Mon. Aug 8th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë të sistemit tretës është e gjatë.

Një sistem i shëndetshëm tretës s’ ka nevojë për pije të gazuara apo ushqime të shpejta e të përpunuara.

Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë të sistemit tretës është e gjatë.

Gumëzhimat e stomakut, dhembjet e kontraktimet janë një ndër treguesit e problemeve me këtë sistem.

Në këtë artikull do të mësoni për katër çajrat më të mirë që ofrojnë lehtësim të problemeve me stomakun.

Çajrat e mëposhtëm funksionojnë në mënyrë perfekte kundër fryrjeve, gazrave dhe dhembjeve.

Çaji i Nenexhikut

Nenexhiku ka aftësinë të shërojë stomakun nga trazirat.

Ai eliminon fryrjen, rregullon tretjen dhe largon gazrat nga stomaku.

Një studim i Universitetit të Merilandit, të cilit i referohet AgroWeb.org, ka zbuluar se nenexhiku e nxit tëmthin të prodhojë lëngjet që tresin yndyrnat.

Çaji i nenexhikut është ndoshta i vetmi çaj që mund të pihet rregullisht edhe gjatë ngrënies.

Për një filxhan me çaj ju nevojiten të zieni 7-10 gjethe nenexhiku ose 1 lugë çaji nenexhik i tharë në 250 ml ujë.

Po qe se dëshironi mund të shtoni mjaltë.

Çaji i Farave të Koprës

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, farat e koprës janë ideale në trajtimin e një sërë problemesh me tretjen.

Këtu përfshihet urthi, fryrjet, mungesa e oreksit dhe dhembjet e barkut tek të miturit.

Për përgatitjen e këtij çaji mund të zieni një lugë çaji me kokrrat e bluara të koprës në 250 ml ujë dhe ta pini atë rregullisht.

Çaji i Xhenxhefilit

Xhenxhefili përdoret gjithmonë kundër fryrjeve dhe dhembjeve të barkut.

Për përgatitjen e këtij çaji ju mund të zieni dy lugë çaji me xhenxhefil të grirë në rende.

Xhenxhefili duhet të ziejë për 3-5 minuta në 250 ml ujë.

Po qe se s’ ju pëlqen shija, çajin mund ta pasuroni me pak mjaltë dhe limon.

Limoni mund të shtohet në çdo çaj derisa ul nivelin e aciditetit.

Çaji Jeshil

Çaji jeshil përshkruhet si një nga çajrat më të shëndetshëm për njeriun.

Ai përmirëson kujtesën, shkatërron qelizat kancerogjene dhe parandalon diabetin (sëmundjen e sheqerit).

Çaji jeshil është shumë i pasur me antioksidantë që përmirësojnë metabolizmin, ulin tensionin e gjakut dhe ndihmojnë në rënien në peshë.

Ju duhet një lugë çaji me gjethe të thata të çajit  jeshil në 250 ml ujë.

Bimët për çajra i blini në farmaci bimore ose në pikat ku shiten produkte bimore organike.

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x