Juventus në formë negative, trajneri Pirlo: s’ duhet të ketë nevojë për një shuplakë në fytyrë…!

loading...


Andrea Pirlo paralajmëron futbollistët e tij se ‘s’ duhet të ketë nevojë për një shuplakë në fytyrë për t’u zgjuar dhe për të luajtur me intensitet’ pas barazimit 1-1 me Hellas Verona.

Bianconerët kanë fituar vetëm një ndeshje të Serie A në fushë këtë sezon me rezultat 3-0 kundër Sampdoria.

Ata barazuan me Roma, Crotone dhe Verona, ndërsa ndeshja e Napolit iu dha atyre 3-0 pasi u anulua.

“Pjesa jonë e parë s’ ishte mjaft agresive, ne i pritëm ata, dhe megjithatë krijuam mundësitë më të mira”, tha Pirlo për Sky Sport Italia, përcjell GazetaBlic.

“Ne reaguam mirë pasi ata morën epërsinë, por s’ duhet të na duhej një shuplakë në fytyrë për t’u zgjuar dhe për të luajtur me intensitet”.

“Arthur bëri shumë mirë kontrollimin e topit dhe zgjati 90 minuta të plota, por edhe ai mund të përmirësohet, siç mund të përmirësohen gjithë”.

“Ne e dinim që kjo do të ishte më e vështirë se në Kiev, pasi Verona e ka këtë intensitet. Ne kemi punuar në trajnime për shtypin dhe duke u marrë me situata një kundër një.

“s’ duhet të na duhet një shuplakë në fytyrë për t’u zgjuar, duhet të fillojmë me intensitet dhe të vazhdojmë nga atje” përfundoi me deklarimin e tij Pirlo.

/GazetaBlic/

 Related posts