Mon. Jun 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Kopra është një nga ato perime që mund të jenë më pak e njohur sesa, të themi, brokoli ose kungull i njomë. Por kjo perime meriton të jetë pjesë e konsumit tuaj të rregullt.

Më poshtë janë të radhitura disa nga lëndët ushqyese të koprës dhe përfitimet e mundshme shëndetësore.

Kopra është e pasur me lëndë ushqyese mbrojtëse shëndetësore

Sipas një përmbledhjeje në BioMed Research International, kopra është përdorur prej kohësh si një bimë medicinale për një gamë të gjerë problemesh që lidhen me sistemin tretës, endokrin, riprodhues dhe të frymëmarrjes. Studimet tregojnë se kopra përmban antioksidantë mbrojtës shëndetësor dhe përbërje të vlefshme antimikrobike, antivirale, anti-kërpudhore dhe anti-inflamatore.

Një filxhan me feta kopër të papërpunuara përmban vetëm 27 kalori, me gati 3 gram fibra. Paketon 17% të qëllimit ditor për vitaminë C që mbështet imunitetin dhe 10% për kalium që rregullon presionin e gjakut, plus sasi më të vogla të manganit, kalciumit, hekurit dhe vitaminave B.

Kopra ka përfitime specifike për shëndetin e grave

Për gratë, përfitimet shëndetësore të koprës lidhen kryesisht me vajin e saj. Një punim i fundit, i botuar në Journal of Menopausal Medicine, rishikoi efektet pozitive të vajit të koprës në menaxhimin e menstruacioneve të dhimbshme, sindromës premenstruale, periudhave të humbura, menopauzës, laktacionit dhe sindromës së vezoreve policistike.

Raporti citon një studim në të cilin gratë që merrnin 100 miligramë vaj kopër çdo ditë për tetë javë përmirësuan rezultatet e tyre në një shkallë vlerësimi të menopauzës, krahasuar me gratë në një placebo të vajit të lulediellit.

Farat e koprës mund të ndihmojnë në sistemin e  tretjes

Farat nga bimët e koprës përdoren zakonisht si një lloj erëzash. Nga ana medicinale, farat e koprës janë përdorur gjithashtu për të trajtuar fryrjen e stomakut dhe gazrat, me anë të një çaji të bërë nga një lugë të vogël farash dhe uji të nxehtë, të zhytur për 20 minuta dhe të gëlltitet një gjysmë ore pas vaktit.

Kopra mund të ndihmojë në lehtësimin e dhembjeve

Një studim i vitit 2020 shqyrtoi efektin e koprës te njerëzit me artrozë të gjurit. Pacientët u caktuan rastësisht për të marrë ose kapsula që përmbajnë ekstrakt kopër pluhur, ose një placebo, dy herë në ditë për dy javë. Grupi i koprës përjetoi një zvogëlim të dhembjes dhe ngurtësisë që s’ u pa në grupin e kontrollit.

Cfarë shije ka  një kopër?

Shija është pak e ëmbël me një nuancë të aromës së parfumit, por është delikate dhe aspak mbizotëruese.

Kur bëni pazar për kopër të freskët, kërkoni një llambë të bardhë të rëndë, të paprekur, të përmasave të vogla dhe të mesme, e pa mavijosur, me kërcell të fortë të gjelbër të ndritshëm dhe gjethe me pendë. Farat e koprës kanë një aromë më të fortë anise që është e ngrohtë dhe e ëmbël. Kjo është arsyeja pse ato zakonisht përdoren si erëza, në vend se t’i nxjerrin si fara luledielli ose kungulli.

Burimi: Health

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page