Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata

Gazeta Shëndeti përmes burimeve të saj ka mësuar se Kirurgët përmes një deklarate publike kanë konfirmuar largimin kolektiv nga Sindikata.

Ata përmes kësaj deklarate kanë shprehur publikisht pakënaqësitë e tyre ndaj Sindikatës përkatësisht ndaj përfaqësuesit të Sindikatës Blerim Syla duke shprehur mosbesimin e tyre ndaj tij dhe Sindikatës në tërësi që siq shkruhet në deklaratë, Sindikata nuk po i mbron interesat e punëtorëve shëndetësor por interesat personale të Blerim Sylës qarqeve të caktuara cilado qofshin ato.
Kirurgët përmes kësaj deklarate kanë përmendur edhe një mori faktesh dhe argumentesh përmes të cilave sqarojnë në tërësi shkaqet dhe arsyet e daljes nga Sindikata.
Për më shumë lexoni Deklaratën e mëposhtme të Kirurgëve

Related posts:

Ministria e Shëndetësisë: 29 raste të reja me COVID-19, shkon në 18 numri i viktimave në vend
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Mjekët amerikanë po e trajtojnë pacientin me virusin Corona përmes një roboti
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
Does turmeric have anticancer properties?
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
E konfirmon Ministria e Financave: Pagat e muajit dhjetor dalin me rritje për sektorin publik
Hetuesi i lartë i Krimeve Ekonomike arrestohet për korrupsion
Kadri Veseli was live.
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Tre ditë pa asnjë të vdekur nga koronavirusi, shtohen të shëruarit
Kjo shenjë tregon se rrezikoheni nga kanceri i zorrëve
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
132 persona zyrtarë në Kosovë janë sulmuar fizikisht, duke përfshirë edhe mjekët
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
DY RASTE TË REJA ME COVID-19! Nga data 08.02.2020 deri me 31.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologj...
Çka është Fibromialgjia dhe si trajtohet?
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Situata me COVID-19, specialistja e ISHP-së Silva Bino: Janë prekur 41 persona nga stafi mjekësor
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Mjekët, infermierët e studentët e mjekësisë po e lëshojnë masivisht Kosovën
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
Ministria e Shëndetësisë: 6 raste të reja me COVID-19, shkon në 383 numri total i të prekurve
Përhapet virusi “Influenca A”, infektologët kërkojnë kujdesë
Dr.Haxhi Avdyli: Shëndetësia po lulëzon për Uran Ismailin, por jo për pacientët
E FUNDIT / Shënohet viktima e 22 nga koronavirusi
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës
Cilës klasë të kafshëve i takon salamandra(pikëlorja) e bukumirit, endemi Malit të Zi?
Tragjedia e heshtur që po prek fëmijët e sotëm (Prindër, lexojeni sa nuk është vonë)
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
Si bëhet diagnistikimi i konstipacionit ose kapsllëkut?
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Acidi folik
Sëmundja
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli fajëson Hashim Thaçin për pezullimin e ligjit për paga
Mjekët të shqetësuar për ndotjen alarmante të ajrit në Kosovë
Sot kujtojmë me pietet dëshmorët e Brigadës 138 “Agim Ramadani”, të rënë në një nga betejat më të l...
Zviceranët mund t’i kalojnë pushimet këtë verë edhe në Shqipëri
Vizita sistematike shëndetësore për nxënësit e shkollave në Kryeqytet
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Historia e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë - QSUT
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
Lamtumirë Cigare!!!
Vinorelbine
Çka është sëmundja Creutzfeldt-Jakob dhe kush e shkakton?
Ja mundësitë natyrale për luftimin e tensionit të lartë
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Ja çka thotë Kryeministri italian rreth përhapjes së koronavirusit
Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë
Thirrja për rezistencë
Mbrëmë, në mbledhjen e Qeverisë, morëm disa vendime të rëndësishme: ndalimi i pjesëshëm të qarkullim...
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
Kurz: Së shpejti do të hapen edhe kufijtë
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Ja 10 vendet me sigurimin shëndetësor më të mirë në botë
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
Loja e Shahut dhe COVID-19
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit
Përfitimet e çajit argjentinas, Yerba Mate
Familja Demaku, ne bashkëluftëtarët dhe kombi ynë, para 21 vitesh, humbi një nga trimat e saj, Xheva...
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim...
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Ja si na i spiunojnë telefonat ?
Turistët kinezë mbërrijnë në Kroaci
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
E drejta e grevës - Ligji i Punës
Ambulanca e parë ushtarake e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Dr.Roza Allabashi, shkencëtarja shqiptare në kiminë e ujit
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Historia e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni, sonte, në “Rubikon” me Adriatik Kelmendin, duke filluar nga or...
Lumiri – mjekëve për grevën: Mu atëherë kur u duhet destabilitet, ju përdorin si mjet
661 mjekë specialistë në Kosovë, që nga viti 2017 s'janë bërë specializime
Me keqardhje mora lajmin për vdekjen e dy qytetarëve tanë, si pasojë e virusit COVID19, në orët e he...
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
Dry mouth at night: Causes and treatments
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Coronavirus shpallet urgjencë globale shëndetësore nga OBSH
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës
Dita e 53-të e grevës së Kirurgëve
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Virologu gjerman: “S’ka asnjë provë që Covid-19 të përhapet kur jeni duke bërë blerje”
26 marsi nuk është një datë e zakonshme. Është datë që risjellë trishtim e dhembje. Na e përkujton t...
Skandaloze: Kujdestaritë e Specializantëve keqpërdoren përsëri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Historia e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës

Wed Jan 30 , 2019
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka filluar punën në dhjetor të vitit 1958, fillimisht me emrin Spitali i Prishtinës, deri në  vendimin për themelimin e Fakultetit të Mjekësisë së Universitetit të Prishtinës, më 17 qershor 1969, kurse më 7.11.1973, Fakulteti i Mjekësisë, bashkohet me Spitalin e Prishtinës, si Organizatë e […]
QKUK