© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
shtatezania

Kapsllëku te shtatzënat

▶️Prek gjysmën e shtatzënave

▶️Shfaqet për shkak të ndikimit të hormoneve të cilat i relaksojnë muskujt e zorrëve

▶️Suplementet e hekurit që jepen për ta korrigjuar pagjaksinë mund ta kontribojnë në shfaqjen e kapsllëkut

▶️Për ta parandaluar kapsllëkun:

✅Hani ushqime që kanë shumë fibra (fruta, perime, cereale)
✅Pini rreth 10 gota ujë në ditë
✅Jini aktive fizikisht! Ecni rreth 15 minuta në ditë.

❎❎❎KUJDES! Mos përdorni asnjë bar pa u konsultuar paraprakisht me mjekun!

Burimi: Poliklinika “Dr.Memli”

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.