Wed. Feb 8th, 2023
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
F35E9592 1B68 4447 A584 6B0EBCDEB6D5

Ja pse rekomandohet të konsumoni luleshtrydhe

✔️ Burim i pazëvendësueshëm kaliumi dhe fibrash, acidi folik, magnezi, potasiumi, vitamine B5, B6, magnezi, roflavine, acidit vajor omega-3, vitaminës K & bakrit;

✔️ Mbron zemrën nga sëmundjet kardiovaskulare pasi është e pasur në antioksidantë, flavaniode, acid folik, omega- 3

✔️ Mbron lëkurën nga rrezet ultraviolet UVA & Përmirëson sistemin gastrointestinal pasi është e pasur me antioksidantë;

✔️ Lufton stresin oksidativ & pastron organizmin nga toksinat pasi përmban substanca që aktivizojnë dhe stimulojnë prodhimin e proteinës Nrf2;

✔️ Përmban flavonoide të cilat përmirësojnë memorien;

#hygeia #hygeiahospitaltirana #keshillaejaves

You cannot copy content of this page