Thu. May 26th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Sipas leximit të yjeve, shumë shenja të horoskopit janë kundërshtare të betura ndaj njëra-tjetrës.

Më poshtë po ju listojmë shenjat që janë “armiq” dhe ia bëjnë jetën ferr njëri-tjetrës.

1. Binjakët me Binjakët
Binjakët është një shenjë që s’ ëndron kurrë vetë. Dy personalitete të mbështjella në një shenjë mund të ecin në një vijë të shkëlqyer mes mendjes së shëndetshme dhe çmendurisë. Kur jeni dy binjakë, ju do keni dy situata të mundshme: Miq të mirë ose armiq për gjithë jetën. s’ ka zonë gri kur bëhet fjalë për Binjakët.

2. Akrepi dhe Ujori
Epo, Po qe se do të jemi plotësisht të sinqertë, Akrepi në të vërtetë s’ ka ndonjë shok në zodiak, ngase, kjo është mënyra e vetme se si Akrepi rrotullohet. Po qe se Akrepi rri përballë një Ujori atëherë do pështynte zjarr në të. Problemi këtu është se Ujori është aq i prapambetur, aq me mendje të hapur dhe aq i çuditshëm njëkohësisht sa drejton arrat e Akrepit. Në fakt, tërbimi i Akrepit për Ujorin është aq i dukshëm sa është shenja e vetme që Ujori në të vërtetë s’ mund ta durojë, në thelb duke i bërë ata të jenë gjithmonë në një fushë-betejë duke ia bërë jetën ferr njëri-tjetrit.

3. Peshorja dhe Dashi
Peshorja ka tendencë që të ketë kokën e saj në re, me pak ose aspak shqetësime. Në botën e saj, gjithçka është e bukur dhe ekuilibri është thelbësor. Ka një marrëdhënie të mirë me të gjitha shenjat e horoskopit, s’ përzihet shumë më ta, përveçse me dashin. Ata kanë shumë grindje me njëri-tjetrin. Përplasja e personaliteteve – shenja fluturuese që dëshiron të ruajë paqen kundër shenjës kokëfortë që ka gjithmonë të drejtë – është praktikisht një luftë e situatës së llojit botëror. Por, edhe pse në shumicën e rasteve janë armiq, ata e respektojnë njëri-tjetrin ngase e kuptojnë njëri-tjetrin në mënyra që shenjat e tjera s’ e bëjnë.

4. Luani dhe Demi
ndërsa Luani dhe Demi mund të jenë një çift i shkëlqyer ngase kundërshtarët tërhiqen, por tërheqja e një miqësie është e vështirë për këta të dy. Luani duhet të jetë sa më besnik dhe duhet të bëjë gjithçka për Demin. Ata janë shumë të ngjashëm, por gjithsesi janë larg botës.

5. Gaforrja dhe Peshqit
Të dy gaforrja dhe Peshqit janë shenja shumë të ndjeshme. Secila është aq e ndjeshme sa që mund të kategorizohen si mbindjeshmërorë dhe, për shkak të kësaj, ka kuptim që ata do të ishin shokë? Edhe pse të dy janë të barabartë në ndjeshmërinë e tyre, s’ do të thotë se janë të barabartë në mënyrën si e shprehin. Gaforrja do që t’i mbajë ndjenjat e saj brenda, Peshqit i shprehin të gjitha. Për shkak të kësaj, këto janë dy shenja të zodiakut të cilët janë armiq, thjesht ngase s’ mund të durojë mënyrën se si përjetojnë emocionet e tyre dhe si i shprehin.

h.b/dita

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page