mira i ndodhën shëndetësisë me përfundimin e zgjedhjeve
Virusi nuk do të zhduket në verë, përhapja tek macet sjell një burim të ri
A po institucionalizohet që vdekja e pacientit kosovar të bëhet në Sptalet e Rajonit në duart e mjek...
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Vertebër
Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
Çka është fotoreceptori?
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Rëndësia dhe nevoja për njohjen e dhënjes së ndihmës së parë
Qeveria të shpallë alarmin SOS, rrezikohemi të mbetemi pa mjekë
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Dr.Baton Kelmendi: disa fakte në lidhje me spitalin Pediatriko-Kirurgjik
Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve
Rifilloi mësimi në shkollat shqipe të Kantonit të St. Gallenit
Kjo është gjendja e katër të plagosurve në Prishtinë
Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euro
Ja cilat janë sanksionet disiplinore ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Historia e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Shifrat alarmante, Elson Jacaj: 7 mijë infermierë të larguar në total
Deklaratat e rreme të dëshmitarëve bashkëpunues
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Inf.Hajdin Ramadani: Askush si Ne
Viscera
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Shqiptari i dehur sulmon mjekët dhe policinë
DY RASTE TË REJA ME COVID-19! Nga data 08.02.2020 deri me 31.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologj...
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Portalit insajderi
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Glauk Konjufca shkarkon 14 konsuj nëpër ambasada
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Oda e Mjekëve akoma nuk reagon për sulmin e djeshëm ndaj Dr.Bujar Gashi
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
Kadri Veseli: Nderim për jetën dhe veprën e Prof. Dr. Safet Beqirit!
“Parc de la Distance”, parku publik që respekton rregullat e distancimit social |Revista Monitor
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Pothuajse 100 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri
Mjeku “hero” që u dekorua nga Meta: Si u futa nën rrënoja për të shpëtuar Klajdi Qaton
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Konflikti i interesit
SHTATË TË SHËRUAR DHE PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Mo...
Tashmë mund të shkohet tek mjeku me ADN në celular
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Kurti i la pa punë edhe koordinatorët e Haradinajt
Ja pse themi ‘shëndet’ kur teshtijmë!
Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Dr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëve
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Pse po shtrembërohen faktet për Shëndetësi?
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Përsëri specializantët ankohen se nuk janë paguar
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Më 9 prill të vitit 2008, Kosova vendosi themelet e saj të konsolidimit si shtet, duke e funksionali...
Ismaili: Rritja e pagave ndalon migrimin e mjekëve
Çfarë përfitojmë nga aktiviteti fizik?
Vincent Sëmundja
Pak Femra, Shumë Plastikë… Shumë Meshkuj, Pak Burra!
Vaksina kundër Tuberkulozit lufton edhe Koronavirusin
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Simptomat dhe shenjat e gurëve në veshka
Njoftim lidhur me faljen e Fitër Bajramit në Zvicër
Cilat janë shenjat dhe simptomat e menopauzës?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Qytetarët kanë filluar të ndjejnë panikun për Coronavirusin, s’ka maska mbrojtëse

Tue Feb 25 , 2020
Prej disa ditësh, qytetarët kanë vërshuar nëpër farmaci e markete për të blerë maska dhe desinfektantë. Për këtë çështje qytetarët po e konsiderojnë shqetësuese gjendjen aktuale pas dyshimeve për Coronavirusi. Asllan Zjasha nga Prishtina thotë se përhapja e këtij virusi po rrezikon gjithë botën dhe po ashtu edhe Kosovën, andaj […]
QKMF Prishtinë