Ja cilat janë 10 ushqimet që djegin dhjamin!

Shumica e njerëzve duan të humbin peshë dhe kur vjen puna për ta arritur qëllimin bëjnë gjithçka për t’a hequr dhjamin.
Në internet, por jo vetëm, qarkullojnë dhjetëra mënyra për të djegur dhjamin e tepërt dhe për të arritur peshën ideale. 
Dietologët theksojnë se çelësi është ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti fizik i rregullt, por jo të gjithë e kanë të lehtë ta zbatojnë këtë në mënyrë që ta djegin dhjamin.
 Nëse nuk dini çfarë i bën mirë trupit tuaj për të zbritur disa kile nga peshorja, ne ju tregojmë një listë ushqimesh që duhet t’i konsumoni rregullisht nëse doni të digjni kalori, të humbisni peshë ose t’a digjni dhjamin.
Salmoni
Kafja
Veza
Vaj kokosi
Çaji jeshil
Uthulla e mollës
Specat djegës
Kosi grek
Orizi kaf
Vaji i ullirit
loading...