Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni

Sipas ekspertëve të Universitetit të Uashingtonit, dy ose më shumë nga këto simptoma mund të tregojnë depresion, edhe nëse nuk jeni në dijeni të tij.
Simptomat e mundshme janë këto:
-lodhje dhe mungesë vullneti
-dhimbje të papërshkrueshme që nuk kalojnë
-shtim i dëshirës për ëmbëlsira ose karbohidrate
-kontrolloni oreksin me vështirësi
-përqendrim dhe konfuzion
-problemet me përballje me stresin e përditshëm
-përgjumje pasdite (edhe nëse keni një gjumë të mirë të natës)
-tensione të shpeshta dhe zemërim
-ju nuk keni fuqi për të kryer detyrimet tuaja ditore
-problem me gjumë ose zgjoheni lehtë.

Related posts:

Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave
Seksologu kosovar flet për vdekjet e të moshuarve në motele
Kjo është gjendja e katër të plagosurve në Prishtinë
Sugar alters brain chemistry after only 12 days
A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës❓
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Abaci - Sinonimet e gjuhës shqipe
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj
Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia
Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdhmemecët të flasin
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Vinorelbine
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Më 7 prill 1999, në luftë për t'i shpëtuar bashkëluftëtarët e tij ka rënë heroikisht Xhevat Dem...
Shoqata shqiptare në Kanada dhuroi maska me simbole të Kosovës dhe Shqipërisë
Paga vjetore e Kirurgut në Kosovë për katërfish më e vogël se e....
Vicioz
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit
Dr.Lulzim Hoti: Urgjentisht stimuloni personelin shëndetësor
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Ja cila është simptoma e parë e kancerit të zorrës së trashë
Viridis
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Sëmuret presidenti Thaçi
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Shumica dërmuese e kushtetutave të vendeve me demokraci parlamentare nuk e kanë të shkruar me afate ...
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
Sot kujtojmë martirët e vrarë mizorisht nga kriminelët serbë para 21 viteve në fshatin Beleg të Deça...
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
I bëj apel Qeverisë së Kosovës në detyrë që për sa kohë që Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë qëndrim ...
Mospjesëmarrja në mënjanimin e rrezikut të përgjithshëm
Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Çfarë deshti dje Blerim Syla?
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Familja Demaku, ne bashkëluftëtarët dhe kombi ynë, para 21 vitesh, humbi një nga trimat e saj, Xheva...
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Çka është Agjërimi? - Vlera dhe Historia e Agjërimit
Thirrja për rezistencë
Radiologët ankohen për udhëzime pa kritere për ekzaminime radiologjike
Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Epidemiologu suedez kundër planit të qeverisë: Shumë njerëz po vdesin
E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Virologji
Ka mbajtur mbyllur gruan dhe foshnjën, 13 muaj burg për kosovarin
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose i shenjave
Pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi
Së shpejti, analizat për gratë shtatëzëna TRIPLE TEST, do të bëhen në QKMF-në e Prizrenit
Çaj majdanozi për humbje peshe
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Gjykata Kushtetuese
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Tërmeti la pa spital Laçin, banorët: S’dimë ku të kurohemi
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
Fertiliteti mashkullor dhe plakja/mosha
​Gjykata dënon një njeri me vdekje nëpërmjet aplikacionit Zoom – Gazeta Koha Jone
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Dr.Desaret Murati: Në të ardhmen vrasësi numër 1, rezistenca ndaj antibiotikëve
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Mjekja suedeze e kthen çmimin Nobel për shkak të Handkes
Presidenti austriak i del në mbrojtje restorantit shqiptar në Vjenë
Flaka Goranci, artistja “e bekuar nga Zoti”
Çka është Kontrata e Punës?
Dërgimi i Ligjit për Pagat në Kushtetuese, Policia e Kosovës paralajmëron greva
Pija që zgjat jetën – Ushqimi më i shëndetshëm i shekullit
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Ndotja atmosferike ulet më shumë se 45% në qytetet kryesore europiane |Revista Monitor
Si quhen me emër të përbashkët: lëkura, leshi, halat, gjembat?
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Modeli arsimor izraelit, rektori i Universitetit të Gjakovës, Artan Nimani, takim në Parlamentin e I...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mjeku Krasniqi demanton Ministrin e Shëndetësisë Uran Ismaili

Sun Feb 10 , 2019
Minstri i Shëndetësisë Uran Ismaili sot përmes një deklarate tha se me ligjin e ri, pagat e Mjekëve të Kosovës janë më të lartat krahasuar me vendet e Rajonit.  Por Mjeku Salih Krasniqi e ka demantuar menjëherë këtë pohim të Ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili përmes një shkrimi në profilin […]