Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK

Për 24 orë, 73 operacione në QKUK

Bazuar në raportin 24 orësh nga Klinika e Anesteziologjisë, në 24 orët e fundit janë kryer 73 operacione në klinika të ndryshme të QKUK-së.

Në Klinikën e Gjinekologjisë janë kryer 24 operacione, në sallat e Klinikës Emergjente 2 operacione. Stafi shëndetësorë i Klinikës së Ortopedisë ka kryer 8 operacione, në Kirurgji Maksilofaciale 2 operacione.  

Me anestezion total në Klinikën e Syve janë kryer 3 operacione, përderisa poashtu me anestezion total në  Klinikën e Otorinolaringologjisë janë kryer 4 operacione.
Klinika e Kirurgjisë Abdominale 6 operacione, Kirurgjia Torakale ka kryer 2 operacione, në Klinikën e Neurokirurgjisë 4 operacione, në Kirurgji Plastike 3 operacione.

Kirurgjia Vaskulare 3 operacione, Klinika e Kirurgjisë së Fëmijëve 2 operacione. Në sallat e Klinikës së Urologjisë përfshirë edhe cistoskopi, endourologji dhe ESWEL, janë kryer 11 raste.

Related posts:

Kërcënohet doktoresha në Deçan
Ushqimi tek personat e sëmurë nga sulmi në tru (pika në tru)
Rreth 800 mjekë janë larguar nga Maqedonia e Veriut
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Liridon Lika ka doktoruar në Shkenca politike dhe shoqërore
150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje
Urdhërohet anulimi i ndërhyrjeve kirurgjikale në fundvit, ngaqë nuk ka mjek
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
PESË PACIENT TË SHËRUAR NGA COVID-19! Sot me 31.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Sot shënohet Dita Botërore e Shëndetësisë
Shqetësuese: Kirurgut i vendosin tritol në makinë
Ismaili: Rrezikshmëri e ulët për coronavirusin në Kosovë
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Aba - Sinonimet e gjuhës shqipe
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Ventrikulofiksim
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës
Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj
Darmbakterien steuern, ob sich Darm zusammenzieht oder entspannt
FMN, e shqetësuar me Ligjin për pagat, viti 2020 problematik
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Doktor Hatim Baxhaku, kirurgu më i kërkuar në rajon!
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Viscera
Çka është Sëmundja e Crohn-it?
Kosova do të ketë numër të tmerrshëm të ngelaqëve
Çka është Shkencëtari?
Hetimi për “Sterilizimin”, Koni dëshmon në SPAK: Koncesion korruptiv
Sot zhvillova disa biseda telefonike me kolegë liderë shqiptarë që janë bartës institucionesh në Shq...
Cila nga strukturat e dhëna nuk ka sytha?
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
Çka është pedofilia?
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashash
A po i ndal Koronavirusi shkarkimet në Shëndetësi?
Mundësimi i kundërligjshëm i ushtrimit të profesionit, veprimtarisë ose detyrës
Rama: Mjekët dhe infermierët do të kenë shpërblim 1 mijë euro
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Ja çka po bëjnë Mjekët francezë ndaj qeverisë së Francës
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Prioriteti ynë: Kthimi në Kosovë i shtetasve tanë të ngujuar në Zvicër
Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent
Ulet numri i viktimave në Itali. Vazhdon bilanci negativ në Britani e SHBA
Fatmir Limaj
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Turqia ndalon importin e produkteve kineze me origjinë shtazore
Në Slloveni s' ka lehtësime për shtetasit shqiptarë që lëvizin drejt vendit të tyre
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
Shtetasi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, akuzohen për 55 thyerje banesash
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët
Punëtorët shëndetësor shkelen padrejtësisht me ligjin për paga
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Kur je me shëndet nuk i intereson askujt ndërsa kur je i sëmurë interesohen të gjithë për ty
Portali Kosova Sot plason një lajm të rremë kundër Mjekëve dhe kundër QKUK-së
Some drugs
Rreziqet potenciale që ndikojnë në pjellshmëri
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
Albin Kurti flet për pezullimin e Ligjit për Paga nga Kushtetuesja, ky është qëndrimi i tij
Avokati i Popullit për Ligjin e Pagave: Kushtetuesja të ketë në konsideratë interesin e të punësuarv...
153 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Zvicra në Prishtinë
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
Rreth një mijë mjekë nga Shqipëria e Kosova janë punësuar në Gjermani, tre mijë të tjerë në vende të...
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Flet mjeku: A na e sjellin koronavirusin porositë online nga Kina?
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Pak Femra, Shumë Plastikë… Shumë Meshkuj, Pak Burra!
Studentja e mjekësisë viktimë e tërmetit
Kosova është e bekuar që ka shtete mike partnere që na kanë ndihmuar në çdo sfidë gjatë së kaluarës ...
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
Urime ditëlindjen e 21-të, Endriti ynë i dashur! Ndoshta ke pasur dëshirë ta takosh shoqërinë, por L...
Ja sa mjekë ikën nga Kosova në katër mujt e parë të këtij viti
Kryeministri irlandez punon si mjek në spital për të ndihmuar në luftën me koronavirusin
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
28 foshnje, për 24 orë në QKUK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë

Thu Feb 28 , 2019
Burimi: IKSHPK SITUTA EPIDEMIOLOGJIKE ME INFLUENCË SEZONALE 2018/2019 NË KOSOVË (JAVA 08) Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës sezonale (ILI), ARI dhe SARI me intensifikim të aktiviteteve gjatë sezonës përkatëse. Mbikëqyrja realizohet përmes hulumtimit aktiv dhe pasiv në Institucione shëndetësore dhe terren. Në […]