Ka filluar rikonservimi i Kalasë së Novobërdës

loading...

Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, s’ do të zhvillohet sot.

Skuadra e FC Prishtinës s’ është paraqitur në stadium për të zhvilluar ndeshjen e cila është dashur të fillojë nga ora 18:00.

E gjitha kjo pasi skuadrës nga kryeqyteti i Kosovës i kanë rezoltuar tetë lojtarë pozitivë me COVID-19, duke bërë që vetëm dhjetë lojtarë t’i ketë në dispozicion për këtë ndeshje.

FC Prishtina ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me UEFA-n për të gjetur një zgjidhje.

Tani i mbetet shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit për ta vendosur fatin e këtij takimi, i cilu u shty për të dytën herë shkaku i COVID-19./RTK

The post Ministrja Haradinaj: Gjermania me rol vendimtar në dialog, si në kohën kur rrëzoi idetë e rrezikshme të kufijve appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *