Ja si t’a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta

Celuliti, Celululit, Largo celulitin, Elimino celulitin
Celuliti është një nga problemet më të shpeshta me të cilat përballemi çdo ditë.
Në mënyrë që ta luftoni celulitin ndiqni disa rregulla të thjeshta në përditshmëri.
Që t’a luftoni Celulitin konsumoni sa më shumë perime të jetë e mundur: përmbajnë më pak kalori dhe nxisin aktivitetin e zorrëve. Pini sa më shumë ujë natyral. Uji ndihmon përmes urinës në eliminimin e lëngjeve që ndodhen brenda në inde.
Nëse dëshironi t’a largoni Celulitin konsumoni ushqimin me ngadalë, duke e përtypur mirë çdo kafshatë. Kjo ndihmon në asimilimin e plotë të ushqimit dhe bën të mundur të arrihet një ndjesi e këndshme e ngopjes.
Celulitin mund t’a largoni nëse konsumoni një sasi të mirë të produkteve të grurit siç janë: orizi, makarona dhe buka. Gatuani në një mënyrë të thjeshtë, duke kufizuar sa më shumë të jetë e mundur të skuqurat dhe ushqimet e përpunuara. Gatimi ideal është ai të pjekurit në skarë, në furrë ose i avulluar.
Të konsumohen paktën 2 litra ujë në ditë. Uji, në qoftë se pini në sasi të mëdha, ruan kripën, e mban me vete dhe lejon në këtë mënyrë eliminimin dhe të gjitha këto këshilla do të iu ndihmojnë që të keni sa më pak Celulit.

Related posts:

Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
Në Klinikën e Syve për herë të parë kryhet operacioni për heqje të trupit të huaj me anestezion loka...
Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë
Mjekja e urgjencës në Gjermani: Bravo Kosova për menaxhimin
Mjeku Ilir Allkja denoncon: Mjekët e familjes prej vitesh në shërbim të konçesionit të Check-Up
Dr.Shkëlzen Komoni: hera e parë që portalet nuk folin keq për stafin shëndetësor
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Sommaruga dhe Bellen, si “qytetarë normalë”, në metronë e Vjenës
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor
Aspirina
21 vjet më përparë nisi njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, beteja ...
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual
Rritet numri i personave të prekur me kancer
Kabineti Qeveritar qe 7 muaj pagat me rritje ndërsa mjekëve iu është thënë që të presin ligjin
Sot kujtojmë me dhimbje dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht 21 vite me parë në fshatin Burim...
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Kirurgët nuk e ndalin grevën por e pezullojnë deri në muajin maj
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
Rreziqet për shëndetin që vijnë nga konsumimi i ushqimit
Sot kisha një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Ne u...
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
CELL SAVER tani edhe në QKUK
Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra. Do japim bonuse 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët...
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Ulrike Lunaçek jep dorëheqje - Albinfo
“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”
Mjeku maqedonas i lë në baltë banorët e Bukoviçit të Shkupit dhe emigron në Gjermani
Edhe mjekët në grevë – Syla: Bravo për shkatërrimin e shëndetësisë
Ja sa dënoheni nëse falsifikoni dokumentin zyrtar
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Gjashtë shkaqet më të shpeshta të ankthit dhe depresionit
Situata e krijuar në komunat e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe është rezultat i neglizhen...
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Ja si funksionon Organizmi
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Ligji për Pagat: Doktorët të premtën në grevë!
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
Vinorelbine
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
Ja çka thotë Kryeministri italian rreth përhapjes së koronavirusit
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Dr.Desaret Murati: Në të ardhmen vrasësi numër 1, rezistenca ndaj antibiotikëve
Viripotent
Autonomi Spitalore!!!
Vjedhje brenda QKMF-së në Gjakovë
Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!
Dr.Arbër Morina: Statusi i Mjekut
Agjërimi parandalon shumë sëmundje dhe ripërtërin metabolizmin e organizmit
Sëmundja Huntington
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Infermieri shqiptar tregon peripecitë me të infektuarit në Itali
Viscerit
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Turqia fillon kontrollin me kamera termale për të gjitha fluturimet ndërkombëtare ardhëse
661 mjekë specialistë në Kosovë, që nga viti 2017 s'janë bërë specializime
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Rreth një mijë mjekë nga Shqipëria e Kosova janë punësuar në Gjermani, tre mijë të tjerë në vende të...
Ja mundësitë natyrale për luftimin e tensionit të lartë
Liridon Lika ka doktoruar në Shkenca politike dhe shoqërore
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
Çka janë Lipidet në gjak?
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Mjekët: Të decentralizohen furnizimet publike
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
Kirurgu Shqiptar emërohet Shef i Klinikës gjermane
Soridiet shërbejnë për shumëzim te:
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Nobelisti japonez: Koronavirusi u krijua në laborator, kam punuar 4 vjet në Wuhan, punëtorët aty kan...
Portali Kosova Sot plason një lajm të rremë kundër Mjekëve dhe kundër QKUK-së
Ja cili Mjek shkruan për librin e parë universitar në Kosovë për SËMUNDJET INFEKTIVE
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente nuk i triazhojnë rastet e dhomës Ortopedike dhe Kirurgjike
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?
Regjistrohet dita pa asnjë lindje në spitalin e Prizrenit
Venosklerozë
QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ja cili shtet i paguan më së shumti në botë Mjekët

Sun Feb 24 , 2019
Punën më të rëndësishme e kanë mjekët, sepse ata shpëtojnë jetë.  Shpesh ata e rrezikojnë edhe vetveten për shëndetin e pacientave të tyre. Të qenurit mjekë, në kohërat e tashme, është një përgjegjësi e madhe mbi vete. Mjekët kalojnë disa vite të studimeve që kushtojnë shtrejtë, dhe praktikë që të […]