Kirurgët vazhdojnë t’a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euro

Kirurgu Dr.Skender Shabani nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka reaguar ndaj ligjit të pagave.

 Ai ka shkruar se pagën me rritje janë duke e marr vetëm Qeveria, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët. Ndërsa Kirurgët shprehet se nuk është fare e sigurtë se a do t’a marrin me rritje edhe pas 9 muajve pas daljes së ligjit në Gazetën Zyrtare. 

Kirurgët vazhdojnë t’a marrin rrogën e njejtë 549 dhe jo 1195 euro siq e parasheh ligji o popull i dashur përfundon shkrimin Kirurgu Dr.Skender Shabani.
Postimi i plotë i Kirurgut Dr.Skender Shabani

Pagen e ka rritur dhe jane duke e marr me rritje:Qeveria,deputetët,gjyqtarët dhe prokurorët. Kategorite tjera ne mesin e te cileve hyjne dhe mjeket(kirurget) me ligjin e aprovuar kane me fillu me marr? Pas nente muajsh pas daljes se ligjit ne gazeten zyrtare,e kjo i bjen kane me marr page me rritje “kur te ban rrushi dardha” e kush nuk e ka marr vesh kjo eshte pakenaqesia e kirurgëve.Qeveria te beje ligjin e njejte siq e ka bere per vete edhe per ne,kjo eshte kerkesa kryesore e jona.Ne(kirurget vazhdojme me marr rrogen e njejt 549 euro e jo 1195 euro siq e parashef ligji o popull i dashur.

Related posts:

Bashkia e Vjenës dhuron 50 euro kuponë për familje për të dalë në kafene dhe restorante
Në Austri: Nga 29 maji hapen hotelet, pishinat dhe eventet kulturore deri në 100 persona
Mjeku Shqiptar që trajtoi pacientë me Ebolë
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Inf. Luljeta Musliu: Kush tjetër, përveç INFERMIERËVE
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Deri në tre vjet burg për sulmet ndaj mjekëve dhe infermierëve në Kroaci
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Njoftim: Riatdhesimi i qytetarëve shqiptarë që ndodhen në SHBA
Aba - Sinonimet e gjuhës shqipe
Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?
Kur gratë shkelin gratë...
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
Rinis futbolli edhe në Austri
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
Vertigo cerebrale
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Si quhen me emër të përbashkët: lëkura, leshi, halat, gjembat?
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale
EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSING
Vinorelbine
Kërkohen pjesëmarrës për studim shkencor
Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë
QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
Për indeksonline është e çuditshme se mjekët bëjnë pauzë 30 minuta
Ja sa dënohet dhënia e ryshfetit!
Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?
Austria e ka nën kontroll koronavirusin
s' mundi ta vazhdojë pasaportën për shkak të korobës, kosovarja mund të gjobitet
Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Isa Mustafa i çliroi 'Xhuxh Mexhuxhët'. 1. Nuk shkonte. LDK e ktyneherit, për rininë e L...
Miratimi i Kushtetutës së Kosovës 12 vite më parë, shënoi një moment të rëndësishëm historik për kon...
10 profesionet më të paguara në botë
Visceral
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!
Fatmir Limaj
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
Mjekët dalin në pension, të rinjtë s’kanë interes për të punuar në spitalin e syve në Gjakovë
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Albin Kurti jo vetëm vendimin e Haradinajt, por e rrëzon edhe vendimin e Isa Mustafës
132 persona zyrtarë në Kosovë janë sulmuar fizikisht, duke përfshirë edhe mjekët
Vetëm ndryshimi do t’i kthente mjekët në Kosovë
Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botë
Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...
6 këshilla për motivimin
Skenarët e mundshëm, për t’u kthyer në normalitet
Drinking coffee could protect against some types of cancer
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Mjeku shqiptar nga Maqedonia po mahnitë Zvicrën
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Prevalenca e sëmundjeve kronike të veshkave
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Mjekët shqiptarë rrëfejnë arsyet e largimit nga Shqipëria
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Grevë
Gjermania dhe Zvicra kërkojnë me ngulm mjekë nga Kosova
Në Kinë kërkojnë ndihmë 10 mësues shqiptarë
Deri në 1500 euro rriten rrogat për mjekët specialistë në Maqedoni, ja kur fillon pagesa
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Paralajmërojnë mjekët: Edhe Kosova mund të preket nga virusi kinez
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Immune system discovery could end chronic organ rejection
A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Kadri Veseli was live.
QKUK: Rritet numri i Rezonancave Magnetike dhe i shërbimeve radiologjike
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë

Tue Feb 5 , 2019
SHSKUK në njoftimin e saj të sotëm për media shkruan se do t’i punësoj 103 specialistë të papunë. Për më shumë lexoni postimin e saj Prishtinë, 05. 02.2019 Zyra për medie dhe marrëdhënie me publikun SHSKUK Komunikatë për medie SHSKUK do të punësojë mbi 103 specialistë të pa punë, të […]