Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave


Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë Projektligjin për Pagat. Ky projektligj pritet të hyjë në fuqi në tetor të 2019″ës.
Nga një dokument që e ka siguruar Gazeta Shëndeti mësohet se ky ligj hyn në fuqi 9 muaj pas publikimit në Gazetën zyrtare të Republikës së Kosovës.
Pra Ligji i Pagave sipas amendamentit 57 dhe nenit 32 hyn në fuqi në tetor të vitit 2019.


Related posts:

Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Ventrikulomegali
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
How to increase height: Factors that influence growth
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
Përbërja e gjakut
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Çka është Dializa peritoneale?
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Çka është Shkenca?
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Ministria e Shëndetësisë: 6 raste të reja me COVID-19, shkon në 383 numri total i të prekurve
Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, sot kisha një takim me ambasadorët e...
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
Firmat britanike përgatiten të prodhojnë vaksinën kundër koronavirusit
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
148 shtetas kosovarë u kthyen nga Franca në Prishtinë
Vita
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Gjermania kërkon Mjekë shqiptarë
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Gjilani
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Për indeksonline është e çuditshme se mjekët bëjnë pauzë 30 minuta
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
TREGU FARMACEUTIK NË KAOS
Manipulimi me prova
Mospërfillja e gjykatës
Viripotent
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Pezullimi nga Kushtetuesja i Ligjit për paga po konsiderohet i dëmshëm për mjekët
E turpshme: Kalon amandamenti që shpërblen zv/ministrat me pagë edhe pas përfundimit të mandatit
QKUK- Shskuk info
Unused Dental Surgery Prescriptions May Help Fuel Opioid Epidemic
Pajisjet Android spiunojnë përdoruesit
Sulmi ndaj personit zyrtar
Dr.Hajdin Ymeri: të ndalohet vijimi i shkollimit në të gjitha nivelet, qysh nesër
Kimete Berisha: Taksë 100% ndaj Serbisë, 200% ndaj nesh
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
Koronavirus: Rreth 14 mijë persona të shëruar në Austri, në tretman edhe 1.262
Sindikatat paralajmërojnë pasoja nëse nuk dalin pagat në muajin dhjetor sipas Ligjit të ri
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Takimet e psikiatërve shqiptarë në Zvicër, shembull bashkëpunimi të mirëfilltë
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Na mbyti xhelozia. 1. Në Shqipëri u çmendën nga xhelozia pse Kryeministri Edi Rama e bëri gjestin ...
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje
E vërteta e frikshme që fshihet pas peshkut dhe mishit të skuqur të pulës
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Hashim Thaçi: Përpëlitjet e Kurtit
Mërgimi fiton pasaportën zvicerane, përkundër vullnetit të Këshillit për Natyralizim
Ja sa dënoheni nëse e keqtrajtoni dikënd gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike
Pse urinoj kaq shpesh?
Albin Kurti jo vetëm vendimin e Haradinajt, por e rrëzon edhe vendimin e Isa Mustafës
Pashkët, si festë unike, na kujtojnë rëndësinë e sakrificës, si një nga vlerat më të larta njerëzore...
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
Ja cilat janë efektet anësore të injeksionit intramuskular (i.m)!
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Çka është Dialogu Social?
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
Shqiptarët në Zvicër kanë vetëm 16 ordinanca
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Thënie për shëndetin
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
Spanja shënon rënie të numrit të viktimave, 637 të vdekur në 24 orë, më e ulëta prej 24 marsit
Dr.Blerim Myftiu: Kokëdhembja e tipit “cluster”
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
Të nderuar pjesëtarë të institucioneve shëndetësore dhe të mekanizmave të sigurisë së vendit tonë, B...
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
A janë reale epidemitë e viruseve?
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Alarmante: Gjermania kërkon 13 mijë infermierë, Shqipëria mbetet pa personel

Sat Feb 2 , 2019
Prej kohësh është dhënë alarmi në vendin tonë se mjekët dhe infermierët janë duke u larguar dhe sistemi mjekësor po ngelet pa personel. Pjesa më e madhe e tyre shkojnë në Gjermani, ku ju sigurohen kontrata pune dhe pagesa të kënaqshme e kjo i bën që të mos kthehen më […]