Ja Mjekët e cilit Spital po protestojnë!

Mjekët e Spitalit të Durrësit kanë dalë në protestë për dhunën e ushtruar ndaj kolegut të tyre Dr.Gerald Kola dy ditë më parë.

Ata përmes protestës së tyre shprehin mospajtim dhe pakënaqësi me dhunën e ushtruar ndaj kolegut të tyre Dr. Gerald Kola.

Kujtojmë se dy ditë më parë Mjeku në fjalë u godit me tullë  nga një pacient.

Lexo edhe: Pacienti godet Mjekun me tullë

Related posts:

Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Rëndësia dhe nevoja për njohjen e dhënjes së ndihmës së parë
Shtetet me pagat më të larta për Mjekët
7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Më pikëlloi vdekja e veprimtarit Rexhë Xhakli në Nju Jork. Si kosovar i lindur në Fier dhe i ikur në...
Sot shënohet Dita Botërore e Shëndetësisë
Verteks
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Sot, 21 vjet pas rënies heroike, me respekt të thellë e kujtojmë Agim Ramadanin, njërin prej strateg...
Fushata sensibilizuese “Zbulimi i hershëm-Mbijetesë”.
Masat disiplinore për shkeljen e detyrave të punës
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
Ja pse hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e priti sot drejtoresh...
Në bazë të ligjit për Greva, personi që pengon grevistët dënohet me gjobë 500 deri 5000 euro
Çka është fruthi? - Sëmundjet ngjitëse
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Ministri Cakaj bisedon me ministren austriake për pandeminë dhe integrimin në BE
Loja e Shahut dhe COVID-19
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Ushqimi dietal
Takimet e psikiatërve shqiptarë në Zvicër, shembull bashkëpunimi të mirëfilltë
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Suedi, hapet restoranti i parë për vetëm një klient |Revista Monitor
Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
Baraliu: Vendimi i kushtetueses për pagat të respektohet, të ndalen grevat
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Numri i ri i magazinës albinfo.ch, në shenjë të "heronjve të pandemisë"
Skandaloze: Në Shqipëri Infermierët nuk marrin pagën e tetorit
Mjekët kërkojnë rrugën për pavdekësinë: Dihet kur do të bëhet transplantimi i parë i kokës
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Infermierët, akuza mbi portalin e punësimit: S’ka transparencë!
Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri
Kirurgjia, mbreti dhe mbretresha e Mjekësisë
Në New York vijon mësimi online i gjuhës shqipe
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Keni këto probleme vaginale? Kontrollohuni menjëherë tek mjeku
Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
Këta ishin më të dalluarit e Spitalit të Prizrenit, për vitin 2019
Aba - Fjalor i gjuhës shqipe
Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
Formula 1 pritet të zhvillohet më 5 korrik në Austri
BAT është duke punuar mbi një vaksinë të mundshme për COVID-19, përmes filialit të saj bio-teknologj...
Supertalentja shqiptare mahnitë jurinë me lëvizjet e saj në “Das Super Talent Germany”
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Filipçe: Nuk është e vërtet se mbi 400 mjekë janë larguar nga vendi
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!
Ventro
Ja çka parandalon çaji i zi!
Gurët në tëmth
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
Vertebër
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
Athinë, fitojnë ambientalistët. Tarraca e hotelit luksoz që “fsheh” Akropolin do të prishet |Revista...
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni sonte, duke filluar nga ora 21:00, në Syri TV. Intervista do t...
Ministria e Shëndetësisë: 6 raste të reja me COVID-19, shkon në 383 numri total i të prekurve
Mos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundë
Dhjetë javë për të shtypur kurbën
Në Slloveni s' ka lehtësime për shtetasit shqiptarë që lëvizin drejt vendit të tyre
Epidemiologu Kakarriqi: Pse ka më pak raste me koronavirus në vendet që kanë aplikuar vaksinën ndaj ...
FAKTE TË SHPEJTA PËR DIABETIN TIP-2
Çka është Shkencëtari?
“Njerëzimi mund të jetë duke jetuar sipas një simulimi kompjuterik”
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...
Gripi, vlerësoni këshillat mjekësore dhe mos i mësyni vetëm QSUT-së
Stafi i Klinikës Infektive vazhdon të kujdeset 24-orë për pacientët e dyshuar dhe diagnostikuar me C...
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
Arratisja e personit të privuar nga liria
Çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini kafe me stomakun bosh
Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Venat Varikoze

Mon Feb 25 , 2019
Venat janë vaza me kapacitet te lartë që mbajnë më shumë se 70% te gjakut total të organizmit dhe e kthejnë atë nga periferia në zemër. Venat në gjymtyrë ndahen në sipërfaqësore dhe të thella. Vazat sipërfaqësore ndodhen nën lëkurë dhe drenojnë gjakun në vena me të thella të cilat […]