Kandidatët për drejtorë në pesë Klinika të QKUK-së

Është hapur konkursi për drejtorë nga SHSKUK për pesë klinika të QKUK-së: Kirurgji Abdominale, 
Urologji, 
Reumatologji, 
Hematologji dhe 
Institute Paraklinike. 
Në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale për pozitën e drejtorit mësohet se kandidatë garues janë: Dr. Ferat Sallahu, Dr. Skender Zatriqi, Dr. Adem Rrusta dhe Dr. Besim Sermaxhaj.
Në Klinikën e Urologjisë janë këta kandidatë garues: Dr. Sabit Mehmeti, Dr. Agron Beqiri dhe Dr. Naser Osmani.
Për pozitën e drejtorit të Reumatologjisë në QKUK janë: Dr. Avni Kryeziu, Dr. Arta Gashi dhe Dr. Bastri Durmishi
Në Klinikën e Hematologjisë kanë kandiduar Dr. Shemsedin Sadiku, Dr. Suzana Krasniqi, Dr. Fitim Gashi dhe Dr. Aferdita Ukimeraj.
Për pozitën e drejtorit të Instituteve Paraklinike të QKUK-së kandidatë garues janë: Dr. Labinot Shahini, Dr. Shkelzen Reçica, Dr. Sadushe Loxha dhe Dr. Rinë Limani.

Mësohet se këta kandidatë për drejtorë të Klinikave të cekura më lartë, do t’i nënshtrohen testit me shkrim dhe nëse ia dalin t’i kenë mbi 50 pikë do të hyjnë edhe në intervistën para Komisionit caktues.

Related posts:

Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Qeveri mbi qeveri. Nga e hëna, Cari, fillon konsultimet për krijimin e qeverisë së Unitetit të Hajn...
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Ministria e Financave: Sot dalin pagat dhe shtesat prej 300 euro të parapara në Pakon Emergjente
Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri
Verbal
Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashash
Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Autonomi Spitalore!!!
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Rreth 200 operacione në ditë po anulohen për shkak të grevës së kirurgëve
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Venosklerozë
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Studentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë sfidave
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
Defektologu që ishte në komision iu jep pikët maksimale në konkursin për logopedë në QKUK dy punëtor...
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
https://bbc.in/2V5ifYM
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Ja cili Kirurg u pensionua!
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Historia e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë - QSUT
Anesthesia
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Maqedoni e Veriut: Specializantët si skllevër
Vestibulumi labirinthor
What bleeding gums mean for people with diabetes
Dhënia e kundërligjshme e ndihmës juridike
661 mjekë specialistë në Kosovë, që nga viti 2017 s'janë bërë specializime
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli fajëson Hashim Thaçin për pezullimin e ligjit për paga
Organizata Kosovare e Studentëve të Mjekësisë anëtare me drejta të plota në Federatën Ndërkombëtare ...
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Ja pse hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet
Situata e krijuar në komunat e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe është rezultat i neglizhen...
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Si e vjedh Vampiri energjinë tuaj?
Mjekët reagojnë ndaj shkrimit Hendbollisti i nënshtrohet 39 operimeve në Francë shkaku i operacionit...
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Në rast të një vale të dytë, të prekurit nga koronavirusi shërohen më shpejt
Gjykata Kushtetuese
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
A do të kolapsojë shëndetësia kosovare nëse pezullohet Ligji i Pagave?
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Çfarë ndryshimesh në gji duhet të tërheqin vemendjen?
4 vitaminat më të mira për lëkurën tuaj
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
Paralajmëron mjeku i njohur: Koronavirusi mund të prekë 60 për qind të njerëzimit
Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?
Verte
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Kur duhet të shkoni tek Gjinekologu?
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Të dashur qytetarë Do të kisha dashur që sot me ju së bashku të shpreh miradinë për punën që e bëjn...
Holandezët gjejnë zgjidhjen ideale për të darkuar në distancë sociale – Gazeta Koha Jone
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Eksperti zviceran: Koronavirusi, më pak i rrezikshëm se gripi “normal” sezonal
Benefits, safety, and side effects
Vita
Stomatologët kërkojnë punësim në institucionet shtetërore
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat
Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë
Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta
Çka është fotoreceptori?
Hipnoza regresive apo prapavajtes
Legalizimi i përmbajtjes së rreme
Mjeku maqedonas i lë në baltë banorët e Bukoviçit të Shkupit dhe emigron në Gjermani
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Pengimi i ceremonive fetare
Specializantët ankohen se nuk janë paguar
Oda e Mjekëve akoma nuk reagon për sulmin e djeshëm ndaj Dr.Bujar Gashi
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Skandaloze, Sindikata e Shëndetësisë kërcënon anëtarët se kush largohet do t’i hiqet shujta e mëngjesit

Sat Feb 9 , 2019
Sindikata e Shëndetësisë po kërcënon anëtarët e saj se nëse largohen do të ua heq shujtën e mëngjesit.  Një video e siguruar nga Indeksonline, shihet se si një nga anëtarët e sindikatës kërcënon se shujta e mëngjesit do t’i hiqet në rast largimi.  Nga ajo që kemi mësuar është që […]