Mon. Aug 8th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Është e vërtetë se akullorja mund të na sjellë një ndjenjë freskimi gjatë stinës së nxehtë të verës, por jo të gjithë njerëzit janë të “përshtatshëm’’ për të ngrënë akullore.

Më poshtë, ju rendisim katër grupe të njerëzve që s’ nevojitet të hanë akullore, pasi në të kundërt, mund të shkaktojnë dëmtime serioze në trupin e tyre.

Së pari, renditen njerëzit që duan të humbin peshë

Akullorja ka një përmbajtje të lartë të sheqerit dhe yndyrës, të cilat mund t’i bëjnë njerëzit të shëndoshë. Përveç kësaj, disa akullore përmbajnë acide yndyrore trans. Sipas hetimeve përkatëse, është gjetur se acide yndyrore trans janë një nga shkaqet kryesore të shtimit në peshë. Efekti i saj kryesor është grumbullimi i yndyrës në zonën e barkut. Si rrjedhojë, personat që duan të humbasin peshë nevojitet të qëndrojnë larg akulloreve.

Së dyti, renditen gratë shtatzëna

Pse gratë shtatzëna s’ nevojitet të hanë akullore? Kjo është kryesisht përderisa kur gratë janë gjatë periudhës së shtatzënisë, sekrecionet e lëngjeve të tretjes do të ulen dhe funksioni gastrointestinal do të dobësohet. Po qe se hanë shumë akullore të ftohtë, kjo do të bëjë që stomaku i tyre të punojë me shumë vështirësi, duke shkaktuar simptoma të tilla si dhembje barku dhe diarre. Për më tepër, akullorja gjithmonë përmban një numër të madh të aditivëve të sheqerit dhe yndyrës, të cilat gjithashtu mund të shkaktojnë efekte negative në rritjen e fetusit.

Së treti, renditen fëmijët që janë në fazën e rritjes dhe zhvillimit

Akullorja, duke pasur një nivel të lartë të sheqerit dhe yndyrës, mund të shkaktojë obezitet tek të vegjlit. Përveç kësaj, fëmijët janë më alergjikë ndaj aditivëve ushqimorë që gjenden në akullore. Konsumimi i shumë akulloreve para vakteve ushqimore, jo vetëm që mund të ndikojë në oreksin e fëmijëve, por gjithashtu mund të shkaktojë probleme serioze me stomakun dhe gjithë sistemin e tretjes.

Së fundi, renditen të gjithë personat që janë të prekur nga diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit)

Akulloret me përmbajtje të lartë të sheqerit, mund të bëjnë që niveli i sheqerit në gjak të rritet me shpejtësi te individët diabetikë, duke e rënduar kështu gjendjen e diabetit (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit). Si rezultat, mjekët gjithmonë i sugjerojnë pacientët me diabet (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit) të mos konsumojnë akullore. Megjithatë ekzistojnë disa lloje të akullores, të cilat janë bërë posaçërisht për diabetikët. Këto lloj akullore s’ përmbajnë sheqer, por vetëm disa ëmbëlsues./NetDoktori

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x